Linkėjimus kultūrai rašys ant milžiniško saldainio

Šeštadienį Kauno rotušės aikštėje bus sumontuota lietuviškais ornamentais dekoruota 15 metrų aukščio saldainio skulptūra. Ant jos praeiviai bus kviečiami parašyti linkėjimus kultūrai. Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno dailės fakulteto studentų akcija „Palinkėkime kultūrai“ – vienas Kultūros dienai Kaune skirtų renginių.

Pasaldins gyvenimą

Organizatorės Kristinos Daubarytės teigimu, taip norima atkreipti visuomenės dėmesį, kad Kaune kultūra gyvuoja. „Kultūra yra mūsų variklis, priežastis, dėl ko mes dirbame ir gyvename. Šia akcija Kauno jaunieji menininkai nori įteikti dovaną ir pačiai kultūrai“, – kalbėjo K.Daubarytė. Juk saldainiai – viena dažniausių dovanų einant į svečius.

Skulptūros idėjos autorius – VDA docentas Alfonsas Vaura. Saldainis pagamintas iš celofano ir yra pripūstas helio dujų. Linkėjimo ilgis bus neribojamas.

„Norinčiųjų linkėti ką nors kultūrai atsiranda nedaug. Todėl bus galima parašyti ir visą litaniją“, –kalbėjo K.Daubarytė.

Kauno dailės fakultetas turi du erdvius kiemelius, ši skulptūra po akcijos vieną jų ir puoš tol, kol ji bus tinkama eksponuoti.

Idėjos verslui

Kultūros dienai skirtą šeštadienį bus galima ne tik paganyti akis dailininkų, fotografų darbų parodoje, bet ir gauti naudingos informacijos bei verslo idėjų.

„Meno inkubatoriai ir kūrybinės industrijos temos labai aktualios Lietuvai, nes jos nėra labai išvystytos. Daugeliu atveju, menų inkubatoriaus idėja pasigaunama dėl to, kad yra galimybė paimti europinius pinigus per projektinę veiklą ir sutvarkyti vieną ar kitą pastatą“, – savo patirtimi rėmėsi Raudondvario menų inkubatoriaus vedėjas Zigmas Kalesinskas. Jis bus vienas  konferencijos  „Kultūros kaitos gairės: įgyvendinimo galimybės“ pranešėjų Nacionaliniame M.K.Čiurlionio dailės muziejuje.

Tačiau, pasak jo, finansinės naudos būtų galima gauti ir iš realios inkubatoriaus veiklos, jau nekalbant apie plėtojamą kūrybinę industriją.

Tą patvirtins verslo praktikas Vytautas Meištas, kalbėsiantis apie tai, ar verta verslo įmonėms bendradarbiauti su kultūros organizacijomis.

Dienos įspūdžius kauniečiai kviečiami aptarti muzikiniuose renginiuose, kurie numatyti vakare.

Pasigenda dėmesio kultūrai

Vienas Kultūros dienos Kaune organizatorių Povilas Mačiulis teigė, kad meno, kultūros žmonės visus metus dirba tam, kad miestiečiams sukurtų turiningą laisvalaikį. „Per Kultūros dieną norime sukurti įdomų, prasmingą laisvalaikį patiems meno, kultūros žmonėms“, – aiškino P.Mačiulis.

Ankstesniais metais Kultūros dienas organizavo tik Kauno miesto savivaldybės Kultūros skyrius.  Šiemet nuspręsta suburti komandą iš įvairių kūrybinių sąjungų, akademinės bendruomenės atstovų.

Kiek Kaune yra meno ir kultūros žmonių, neaišku, nes reikėtų skaičiuoti ne tik muziejų, meno, kultūros įstaigų darbuotojus, bet ir šių sričių studentus bei apskritai menui ir kultūrai prijaučiančius, tuo besidominčius kauniečius.

„Kaune yra labai senos ir brandžios kultūros tradicijos. Vis dėlto labai dažnai kultūra lieka podukros vietoje – pati paskutinė. Jeigu visiems tenka mažai, tai kultūrai tenka dar mažiau. Ir kalbu ne tik apie pinigus, bet ir apie paprasčiausią dėmesį“, – apgailestavo P.Mačiulis.

Visi Kultūros dienai skirti renginiai skelbiami čia.


Šiame straipsnyje: kultūra

NAUJAUSI KOMENTARAI

palaižius

palaižius portretas
celofaninį saldainį žiūrovų masė kultūriškai praturtės ...........bėgam pirkt cukraus

Šiurpu

Šiurpu portretas
Jeigu kultūrai rikia tokio karamelinio šau tai...nafik.NEKOMPROMITUOKIT KULTŪROS.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių