„Mainų spinta“ baigėsi per keturias minutes

Laisvės alėjoje akcija „Mainų spinta“ baigėsi vos per keturias minutes. Tačiau, nors ir labai skubėjusios išsirinkti patikusį drabužį ar aksesuarą, merginos tarpusavyje nesusipešė.

Prieš dvi savaites Vilniuje Kultūros nakties metu vykusioje ir vis labiau populiarėjančioje akcijoje „Mainų spinta“ dalyvavo daugiau nei 100 merginų ir vaikinų, kurie, skubėdami išsirinkti jiems patikusį drabužį ar aksesuarą, tarpusavyje net ir apsistumdė.

Šeštadienį Kauno Laisvės alėjoje vykusioje jau trečioje akcijoje susirinko 25 merginos. Šįkart Kaune nebuvo vaikinų, nors būtent antrajame pagal dydį Lietuvos mieste „Mainų spintoje“ pirmą kartą dalyvavo ir vyrukai.

Nemokamo garderobo atnaujinimo akcijos dalyviai galėjo atsinešti po tris jau atsibodusius ar spintoje pamirštus daiktus, kuriuos galėjo išmainyti į tokį patį kiekį kitų žmonių daiktų.

„Svarbiausia, kad daiktai būtų švarūs, kokybiški, – teigė akcijos „Mainų spinta" įkūrėja Milda Mitkutė, kuri su pagalbininkėmis per valandą registravo dalyvius ir apžiūrėjo, ar priimti atneštus drabužius, avalynę ir aksesuarus.

„Va, šita suknelė man graži“, – laukdama starto, draugei šnabždėjo viena mergina.

„Pagaliau nunešiau suknelę, kurios širdis neleido atsikratyti dvejus metus“, – juokėsi septyniolikmetė Sandra.

„Šitos noriu, jei tik nebus maža per krūtinę“, – akimis parodydama į suknelę sakė draugei kita kaunietė.

Prasidėjus mainams, merginos suskubo į Laisvės alėjos viduryje aptvertą teritoriją, kur buvo sukabinti drabužiai, padėti aksesuarai bei avalynė. Iš anksto jau nusižiūrėjusios patikusius daiktus, jos beveik viską išsirinko per keturias minutes.

„Labai patiko, ir viskas tiko, – džiaugėsi su draugių kompanija apsilankiusi 16 metų Aušra. – Atidaviau sijoną ir dvi palaidines, išsirinkau megztinį, šaliką ir rankinę“.

„Kaune merginos draugiškesnės, kultūringesnės ir nesistumdė, – tikino jau ne pirmą kartą „Mainų spintoje" dalyvavusi 21 metų Eleonora Sazanskytė, kuriai pritarė jos draugės. – Beje, Vilniuje palikau penkis daiktus, čia – tris, bet Kaune mainai buvo daug sėkmingesni. Atidaviau palaidinę ir rankinę, o gavau marškinėlius ir labai gražius batelius. Jie vos didesni, bet tiks“.

„Dalyvauju pirmą kartą ir labai džiaugiuosi, – neslėpė pasitenkinimo romantišką stilių mėgstanti 18 metų Karolina Ivanauskaitė, kuri „Mainų spintai" atidavė karolius, diržą ir palaidinukę. – Išsirinkau labai man patikusius auskarus, liemenę, suknelę ir megztinį“.

Jei po mainų lieka daugiau daiktų, organizatoriai leidžia išsirinkti dar. Nors akcijos metu kelios merginos ir pasirinko kelis papildomus daiktus, drabužių dar liko.

„Juos išdaliname vargingiau gyvenantiems žmonėms, – teigė jau daugiau nei 20 tokių akcijų Vilniuje ir Kaune surengusi M.Mitkutė. – Beje, Kaune atsisveikina su gražesniais ir geresniais drabužiais. Vilniuje drabužiai įvairesni, iš daugiau pasaulio šalių ir atneša daugiau rankdarbių“.

Prieš trejus metus pagal užsienio didmiesčiuose populiarėjančių mainų pavyzdį vykstanti „Mainų spinta“ sulaukia apie 95 procentus merginų.

„Muštynių nebuvo, tik kelis kartus skubėdami žmonės apsistumdė, bet, matyt, kalti buvome mes, nes pernelyg arti vienas kito pakabinome drabužius“, – sakė trejus metus sostinėje gyvenanti Milda.

Artimiausia „Mainų spinta“ įvyks rugpjūčio mėnesį Kaune. Tiesa, šįkart ji bus specializuota ir skirta mamytėms, tiksliau – jų vaikeliams.NAUJAUSI KOMENTARAI

Sraigė

Sraigė portretas
"...Kaune merginos draugiškesnės...". Juokas ima.

Ryklys

Ryklys portretas
Sraigei pavydas suėmė?

Bolševikas

Bolševikas portretas
Labai sveikintinas dalykas,puiku!
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių