Mados šou „Apkalbos 2012“: dizaineriai įkvėpimo ieškojo ir pas močiutę

Gegužės 3-iosios vakarą Kaune vykusiame tarptautiniame mados šou „Apkalbos 2012“ jaunieji dizaineriai Iš Lietuvos, Suomijos, Baltarusijos ir Ukrainos pristatė naujas kolekcijas, kurias įkvėpė gamtos harmonija, miesto gyvenimas ar tiesiog apsilankymas pas močiutę.

Klube „Gargaras“ modeliai pristatė 18 kolekcijų, kurias daugiausia kūrė aprangos dizainą studijuojantys ar jau studijas baigę kūrėjai. Tradicinį mados šou 14-tą kartą organizavo Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultetas, kasmet sukviečiantis jaunus kūrėjus pristatyti savo idėjos mados mylėtojams. Renginį vertinančiu žvilgsniu tyrę mados profesionalai šiemet išskyrė itin kokybiškai atliktą jaunųjų dizainerių darbą – dizaineriai stebino gebėjimais suvaldyti sunkius audinius, grakščiais ir sudėtingais kirpimais, skoningais ir madingais spalvų deriniais, neįprastais siluetais.

Dalis jaunųjų kūrėjų orientuojasi į tikrą gatvės madą (Rasa Subačiūtė „I made“, Justas Atkočius „Po mano stogu“, Aušra Dailidaitė „Geminus“, Yaroslav Grodzki „Spring/Summer 2012“), kurioje karaliauja džinsas, spalvingos siūlės, languoti audiniai, stambūs mezginiai, duoklė odai ir kniedėms. Tokiose kolekcijose dominuojančią poziciją užima kelnės – laisvo ir pažeminto kirpimo, puoštos sagomis, kišenėmis, siauromis apatinėmis klešnėmis.

Išradingą sportinių rūbų interpretaciją pateikė ir Lina Sliesoraitė Jaunušauskė („Smash“), lauko tenisui skirti komplektus raižo grafiniai juostų intarpai, pinasi juoda, pilka, žydra, ruda spalvos. Ne vieną dizainerį šiemet įkvėpė judrus miesto gyvenimas. Marius Vėpšta (kolekcija „jie“) dairosi į kryžius, o Viktoriją Dronišinec  („Sintezės mįslė“) įkvepia senosios architektūros harmonija. Gabrielė Sidabraitė („ligos iliuzijų cirkas“) nevengia prabangos ir skurdo kontrastų, o Hana Kaisa Uurtio („Every second“) interpretuoja skubią laiko tėkmę, kuriam nepasiduoti ir rūpintis savimi skatina stiprios ir gundančios moters įvaizdis. Jauniausia mados šou kūrėja –  penkiolikmetė moksleivė Evelina Kovalenkinaitė – nustebino žiūrovus profesionalumu, ji kuria šiek tiek teatrališkus kostiumus („Kaprizas“). Gabrielė Daminaitytė priverčia įžengti į pasakų erdvę –  personažų kostiumus primenanti kolekcija „Pas močiutę“ dvelkia švelnia nostalgija ir žiba vaikystės spalvomis.

Anot šou rengėjų, jaunieji kūrėjai atsakingai žvelgia į gamtą – vieni jų sugeba senus drabužius ar papuošalus prikelti antram gyvenimui (Odeta Šiukšterytė „Margi‘nalas“, Piia Myller „Skin of the night“), kitus įkvepia gėlių simbolika (Jurgita Martinionytė „Simuliacija“), trečius žavi gyvūnijos pasaulis.

Šiaulių universiteto Menų fakulteto studentai pristatė jungtinę konceptualių krepšių kolekciją „Urbe Animalis“, kurioje kuprinės, rankinės ar krepšiai primena vėžlio kiautą, tvirtą vabalo šarvą ar driežo galvą. Inga Lobchenko („talks of rain and fogs“) interpretuoja lietaus ir rūko grožį. Lengvos kaip pūkas kolekcijos įspūdį palieka Vilmos Kergytės  kolekcija „Vilnos magija“, kurioje tvirtas ir standus audinys gula plastiškai ir netikėtai. Natalii Shipuk („The native motif“) atsisuka į tautinius augalų ornamentus ir ištakas – baltarusių nacionalinio kostiumo elementai susiejami su nūdiena.


Šiame straipsnyje: Apkalbos 2012madaGargaras

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių