Krauju aplaistytą gatvę apšviesti pažadėjo tik po nelaimės

Pirmadienio vakarą Baltų prospekte, neapšviestoje pėsčiųjų perėjoje, partrenktas ir mirtinai sužalotas senukas. Prieš dvidešimt metų pastatytame Kauno kvartale tik kitais metais žadama įrengti gatvių apšvietimą.

Antradienį Kauno miesto policija oficialiai paskelbė, kad pirmadienio vakarą automobilis partrenkė 71-erių vyrą, kuris nuo sužalojimų mirė. Nelaimė įvyko apie 17 val., tamsiu paros metu, nereguliuojamoje ir neapšviestoje pėsčiųjų perėjoje.

Baltų prospekto atkarpos tarp Žiemgalių ir 2-osios Klinikinės ligoninės gyventojai dar prieš dešimtmetį kreipėsi į Kauno miesto savivaldybę su prašymu įrengti apšvietimą šioje atkarpoje. Anuomet kauniečiams atsakyta, kad apšvietimas bus įrengtas kartu su troleibusų linija į Šilainių mikrorajoną. Kaip ir pati linija, taip ir apšvietimas liko tik miesto vadovų kalbose.

Šiame kvartale gyvenantys vaikai iš „Ąžuolo“ gimnazijos rudenį ir žiemą eina neapšviesta gatve. Iš Kauno 2-osios ligoninės, kuri dirba iki vėlumos, pėsčiomis traukia daug žmonių. Siekdami išvengti nelaimės, vietiniai gyventojai patys įsirengė prožektorius ant daugiabučių sienų, kurie iš dalies apšviečia ir Baltų prospektą. Už prožektorių sunaudotą elektrą jie moka taip patys.

Dar kartą raštu šio kvartalo gyventojai į miesto merą Andrių Kupčinską ir tuometinę administracijos direktorę Edita Gudišauskienę kreipėsi 2010 metų lapkričio 9 dieną. Buvo prašoma kuo greičiau spręsti šią problemą ir įrengti apšvietimą. Gyventojai skundėsi, kad Baltų prospekte, kur transporto srautas tikrai didelis, neapšviestos net perėjos, o šalia esanti Prūsų gatvė – pilnai apšviesta. Miesto savivaldybės buvo prašoma pateikti konkretų veiksmų planą, kaip bus sprendžiamas šis klausimas.

Vietoje konstruktyvaus atsakymo ir problemos sprendimo, šimtas šešiolika aplinkinių kvartalų gyventojų, pasirašiusių po kreipimusi, gavo pluoštą raštų iš miesto savivaldybės.

Kauno miesto savivaldybės Energetikos skyriaus rašte konstatuojama, kad šioje atkarpoje, tarp Žiemgalių gatvės ir 2-osios Klinikinės ligoninės, apšvietimų tinklų nėra. Taip pat teigiama, kad šiai atkarpai reikalinga 100 vienetų šviestuvų, o bendra apšvietimo projekto kaina siektų net 400 tūkst. litų.

Atsakant gyventojams, apsiribojama formaliu atsakymu, kad jei miesto biudžete bus numatyti pinigai energetikos projektams, tuomet šis projektas bus parengtas. Miesto biudžete lėšų neatsirado, apšvietimas nebuvo įrengtas.

Tik įvykus skaudžiai nelaimei, Kauno miesto savivaldybės Energetikos skyriaus vedėjas Algirdas Vaitiekūnas antradienį patvirtino, kad žino apie šią problemą ir lėšos įtrauktos į kitų metų biudžetą. Numatoma, kad visas Baltų prospektas bus apšviestas, tačiau į biudžetą įtrauktos lėšos gali būti ir neskirtos – jas turi patvirtinti Kauno miesto taryba.

„Perėjom per visas instancijas, dabar liko paskutiniai du – politikai ir miesto taryba“, – sakė skyriaus vedėjas.


Šiame straipsnyje: gatvių apšvietimaselektra

NAUJAUSI KOMENTARAI

Vietinis

Vietinis portretas
jau ir Prūsų gatvėje ties vienintele perėja kokie 2-3 šviestuvai neveikia. Ten beje įrengta ir mikroautobusų stotelė iš dalies dar labiau ribojanti matomumą.

as

as portretas
tik kaune taip gali buti. kazkoks ciukciu krastas. jiems svarbu ju kedes o kad vienu senuku maziau bus tai tiek cia jau ir bedos.beda tik tiek kad viena rinkeja prarado. o parasymas kad gyventojai patys moka uz apsviestus kiemus, tai deje gyventrojau moka ir uz tuos nenutiestus laidus ir uz sviesa. juk mokesciu moketojai uz viska moka. o tas zmogelis kiek sumokejes i biudzeta....

as

as portretas
as visad sakiau - nieko valdziai daugiau nereikia daryt, tik mieste bendra tvarka palaikyt t.y. gatves praasfaltuot, tvarkyt aplinka, pastatus. buitiniai - ukiniai reikalai kurie pirmiausia krenta i akis ir del kuriu visi pergyvena. tvarkytusi ukiskai - butu renkami kiekviena kadencija! bet nesugeba ne tik gatviu suremontuot, bet ir elementariu lempu tie perejom pakabint. tai kas uz tokius balsuos?
VISI KOMENTARAI 25
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių