Lėbautojai Kauno centre galės linksmintis ilgiau

Kauno politikai žengė pirmą žingsnį, kad Centras ir Senamiestis galėtų vadintis pramogų zona, tačiau pasiliko svertų, kaip kontroliuoti įvairių renginių organizatorius.

Pakeitė tvarką

Miesto taryba  šiek tiek pakeitė renginių organizavimo viešose vietose tvarką. Tai daryti paskatino ir Europos vyrų krepšinio čempionatas, nes nesitikima, kad krepšinio sirgaliai po rungtynių tyliai sliūkins miegoti namo arba į viešbučius.

„Pagal dabar galiojančius įstatymus ir teisės aktus negalime leisti šiaip triukšmauti iki vidurnakčio, bet radome kitą sprendimo būdą – neįsprausti šventės ar renginio į siaurus laiko rėmus“, – aiškino Kauno vicemeras Povilas Mačiulis.

Jam jau teko spręsti ne vieną keblią situaciją, kai šurmuliu ir linksmybėmis Laisvės alėjoje ar Senamiestyje nepatenkinti gyventojai užverčia skundais dėl neteisėtai keliamo triukšmo.

Dažniausiai tai nuolatiniai skundikai, norintys, kad Laisvės alėja ir Senamiestis būtų tarsi miegamoji zona. Jie vadovaujasi triukšmo taisyklėmis, pagal kurias lauko kavinėje vakare galima nebent pusbalsiu kalbėtis, o muzika, šokiai ar kitokios linksmybės jau viršija leidžiamas triukšmo normas, vienodai taikomas tiek Centre, tiek Kauno pakraštyje.

Šventė truks mėnesį?

Anot vicemero, pakeitus renginių organizavimo viešose vietose tvarką, renginys ar šventė gali trukti savaitę, mėnesį ar net visą sezoną. Iki šiol leidimai rengti įvairius renginius buvo išduodami vienai dienai arba  savaitgaliui.

Kaip pavyzdį P.Mačiulis pateikė Senamiestyje organizuojamus renginius, kurie prasideda pavasarį, o uždaromi rudenį, tad jie gali būti įvardyti kaip viena šventė. Tokiu atveju leidimas rengti šventę išduodamas ilgesniam laikui. „Su organizatoriais spręstume, ar reikia pratęsti renginio laiką vakarais“, – patikslino politikas.

Leido iki 1 val. nakties

Viešose vietose renginiai gali atvykti nuo 8 val. ryto iki 22 val. vakaro, tačiau šis laikas gali būti prailgintas.

„Per krepšinio čempionatą administracijos direktoriaus įsakymu renginiai  viešose vietose galės vykti iki 1 val. nakties“, – džiaugėsi P.Mačiulis.

Naujoji renginių organizavimo tvarka numato, kad Rotušės aikštėje ir Vilniaus gatvėje, Laisvės alėjoje ir jos prieigose gali vykti mugės, klasikinės ir folkloro muzikos koncertai, miesto ar valstybinės reikšmės renginiai, teatro projektai ir eisenos, sporto ir kiti pramoginiai renginiai.

„Jeigu į savivaldybę kreipsis Laisvės alėjos ar Senamiesčio bendruomenė kaip organizatorius, reikės išspręsti klausimus dėl saugumo reikalavimų. Organizatoriai taip pat turės įsipareigoti palaikyti švarą, sutvarkyti renginio vietą arba tarpuvartes, dėl kurių būklės po švenčių dažniausiai ir skundžiasi gyventojai“, – dėstė P.Mačiulis.

Vicemeras tikisi, kad kalėdinių renginių organizatoriai jau galės pasinaudoti naująja tvarka, kai įvairios pramogos mieste siūlomos nuo gruodžio pradžios iki Trijų karalių. Vis dėlto akivaizdu, kad šis klausimas labai aktualus vasarą, kai kauniečiai ir turistai miesto centre mėgsta triukšmingai pavakaroti.


Šiame straipsnyje: triukšmasmiestas

NAUJAUSI KOMENTARAI

kaunietis mylintis atsigavusi

kaunietis mylintis atsigavusi portretas
Puiku, nors karta ir miesto valdzia pagaliau netrugdys, o parems atsigananti senamiesti, nuo pavasario iki rudens..., o gyventojai, megstantys ramybe aisku tures issikelti i miegamuosius rajonus.

pff

pff portretas
Geda Kaunui.

manau

manau portretas
manau, kad naujoji tvarka bus naudinga ne rimtu renginiu organizatoriams, o verslininkams, kurie savo veikla vysto centre. Cia tik tarp kitko tie renginiu organizatoriai.
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių