Kūdikio mirtis: policija tiria versiją dėl supainiotų vaistų

Kauno klinikinėje ligoninėje sekundžių tikslumu aiškinamasi, kas ką veikė lemtingą balandžio 6 dieną, kai staiga mirė 11 mėnesių berniukas. Trečiadienį po pietų teismo medicinos ekspertai policijai pateikė išvadas, tačiau klausimų, kodėl įvyko tragedija, nesumažėjo.

Sustojo širdis

Į Kauno klinikinę ligoninę kūdikis praėjusį penktadienį pakliuvo dėl žarnyno infekcijos. Jis mirė tą pačią dieną, kai buvo tėvų atvežtas į ligoninę.

Berniukas buvo paguldytas į Gastroenterologijos skyrių, čia vaikui turėjo būti suleista skysčių, kurių jis neteko daug viduriuodamas ir vemdamas. Tačiau mažylį staiga ištiko mirtis, jo atgaivinti nepavyko ir kolegoms į pagalbą atskubėjusiems Vaikų intensyvios terapijos skyriaus specialistams.

Iš pradžių Kauno Santakos policijos komisariate buvo pradėtas tyrimas mirties priežasčiai nustatyti, tačiau vėliau jis buvo perkvalifikuotas į tyrimą dėl neatsargaus gyvybės atėmimo.

„Nėra kitų versijų. Tik ta vienintelė, kurią turime pagal pirminį pranešimą, kad supainioti medikamentai. Yra apklausti liudytojai, kurie gali mums pateikti tam tikrų duomenų. Turime paėmę gydymo dokumentus, ligos istoriją“, – sakė Kauno miesto Santakos policijos komisariato viršininkas Raimondas Abugelis.

Pasak jo, tolimesnė tyrimo eiga priklausys nuo ekspertų išvadų dėl mirties priežasties. Tačiau jas gavus, klausimų, kaip ir kodėl įvyko nelaimė, nesumažėjo.

Trečiadienį po pietų ekspertai pranešė, kad berniukas mirė, nes staiga sustojo širdis.

„Kas sukėlė mirtį? Ar tai, kad kūdikiui galbūt per klaidą buvo suleista kalio, šis tyrimas neparodė. Reikia nuodugnesnių tyrimų“, – aiškino R.Abugelis. Pasak jo, paimti visi reikiami mėginiai ir mirties aplinkybės bus nustatomos atliekant cheminį tyrimą.

Tokie tyrimai gali užtrukti iki mėnesio. „Tačiau tai yra labai rezonansinis įvykis, tad gali būti, kad išvadas turėsime ir greičiau. Be to, į tyrimą įsijungė ir apygardos prokuratūra“, – sakė pareigūnas.

Aiškinasi ir ligoninė

Tyrimą atlieka ir Kauno klinikinės ligoninės komisija. Jai vadovaujantis ligoninės vidaus medicinos audito vadovas Povilas Slankauskas tvirtino, kad tiriamos visos įmanomos versijos. Atsakymus ligoninės direktoriui jis planuoja pateikti iki balandžio 20 d.

„Užjaučiame tėvus. Mirtis visuomet yra skaudi. Personalas labai skaudžiai sureagavo į tragediją, bet ligoninės darbas negali sutrikti, pacientai gydomi toliau“, – kalbėjo Kauno klinikinės ligoninės direktorius Raimondas Kunickas.

Jo teigimu, berniuką gydę medikai laisvadienių neėmė, jie dirba toliau. „Gydytojai turi būti stiprūs“, – sakė ligoninės vadovas.

Ligoninės personalas buvo susitikęs su tėvais, bandė jiems aiškinti įvykio aplinkybes.

Pasiteiravome, ką direktorius mano apie policijos tiriamą versiją, jog tragedija galėjo įvykti kūdikiui per klaidą suleidus kalio.

„Visais atvejais turi būti tiriamos įvairios versijos, todėl apsistoti ties viena būtų ankstoka. Mes ir patys stengiamės išsiaiškinti visas aplinkybes, nelaimės priežastis, gydytojų veiksmus iki smulkmenų, kad žinotume visas naudotas medžiagas. Tiksliau galėtume pakomentuoti, kai turėsime tyrimo rezultatus“, – žadėjo R.Kunickas.

Pasak jo, kalis būtinas, kad žmogaus organizmas normaliai funkcionuotų. Dėl kalio trūkumo padažnėja širdies veikla, jaučiamas bendras silpnumas. Esant šiems simptomams tam tikros koncentracijos kalio tirpalas leidžiamas ir kūdikiams.

Kaip viena prielaidų minimas ir staigios kūdikių mirties sindromas. „Toks sindromas  aprašytas mokslinėje literatūroje, tokių faktų yra buvę. Bet pirmiausia viską reikia išsiaiškinti“, – dėstė R.Kunickas.NAUJAUSI KOMENTARAI

koks vadovas tokia ligonine

koks vadovas tokia ligonine portretas
o cia ne tie patys medikai kur vaikams ne i vena bet po oda laselines lasina? urodai !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zara

zara portretas
Dieve kuo toliau tuo baisiau darosi .Uzuojauta vaikucio teveliams.Skaiciau ir verkiau.

iš Kauno Univ.Klinikų

iš Kauno Univ.Klinikų portretas
Stebūklu nebūna, tai nebuvo staigios mirties kūdikių sindromas. Dabar bando tik išlipti sausi ir bet ka sakys,kad tik liktu nenubausti. Padaryta grubi klaida, kuri kainavo mažo, gražaus žmogeliuko gyvybę. Po tokių įvykių norisi tik staugti vilko balsu! Juk jau gyvenam ne 20 amžiuje... Aš manau,kad tokios klaidos neatleistinos ir turi būt nubausti kaltininkai. Tėveliams linkiu stiprybės ir nepasiduoti.
VISI KOMENTARAI 19
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių