Kovo 8-osios sveikinimams vandenynai – ne kliūtis

Tarptautinę moters dieną kai kurios kaunietės namuose merks gėles, užsakytas net iš Australijos ar Pietų Amerikos. Pagrindinis sveikinimų srautas plūstels iš Jungtinės Karalystės bei Airijos. 

Daugiau gaus nei išsiųs

„Lietuviai daugiau gaus nei išsiųs“, – sakė gėlių pristatymo bendrovės „Interflora“ Klientų aptarnavimo skyriaus vadovė Jovita Budvytienė ir pridūrė, kad Kovo 8-oji savo populiarumu nenusileidžia Šv.Valentino dienai.

Pasak J.Budvytienės, sveikintojų su Tarptautine moterų diena geografija labai plati – nuo Pietų Amerikos iki Australijos. Bet daugiausiai gėlių per šią bendrovę kaunietes ir moteris visoje Lietuvoje pasieks iš Jungtinės Karalystės, Airijos, JAV, Vokietijos, Danijos ir kitų Skandinavijos šalių.

„Tikriausiai gėles siųs užsienyje gyvenantys lietuviai, kurie sveikins Lietuvoje likusias mamas, žmonas, seseris“, – sakė J.Budvytienė.

Per šią firmą iš Lietuvos daugiausiai sveikinimų su kovo 8-ąja plauks į tas pačias šalis, tiesa, jų bus kiek mažiau. „Yra užsakymų būtent rytoj pristatyti gėlių į Azerbaidžaną, Jungtinius Arabų Emyratus, Kiniją, Japoniją“, – pasakojo J.Budvytienė.

Pasak jos, gana dažnai pasitaiko, kad moterys gėles siunčia moterims – savo seserims, draugėms, verslo partnerėms.

Gavus užsakymą pasveikinti žmogų, gyvenantį užsienyje, jam yra įteikiamos gėlės iš tame mieste esančios gėlių parduotuvės.

Populiariausios – tulpės

Kalbinti prekybininkai gėlėmis šiemet užsisakė ir tikisi parduoti daugiau žiedų nei praėjusiais metais.

„Iš viso per kelis kartus užsisakėme apie 80 tūkst. tulpių. Tai – 20 tūkst. daugiau nei pernai. Praėjusiais metais buvo labai didelė paklausa, pardavėme visas, kiek turėjome“, – šnekėjo viena prekybininkė.

„Tulpės populiariausios – be konkurencijos”, – tvirtino gėlių prekyba užsiimančios bendrovės „Floravitas“ vadybininkas Justas Jasenka.

Jo teigimu, nuskintos tulpės ilgai nevysta, kurį laiką gali išbūti be vandens. Tam, kad tulpės dar ilgiau džiugintų akį, specialistas patarė gėlių kotus kasdien pakirpti ir dažnai keisti vandenį vazoje.

Pasak prekybininkų, žmonės prašo pavasarinių gėlių, kurios būtų šviesių ryškių spalvų. Be tulpių, žmonės renkasi narcizus, jacintus.

Perka ir moterys

Turguje prekiaujanti Ramutė Laktionovienė kovo 8-ąjai pradėjo ruoštis dar rudenį.

„Rudenį pasodiname tulpių ar kitų gėlių svogūnėlių, vasarį nešame į šiltnamį. Šiemet užauginome 3700 tulpių. Apie tūkstantį jų jau pardavėme, dar kelis šimtus palikome augti, o visa kita nuskynėme ir tikimės, kad rytoj parduosime. Kai kurie vyrai po 2-3 kartus ateina gėlių pirkti“, –  kalbėjo R.Laktionovienė.

Jos kolegė Virginija Varnienė, gėlėmis prekiaujanti jau 30 metų, pridūrė, kad Kovo 8-ąją gėles perka ir moterys. „Gal žmonos perka vyrams, kad jie bendradarbėms padovanotų?“ – spėliojo moteris.

Pirmieji klientai, anot jos, šventės dieną turguje pasirodo dar prieš 7 valandą ryto, o kai kurie gėlėmis pasirūpina iš vakaro. „Bet visada atsiranda keli vyrai, kurie prašo įleisti į gėlių turgų ir 9 valandą vakare, kai jau rakinami vartai“, – atskleidė gėlininkė.

V.Varnienė pati gėlių gauti nesitiki. „Bet, aišku, apsidžiaugčiau“, – prisipažino brandaus amžiaus moteris.

Jai pritarė ir kolegė Lina Šikarskienė. „Žmonės klaidingai įsivaizduoja, kad jeigu prekiauji gėlėmis, tai nenori jų gauti dovanų“, – priekaištavo prekybininkė.

Šios moterys už tulpę prašo po 1,5-2 litus ir kainų kelti neplanuoja. Į gėlių parduotuves patariama užsukti tiems, kurie nori įmantresnio pasirinkimo. Kainos – labai įvairios. Pavyzdžiui, vienoje Kauno gėlių parduotuvėje 50 tulpių puokštė kainuoja 119 litų (kiek daugiau nei po 2 litus už žiedą), tačiau didelė tulpių puokštė su smuikininko ar saksofonisto paslaugomis įvertinta jau 250 litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

kauniete

kauniete portretas
as nesu tarybine moteris,todel mieliau gelias priimciau suatejusiu pavasariu

to kauniete

to kauniete portretas
matosi kad esi ne moteris o lezbijete,todel taves nieks ir nesveikins,o jei noresi tai galesi man pimpala pagriauzt kovo 8 dienos proga

mizantropas

mizantropas portretas
gaila tų tarybinių bobelių, kurios tirpsta iš laimės gavusios gėlytę tik kovo 8 proga, moterys turi būti gerbiamos ir mylimos apskritus metus, o ne vieną rozos liuksemburg ar kitos kokios socialistės išgalvotą dieną. Tai tikrų tikriausia nepagarba moteriai, o ne šventė. Vyrai tokią dieną jaučiasi tokie reikšmingi, kad net pamfletų verti patampa.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių