K.Veverskio gatvės detektyve – ikiteisminis tyrimas

Beveik šešerius metus avariniame būste įkalinti K.Veverskio gatvės gyventojai tunelio gale išvydo šviesą – Kauno apygardos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą. Detektyvą primenančioje istorijoje bus ieškoma kaltųjų dėl didelės vertės turto iššvaistymo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Kaltųjų nerado

2006 m. miesto savivaldybės taryba nusprendė, kad turi būti statomi gyvenamieji namai ir perkamas būstas nuomininkams iškelti iš savininkams grąžintinų gyvenamųjų namų. Viešųjų pirkimo konkursus laimėjo trys bendrovės – „Arauša“, „Avona“ ir „Struktūra“.

Pastaroji bendrovė siejama su įtakingu Kauno konservatoriumi Marijum Panceriu – čia jis dirba finansų direktoriumi. „Struktūra“ yra laimėjusi ne vieną didelį statybos konkursą Kaune.

Su trimis laimėjusiomis bendrovėmis buvo sudarytos sutartys dėl daugiabučių gyvenamųjų namų K.Veverskio gatvėje techninių projektų ir statybų. Taip pat susitarta, kad savivaldybei priklausiančių K. Veverskio g. pastatų statybų techninę priežiūrą vykdys ir vykdė savivaldybės bendrovė „Ekspertika“. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos 2009 m. pripažino namus tinkamais naudoti.

Vos pripažinus pastatus tinkamais naudotis ir koją į naujuosius namus įkėlus nuomininkams, Kauno savivaldybė buvo apipilta skundais dėl šių namų kokybės.

Tuomečio savivaldybės administracijos direktoriaus konservatoriaus Vyganto Gudėno įsakymu, buvo sudaryta komisija statybos defektams įvertinti. Ji konstatavo „kad didžioji dalis savivaldybės gyvenamųjų namų K.Veverskio g. 1, 3, 6 gyventojų skundų yra pagrįsti.“

Po to buvo sudaryta dar viena darbo grupė defektų ir trūkumų šalinimo darbams kontroliuoti.

Nors komisijos ir darbo grupės buvo sudarytos, jokia žala brokuotų namų gyventojams jau dveji metai neatlyginama. Per šį laikotarpį bankrutavo viena iš namus stačiusių bendrovių – „Arauša“, tad išieškoti lėšas iš jos jau neįmanoma. Kitos dvi – „Struktūra“ ir „Avona“ – veiklą tebevykdo.

Valdantieji nereagavo

„Ėmėmes kraštutinių priemonių – patys kreipėmės į prokuratūrą, nes kai tik norėjome įtraukti į tarybos posėdį klausimą, jog Kauno miesto savivaldybė dėl Veverskio pastatų kreiptųsi į prokuratūrą, Andriaus Kupčinsko valdančiosios koalicijos palaikymo nesulaukėme. Šis klausimas į miesto politikų darbotvarkę įtrauktas nebuvo. Manome, kad yra svarbių priežasčių, kodėl niekas nenori sužinoti, kas atsakingas už padarytus nuostolius ne tik miestui, bet ir visai valstybei,” – sakė „Vieningo Kauno” frakcijos ir Kauno tarybos narys Visvaldas Matijošaitis.

Politikas teigė, kad jo judėjimas užsakė ir nepriklausomą pastato techninės būklės apžiūrą, kuri dar kartą patvirtino, jog pastatas turi daug defektų. Dėl šio klausimo į prokuratūrą kreipėsi ir du Darbo partijos nariai – Gintaras Furmanavičius bei Andželika Banevičienė.

Dar viena įdomi detalė – pasak buvusio Kauno vicemero Povilo Mačiulio, šiuo reikalu esą asmeniškai domėjosi teismo dėl piktnaudžiavimo tarnyba laukiantis buvęs vicemeras Kęstutis Kriščiūnas. Anuomet jis sakė, kad ši problema sprendžiama, jis pats esą domėjosi šiuo reikalu.

Namai pastatyti tik prieš trejus metus, tačiau byrančios sienos, užlieti rūsiai, nesutvarkytas šildymas, pelyjančios lubos ir kitas statybinis brokas akivaizdžiai matomas.

Apie viską pagalvota?

„Kauno diena“ jau rašė, kad dar 2011 m. sausį tuomečiam ir dabartiniam Kauno merui A.Kupčinskui Seimo kontrolierius rekomendavo spręsti K.Veverskio gatvės daugiabučių problemas, o Kauno savivaldybės kontrolieriui Gediminui Raudoniui – atlikti tyrimą, ar valstybės lėšos, skirtos šiems namams statyti, panaudotos ekonomiškai.

„Tyrimą dėl šių namų pradėjome prieš metus, tačiau čia – milžiniškas projektas, o savivaldybės biudžete pinigų privatiems ekspertams nenumatyta, tad viską darome savo jėgomis", – guodėsi savivaldybės kontrolierius G.Raudonis.

"Komentuoti apie tyrimą nieko negaliu, – iškart paaiškino jis. – Manau, kad užtruksime dar pusmetį.“

Vadovaujantis Civiliniu kodeksu, reikalavimui atlyginti žalą taikomas trejų metų senaties terminas, kuris šiuo atveju teisme būtų skaičiuojamas nuo pirmojo pagrįsto skundo gavimo.

Pirmieji skundai ėmė plaukti iškart po namų pripažinimo tinkamais – 2009 m. kovą, tad iki senaties termino beliko kelios dienos. Savivaldybės tyrimas, kuris, G.Raudonio teigimu, baigsis po pusmečio, bus bevertis.

Šiame detektyve įdomi ir keista Kauno valdžios pozicija – pasirodo, Kauno miesto savivaldybė nėra pateikusi ieškinio civilinio proceso tvarka ir nėra įpareigojusi pastatus stačiusių firmų šalinti pastatų defektus, nors, pasak Statybos skyriaus specialistų, šiais namais rangovas privalo rūpintis net penkerius metus.


Šiame straipsnyje: daugiabučiaibrokas

NAUJAUSI KOMENTARAI

as.

as. portretas
jau greit ir niekas neprisimins ka miesto valdze padare gero savo miestui.Vien melas korupcija .Ir kam mums toke valdze?

tadas

tadas portretas
Duomenis apie šią aferą turi Žirgulis. Ne kartą jis ir kreipėsi, bet ir jkonservatorių "Struktūra" ir socdemų - Rabačiaus kitos bendrovės vogė kiek tik apžiojo. Bet nieko nebus, taip kaip su auksiniu šikinyku, su poniučių slojiku vienam Laisvės gale, su meškos slojiku, kaip snargliu mero panosėje.

aš portretas
man duotų kas veltui butą naujame name, tai tikrai žinočiau ką daryti ir kaip susitvarkyti. Dabar gi, nahaliavai gavo, tai patys net aplinkos negali apsitvarkyti.
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių