L.Stankūnaitė vėl neapklausta, teisėjui įtartas infarktas

Vilniaus miesto 2-ajame apylinkės teisme pirmadienį Kauno pedofilijos byloje vėl neįvyko vienos pagrindinių liudytojų – Laimutės Stankūnaitės – apklausa, nes netikėtai susirgo baudžiamosios bylos nagrinėjimui pirmininkaujantis teisėjas Audrius Cininas. Jis likus pusvalandžiui iki posėdžio buvo išvežtas į ligoninę.

Advokatas L.Stankūnaitės teisme nematė

„Mums patiems prieš pusvalandį teisėjas A.Cininas pranešė susirgęs, kad vyksta į ligoninę. Atsiprašome, bet kas įvyko, tas įvyko“, – sakė teisėjas Ovidijus Ramanauskas.

Skelbiama, kad pirmadienio popietę sustiprintos Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) pajėgos į teismą atvežė L.Stankūnaitę – teismui atsisakius ją apklausti nuotoliu būdu, ji parodymus ji turėjo duoti teismo salėje. Vis dėlto, fotografai teisme užfiksavo Andriaus Ūso artimuosius, advokatą Gintarą Černiauską, tačiau pačios L.Stankūnaitės nebuvo matyti.

Žinią apie netikėtai susirgusį teisėją susirinkę žmonės sutiko skirtingai – vieni svarstė, kad L.Stankūnaitė taip ir nebuvo atvežta į teismą, o kiti aiškino, jog teisėjas neatlaikė įtampos, skelbia delfi.lt.

L.Stankūnaitės advokatas Gintaras Černiauskas teigė, kad moteris buvo atvykusi į teismą. Anksčiau ji buvo prašiusi ją apklausti nuotoliniu būdu.

„Gyvai nemačiau, bet mane užtikrino, kad ji buvo. Dabar jau yra išvykusi. Ji buvo teisme, o kai teisėjas susirgo ir informavo, kad teismo posėdis neįvyks, ji buvo išvežta“, – žurnalistams sakė L.Stankūnaitės advokatas.

Paklaustas, kodėl baimintasi vežti L.Stankūnaitę į teismą, G.Černiauskas sakė, jog išvardinti grėsmes „laiko neužtektų“.

„Yra grasinimai, yra persekiojimas, yra stengiamasi nustatyti jos, mergaitės gyvenamąją vietą. Aš manau, kad tai jau yra pakankamas pagrindas, kad tokiu būdu būtų apsaugoti saugomi asmenys, kad kuo mažiau būtų kontaktų su išore“, – kalbėjo advokatas.

Tačiau jis teigė, kad L.Stankūnaitė liudys teisme. „Teismas nusprendė, kad jos saugumas bus užtikrintas, vadinasi, ji liudys teisme“, – sakė G.Černiauskas.

Jis pridūrė teigiamai vertinantis pareigūnų darbą išlaikant L.Stankūnaitės buvimo vietą paslaptyje.

„Manau, kad valstybės institucijos puikiai dirba, nes iki šiol kiek buvo stengiamasi nustatyti gyvenamąją vietą, ką jos veikia, kur jos juda, to padaryti nepavyko. Vadinasi, atitinkami pareigūnai profesionaliai dirba“, – teigė advokatas.

Prie bylos sugrįš tik rudenį?

Nors teisėjas A.Cininas sunegalavo anksčiau, valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras Egidijus Motiejūnas tai teigė sužinojęs tik posėdžio metu. „Kiek mane informavo, jam bloga pasidarė apie dvyliktą valandą ir jį išvežė. Jis tada buvo darbe“, – sakė prokuroras.

Jo teigimu, teisėjui galėjo atsirasti bėdų dėl širdies.

Ką jis mano apie pasigirdusias kalbas, kad teisėjo liga yra tik dalis plano, kaip L.Stankūnaitei išvengti liudijimo teisme? Praėjusią savaitę du kartus prašyta, kad ji parodymus galėtų duoti nuotoliniu būdu, nedalyvaudama teismo salėje.

„Taip kalba tik sąmokslo kūrėjai. Šis teisėjas yra principingas. Reikia suprasti: dideli darbo krūviai, pavojingos klimato sąlygos širdininkams“, – bandė aiškinti E.Motiejūnas.

Jo teigimu, jeigu vienas iš pagrindinių proceso dalyvių – teisėjas, prokuroras ar advokatas – negali dalyvauti, daroma pertrauka.

Prokuroras tvirtino, kad šįkart teisme L.Stankūnaitė dalyvavo. Buvo atvykę ir kiti trys liudytojai. L.Stankūnaitės apklausai preliminariai turėjo būti skirta apie pora valandų, kitiems liudytojams – po pusvalandį.

Pasiteiravus, kada numatomas kitas posėdis, E.Motiejūnas teigė, kad pirmiausia reikia sužinoti, kokia yra teisėjo sveikatos būklė. „Gal jam pasveikti užteks kelių dienų, gal savaitės. Tada teisėjai patys nutars, kada bus posėdžiai. Kaip suprantu, dabar jis yra apžiūrimas daktarų“, – kalbėjo prokuroras.

Tačiau, jo manymu, labiausiai tikėtina, kad kitas posėdis įvyks tik rudenį, nes liepa ir rugpjūtis teisėjams – atostogų metas. Šis posėdis buvo paskutinis, kurio data buvo suderinta.

Prokuroro nuomone, byla bus baigta rudenį. Liko apklausti dar 20 liudytojų. „Ir Vaiko teisių apsaugos tarnyba kažką ruošia. Vien bylos pagarsinimas ilgai užtruks. Spėsim gal tik per penkis posėdžius“, – teigė E.Motiejūnas.

„Infarkto nėra, sąmokslo nėra"

Teisėjas A.Cininas savo „Facebook“ paskyroje pirmadienį vakarop teigė, kad blogai pasijuto būdamas sporto salėje.

Po rytinės bylos nuėjau į sporto salę, kad nuimčiau stresą. „Lipdamas į kalną'' pasijutau blogai. Nuvykau į gydymo įstaigą, kur įtarė infarktą. Pervežė į Santariškes, ištyrė, suleido vaistų. Sutvarkė spaudimą. Infarkto nėra. Sąmokslo taip pat jokio nėra. Dabar tiesiog noriu dvi dienas pailsėti", – apie 18 val. naudodamasis mobiliuoju telefonu parašė teisėjas.

Jis neigė gandus, kad sveikata sušlubavo kavinėje ar darbo kabinete. „Jokioj kavinėj nebuvau, sukniubęs nebuvau ir nieks manęs nenuodijo. Antis čia“, – tikino A.Cininas.

Dėl neatvykusios liudytojos – dvi skirtingos versijos

Praėjusį trečiadienį L.Stankūnaitė Vilniaus miesto 2-ajame apylinkės teisme nepasirodė. Moterį sauganti kriminalinė policija ir jos advokatas G.Černiauskas pateikė dvi skirtingas versijas, kodėl liudytoja nedalyvavo jos mažametės dukters tvirkinimu įtariamo A.Ūso bylos teismo posėdyje.

Trečiadienį bylą nagrinėjantis teisėjas A.Cininas pranešė, kad per posėdžio pertrauką telefonu gavo pranešimą iš L.Stankūnaitę saugančios Lietuvos kriminalinės policijos biuro Liudytojų ir nukentėjusiųjų apsaugos valdybos, jog L.Stankūnaitė į teismo posėdį neatvyks, nors posėdžio išvakarėse pareigūnai ją žadėjo pristatyti į teismą. Kriminalinė policija išreiškė pageidavimą, kad L.Stankūnaitė būtų apklausta nuotoliniu būdu, nevežant jos į teismo posėdį, nes esą jos saugumui iškilo grėsmė. Teismas prašymą tą pačią dieną atmetė.

L.Stankūnaitės advokatas Gintaras Černiauskas portalui kaunodiena.lt ketvirtadienį taip pat aiškino, kad „atsakingi asmenys pastebėjo tam tikras grėsmes, atsirandančias dalyvaujant teismo posėdyje ir atvykstant į jį“, todėl nuspręsta liudytoją palikti namuose, kol bus „realiai, o ne deklaratyviai užtikrintas jos saugumas“.

„Apsauga mums trečiadienį pranešė, kad nenuveš į teismą. Čia ne derybos. Ji privalo paklusti jų taisyklėms“, – praėjusį ketvirtadienį tikino G.Černiauskas.

Advokato teigimu, iki pat teismo posėdžio L.Stankūnaitė esą rengėsi liudyti teisme.

Tačiau penktadienį policija portalo kaunodiena.lt žurnalistei pateikė visiškai kitą motyvą, kodėl L.Stankūnaitė trečiadienį nepasirodė teisme – pareigūnų teigimu, pagrindinė priežastis yra tokia: ji negavo šaukimo.

„Negavusi šaukimo ji atsisakė vykti į teismą. Be to, ji buvo pateikusi prašymą Lietuvos kriminalinės policijos biurui organizuoti jos apklausą teisme garso ir vaizdo nuotolinio perdavimo priemonėmis“, – rašoma policijos atsakyme.

Ne mažiau stebinantis faktas – nors esą saugoma liudytoja negavo šaukimo, Kriminalinės policijos biuras dar kartą kreipėsi į teismą, kad L.Stankūnaitei būtų leista liudyti nuotoliniu būdu dėl tariamų grėsmių. Tačiau šį prašymą penktadienį teismas antrą kartą atmetė.

Teismo nuomone, nepateikta pakankamai duomenų, pagrindžiančių nuotolinės apklausos būtinybę ir grėsmę liudytojos sveikatai ir gyvybei.NAUJAUSI KOMENTARAI

Dabar

Dabar portretas
ilgai sirgs, bylą perduos kitam ir t.t. ir panašiai.

staiga

staiga portretas
ėmė ir susirgo

X

X portretas
Uždanga nepakilo,scenarijus perrašinėjamas.Matyt,dar yra ir nesukalbamų teismo proceso vykdytojų?"Grėsmės" Stankūnaitei nesuveikė,Kriminalinės policijos departamentui neišdegė imituoti grėsmių,čia ne "elitinės" asabos spaudos konferencijos surengimas.Iki egzamino biologinei pritrūko vienos nakties.
VISI KOMENTARAI 150
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių