A. Kupčinskas nori mušti baudinius į V. Tomaševskio vartus

Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas pakvietė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderį Valdemarą Tomaševskį susigrumti  11 metrų baudinių serijoje Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione.

Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas pakvietė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderį Valdemarą Tomaševskį susigrumti  11 metrų baudinių serijoje Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione. Tai meras padarė išgirdęs europarlamentaro pasisakymą, kad Poznanėje surengtas futbolo sirgalių išpuolis prieš Lietuvą buvo mūsų šalies slaptųjų tarnybų darbas.

„Ir visa tai, kai šiemet minime 1863 m. bendro sukilimo 150-ąsias metines, kai paminėjome „Lituanicos“ 80-ąsias metines ir žūties vietoje, ir visoje Lietuvoje! Aišku, kantrybė – dorybė, bet ponai pagaliau turi suprasti, jog lietuvių būdas irgi turi ribas ir nereaguoti nebegalime!

Siūlau, atliepiant į konfliktą, p.Tomaševskiui atvykti į Kauną ir tame pačiame S.Dariaus ir S.Girėno stadione draugiškai išmėginti jėgas 11 m. baudinių serijoje, vardan "Mūsų ir jūsų Laisvės", dėl kurios grūmėsi sukilėliai, ir vardan abiejų tautų vienybės! Tuo pačiu Kaunas išreikštų palaikymą ir "Žalgiriui", ir Vilniui, ir futbolui daug draugiškesnėse tribūnose“. Tokį tekstą savo feisbuko paskyroje antradienį išplatino Kauno miesto meras.

Portalui kaunodiena.lt A.Kupčinskas sakė, kad taip sureagavo į nuolat aštrinamą konfliktą tarp abiejų valstybių.

„Konfliktas aštrinamas dirbtinai ir pasiekta tokia riba, į kurią negalima nereaguoti. Lietuviai visada pasižymėjo didele tolerancija, abiejų šalių sąsajos istorijoje labai aiškios, ir konfliktas Vilniaus krašte nėra naudingas nei vienai šaliai“, – teigė meras.

A. Kupčinskas tvirtino, kad baudinius muštų pats, mat tada būtų lygios galimybės tiek jam, tiek V. Tomaševskiui.

„Pranašumą turėčiau nebent mesdamas baudas krepšinyje. Ar stipriai muščiau V. Tomaševskiui? Nežinau, bet, manau, pabandyčiau stipriai. Nežinau, koks būtų rezultatas, svarbu, kad laimėtų draugystė. Artimai bendrauju su Balstogės meru tiek Briuselyje, tiek per bendrus susitikimus. Patikėkite, šis dabartinis konfliktas nekaip atrodo prieš visą Europą – bent tokia nuomonė yra Bruselyje“, – kalbėjo Kauno miesto vadovas. 

Paklaustas, ar per baudinių seriją lietuviai neatsineštų kokių nors panašių plakatų, A. Kupčinskas neabejojo, kad mūsų futbolo sirgalių sąmoningumo lygis aukštesnis ir tokių konfliktų nebūtų.

Per praėjusį ketvirtadienį Poznanėje vykusias UEFA Europos lygos "Žalgirio" ir "Lech" rungtynes aistruoliai tribūnose išskleidė transparantą su užrašu "Lietuvių chame, klaupkis prieš lenkų poną". Reaguodama į šį incidentą, UEFA paskelbė skirsianti baudą Poznanės klubui.

"Nelabai suprantu, kuo čia aš dėtas? Šalių konfliktas? Nėra jokio konflikto – yra provokacija. Nereikia reaguoti į tokias provokacijas, o tada ir konfliktų bus mažiau. Provokacijų buvo daug – ir Punske, ir Rasų kapinėse. Aš asmeniškai į jas nereaguoju – reikia reaguoti į veiksmus, kurie gadina santykius. Pavyzdžiui, į Tautinių mažumų įstatymą, kurį konservatoriai panaikino po dvidešimties metų", – portalui kaunodiena.lt antradienį sakė europarlamentaras.

LLRA lyderis netgi ėmė svarstyti, kad dėl plakato Lenkijos stadione gali būti kalti Lietuvos konservatoriai. 

"Nežinau, bet gal tie plakatai – priedanga, gal jie pačių konservatorių. Reikia šitų klausimų neeskaluoti – Kauno mieste yra daug kitų svarbių darbų, pavyzdžiui, duobėti keliai", – karčius žodžius bėrė politikas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių