L.Stankūnaitės advokatas: mergaitės ryšys su mama yra susilpnėjęs

Kauno Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai surengė posėdį, į kurį pakviestos Laimutė Stankūnaitė ir jos bei velionio Drąsiaus Kedžio dukros globėja Neringa Venckienė. Jame įvertintos globėjus ir įtėvius konsultuojančios organizacijos „GIMK“ ekspertų išvados.

Neoficialiomis žiniomis, jie konstatavo, kad tarp mažametės mergaitės ir jos motinos L.Stankūnaitės egzistuoja silpnas psichologinis ryšys, todėl Vaiko teisių apsaugos tarnyba įpareigojo L.Stankūnaitę važinėti į pasimatymus su dukra Venckų namuose, nes pripažinta, kad kitur mažametė vykti nenori.

Po posėdžio šypsodamasi N.Venckienė tepasakė: „Aš tebesu globėja“. Mat prieš posėdį ją palaikantys žmonės baiminosi, kad bus svarstomas globos atėmimo klausimas.

L.Stankūnaitės advokatas Gintaras Černiauskas pareiškė, kad šis klausimas nebuvo svarstytas. Paklaustas, ar nebuvo konstatuota, jog motinos ir dukros ryšys nutrūkęs, jis atsakė: „Ryšys nėra nutrūkęs, tik žymiai susilpnėjęs. Tai lėmė tam tikra aplinka. Mes taip pat turėjome pastabų ekspertams, kurie neatsižvelgė į kai kurias aplinkybes“.

Kauno savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Birutė Daugėlienė taip pat posėdžio detalių neatskleidė. „Kalbėjome apie vaiko poreikius, kokias problemas įžvelgė specialistai. Tai buvo vaiko globos peržiūra, atkreiptas dėmesys į problemas, duoti įpareigojimai globėjai, mamai, institucijoms, kurios vykdo globos priežiūrą“, – sakė B.Daugėlienė.

Gruodžio 16 dieną Kėdainių rajono apylinkės teismas nutarė, kad mergaitės globa per 14 dienų turi būti perduota L.Stankūnaitei. Taip pat buvo numatyta surengti nuosekliai ilgėjančius motinos pasimatymus su vaiku, kol jų trukmė nepasieks 6 valandų. Tačiau L.Stankūnaitė ilgiausiai su dukra bendravo 4 valandas. Daug pasimatymų neįvyko, nes mergaitė atsisakydavo susitikti su motina ne Venckų namuose. N.Venckienės teigimu, mergaitė bijo palikti namus, nes nenorinti gyventi su motina ir bijanti, kad jos norų nebus paisoma.

Antstolė Sonata Vaicekauskienė yra paprašiusi Kėdainių rajono apylinkės teismo leisti naudoti jėgą vykdant teismo sprendimą ir skirti baudą N.Venckienei. Ši savo ruožtu paprašė nušalinti tokį leidimą turėjusį duoti teismą, nes būtent jis priėmė palankų L.Stankūnaitei nutartį – priskirti jai mergaitės globą. Šis prašymas dabar užstrigo dėl procedūrinių ginčų.

Vasarį planuota pradėti nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje L.Stankūnaitės pažįstamas velionis Andrius Ūsas kaltinamas tvirkinęs jos dukrą. Tačiau nuspręsta posėdžius atidėti, kol nebus išsiaiškinta, kas turi atstovauti mergaitei. A.Ūso advokatas tvirtina, kad atsižvelgiant į Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimą, ta teisė priklauso tik L.Stankūnaitei. N.Venckienė įsitikinusi, kad tokiu atveju A.Ūsas būtų išteisintas, nes prieš jį galėtų liudyti tik L.Stankūnaitė. „Manyčiau, tiek prokuratūros, tiek advokato Adomo Liutvinsko veiksmai suderinti, nes prokuratūra pareiškė prašymą laukti, kol L. Stankūnaitė atstovaus mergaitei. Tą prašymą labai aktyviai A. Liutvinskas palaikė, manau, tai ir bus bylos baigtis“, – po teismo posėdžio kalbėjo N.Venckienė.

Praėjusią L.Stankūnaitė kreipėsi į Europos žmogaus teisių teismą Strasbūre skųsdama Lietuvos valstybę, kad negalinti atgauti dukters.


Šiame straipsnyje: KedysVenckienėStankūnaitė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Deividas Jakubauskas Florida

Deividas Jakubauskas Florida portretas
Visus bendraminčius kviečiu prisidėti prie paramos Laimai Stankunaitei ! pagal asmenines galimybes kiek, kas galite? Reikia pagaliau baigti tą 3 metus besitesentį košmarą Guobų G.-7 Garliavoje! kaip visi žinote mergaitės perdavimo klausimas dar neišspręstas.Šioje situacijoje Laimai reikia pasisamdyti gerą, profesionalų advokatą, kad galima būtu profesionaliai atstovautis Lietuvos teismuose, bet ir Europos teismuose kaip Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT),Strasbūre. Nuoširdžiai kviečiu visus neabejingus prisidėti prie šios akcijos.Laima Stankunaitė šiuo atveju kovoja ir už mus visus, jog visi be išimties Lietuvos piliečiai būtų prieš įstatymus LYGUS,o ne kaip dabar,jog vienam galioja įstatymai,o kitam ne! Iš Laimos Stankunaitės dukrą atėmė neteisėtai ir neteisėtai jos negrąžina! Akivaizdžiai pažeidžiamos Konstitucinės motinos teisės į vaiką ir vaiko teisės į motiną,beje kiekvienas iš jūsų galite atsidurti panašioje situacijoje kaip Laima, todėl reikia užkirsti kelią tokiam grubiam Konstitucijos pažeidimui,jog daugiau tokie dalykai Lietuvoje nepasikartotu ! tai pat reikia užkirsti kelią politikų kišimuisi į teismų darbą,panaikinti teisinės neliečiamybės principą teisėjams ir seimo nariams! Padėkime Laimai Stankunaitei pasisamdyti profesionalų advokatą ir atminkite Laima dabar kovoja nelygioje kovoje už mus VISUS! už mūsų Konstitucines piliečių teises! Tai pat reikia siekti,jog Kauno žudynių organizatoriai,šmeižikai būtu išaiškinti ir nubausti visu įstatymo griežtumu! Paramą galite pervesti per PayPal mokėjimo sistemą, galite naudoti ir savo debetinę arba kreditinę kortelę jei neturite PayPal sąskaitos .Kviečiu visus bendraminčius platinti informaciją šiuo klausimu, rašyti protesto laiškus su prašymu pasidomėti šia šmeižto ir žudynių istorija į tokias organizacijas kaip AMNESTY INTERNATIONAL ir panašias (galima rasti google),rašyti į užsienio valstybių ambasadas Vilniuje,EU vyriausybėms ir žmogaus teisių gynimo organizacijoms ! Paramą galite suteikti per puslapį: http www returnmychild org/ arba pavedimu į Laimos Stankunaitės banko sąskaitą,informacija puslapije http paramalaimuteistankunaitei lt/ . FB puslapis "Antivioletinis Aljansas". SIULAU SEIMUI SURENGTI APKALTA PREZIDENTEI GRYBAUSKAITEI UZ JOS PASTOVIUS KONSTITUCIJOS PAZEIDIMUS !

rysys

rysys portretas
jo niekad ir nebuvo...

ir vel as

ir vel as portretas
o kada tas rysys su mergaite pas ja buvo.gal kaip vedziojo i pasimatymus ir gaudavo pinigus tai jau aisku ,kad rysys stiprus -piniginis.ir dabar dar ji nori prisiteisti 100 000lt,nes nutruko jos pajamos ir tevai neturi is ko gerti ,jiems irgi reikia 40 000lt,O TAI TEISYBE
VISI KOMENTARAI 150
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių