Laisvės alėjoje tris dienas karaliaus ūkininkai

Penktadienį Laisvės alėją okupavo ūkininkai iš visos Lietuvos. Čia tris dienas vyks tradicinė Rudens gėrybių ir bendruomenių amatų mugė.

Penktadienį Laisvės alėją okupavo ūkininkai iš visos Lietuvos. Čia tris dienas vyks tradicinė Rudens gėrybių ir bendruomenių amatų mugė.

Kvapų ir garsų asorti

Apie miesto centre vykstančią šventę nesunku sužinoti iš ore tvyrančių keptų dešrelių, gardaus šašlyko kvapo bei garsiai skambančios lietuvių liaudies muzikos. Kokia mugė be alaus? Vieni juo pagardino savo pietus, kiti sodrios gintarinės spalvos gėrimą gurkšnojo tiesiog vaikščiodami po Laisvės alėją.

Tradiciškai ūkininkai pirkėjus vilioja rūkyta mėsa, žuvimis, gardžiais sūriais, duona, šimtalapiais, šakočiais.

Rudens gėrybių ir bendruomenių amatų mugė Kaune vyksta jau šeštą kartą, tačiau kauniečiai stebisi, kad šiųmetinė mugė gana kukli.

„Visoje mugėje vos keli prekystaliai, kur būtų galima nusipirkti šviežių daržovių. Kam tada skelbti, kad tai rudens gėrybių mugė?“ – pyko kaunietė Agnė. Tačiau moteris džiaugėsi, kad gausus bent uogų pasirinkimas.

Litras spanguolių mugėje kainuoja 7 litus, bruknių – 5 Lt, putino uogų kilogramas įkainotas 14 litų.

Ekologiškos prekės – brangiau

Šįmet mugės organizatoriai džiaugiasi, kad per 10 ekologinių ūkių iš įvairių Lietuvos rajonų mugėje pristato savo natūraliai augintą ar gamintą produkciją. Jų teigimu, tokia gausi ekologinė mugė Kaune – pirmoji, kurią organizuoja Lietuvos ekologinių ūkių asociacija.

Portalo kaunodiena.lt žurnalistai, užsukę į ekologinę mugę, įsitikino, kad kauniečius itin domina sveika produkcija. Tiek daržovių, tiek duonos ar arbatos prekystalius buvo apspitę pirkėjai, ketinantys plačiau atverti pinigines.

„Ekologiška duona kainuoja 20 proc. brangiau, nei parduotuvėje parduodama produkcija, nes žaliavos tokiai duonai kainuoja dvigubai brangiau“, – aiškino iš Prienų rajono atvykęs verslininkas Vytautas.

Medetkos, mėtos, pelynai, raudonėliai, čiobreliai – šių augalų ekologiškos arbatos pakelis kainuoja 6 litus.

„Nesinori pirkti arbatos parduotuvėje, nes nepajuntu jokio skonio. Man arbata yra geros nuotaikos šaltinis, todėl stengiuosi pirkti tik ekologišką produktą“, – sakė mugėje sutiktas Algimantas.

Patarimai pirkėjams

Ekologiškai užaugintomis daržovėmis prekiavusi ūkininkė Zita Rimkienė, į mugę atvykusi iš Raudondvario seniūnijos, pirkėjams dalijo patarimus, kaip atskirti ekologiškai augintas daržoves nuo atvežtinių iš kitų valstybių.

„Pažiūrėkite į pomidorus, agurkus – juk jie neblizga, nėra nupurkšti jokiais chemikalais, neišvaškuoti. Išvaizda jų gal ir ne tokia puiki, tačiau skonis labai geras“, – tikino Z. Rimkienė.

Ūkininkė užtikrino, kad ragaudami jos užaugintų daržovių, pirkėjai tikrai pajus meilę, kurią moteris įdėjo augindama savo gėrybes.

Jos augintų pomidorų kilogramas kainuoja 5 litus, agurkų, svogūnų, šparaginių pupelių – 3 litus.

„Kaina šiek tiek didesnė nei atvežtinių daržovių, bet tikrai nesikandžioja, o žmonės vis tiek perka“, – džiaugėsi Z. Rimkienė.

Kviečia pasiruošti žiemai

Mugės prekybininkai siūlo jau dabar ruoštis žiemai ir įsigyti šiltų pirštinių, kepurių, vilnonių kojinių.

„Visos kojinės ir pirštinės megztos vilnoniais siūlais, kurie yra labai brangūs, todėl ir kaina nėra labai maža, nuo 15 iki 20 litų, priklausomai nuo pirštinių dydžio“, – sakė mezgėja Elvyra.

Po mugę pasižvalgyti išėjusi Dovilė sakė jau ieškanti šiltos kepurės šaltajam sezonui. „Pasiūla didelė, bet sau patinkančios kepurės dar neišsirinkau“, – pripažino ji. 

Rudens gėrybių ir bendruomenių amatų mugė Laisvės alėjoje ūš dar dvi dienas ir baigsis sekmadienį. NAUJAUSI KOMENTARAI

Puiku

Puiku portretas
Šį savaitgalį tokie renginiai vyko Vilniuje, Panevėžyje, rajonuose, todėl dalyviai išsiskirstė po visur. Bet vis tiek labai šaunu buvo, oras nuostabus užtikrino gerą nuotaiką

Šiandien

Šiandien portretas
ŠILINĖ -- Švč. M.Marijos gimtadienis ir TAUTOS DIENA. 1430 m. rugsėjo 8-ją LDK Kunigaikštis Vytautas Didysis turėjo būti vainikuotas karaliumi, tačiau, kaip žinome, šis vainikavimas dėl niekšingai suregztų politinių intrigų neįvyko. Tautos diena paskutinį kartą buvo paminėta tik prieškario Lietuvoje 1939 metais. Gerbiami tautiečiai, ateikime šiandien, 14 val., prie Vytauto Didžiojo paminklo Laisvės alėjoje paminėti mūsų didžiojo Karvedžio.

TIESIOG

TIESIOG portretas
neverta gaišti laiko, šiemet tikrai nieko ten nėra. Mėsos produktų geriau nepirkti, nes tikrai nekokybiški ir ištižę, o kaina didelė. Visumoje nieko doro nėra, taigi geriau tą laiką skirti pabuvimą gamtoje, o ne toje nušiurusioje Laisvės alėjoje.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių