Kovo 11-ąją – renginių gausa: Kauną užliejo minėjimai, eisenos ir pakili nuotaika

Minint 33-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines Kaunas pasiūlė įvairiausių renginių nuo tradicinio minėjimo, Vyčio Kryžiaus vėliavos pakėlimo ceremonijos, centre nuvilnijusių trispalvių upių iki koncertų, spektaklių bei nemokamų muziejų lankymo.

Sveikinimų akimirkos

Karo muziejaus sodelyje vidudienį pasitiko tradicija tapęs Kovo 11-osios minėjimas, karilionų muzikos aidai bei sveikinimai, kad Lietuva turi progą švęsti nepriklausomybę. Vienas šventės akcentų – Vyčio Kryžiaus vėliavos pakėlimas. Tokią garbingą tradiciją turi tik Kaunas.

„Šiandien sukanka 33-eji, kai atgimė Lietuva – laisva, demokratiška ir nepriklausoma valstybė. Tai didžiausias turtas kiekvienam iš mūsų“, – šventinę kalbą pradėjo perrinktas Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Pasak miesto vadovo, Laisvės alėja, Kovo 11-osios gatvė, prie Kauno pilies pastatytas Vytis tėra su laisve susiję miesto simboliai, tačiau daug svarbiau – dvasia ir jausmas, kurį kiekvienas nešiojamės savyje, gyvendami ir kurdami savo ateitį Kaune.

„Ačiū tiems, kurie pasitiki savo miestu, kurie nuoširdžiai serga už jo gerovę. Jūsų dėka Kauno vardą vis labiau girdi visas pasaulis. Veikdami išvien, esame nepalaužiama jėga. Savo pavyzdžiu ir pagalba galime įkvėpti kitus, kuriems dabar to labai reikia. Darbais, idėjomis ir atsidavimu mes statome ateities miestą. Kaunas auga, keičiasi, bet išlaiko žmogiškas vertybes“, – kalbėjo V. Matijošaitis.

Ačiū tiems, kurie pasitiki savo miestu, kurie nuoširdžiai serga už jo gerovę. Jūsų dėka Kauno vardą vis labiau girdi visas pasaulis.

„Mylėkime Kauną, branginkime Lietuvą, išlikime tikri patriotai. Ši diena – ypatinga. Tegul trispalvės kyla aukštai“, – linkėjo miesto vadovas, paraginęs visus švęsti laisvę.

Ko linkėjo kauniečiai?

Į šventę susirinkę miestiečiai taip pat negailėjo šiltų žodžių ir siuntė palaikymo žinutes į karo alinamą Ukrainą. Tiesa, šį kartą minėjime buvo matyti vos kelios Ukrainos vėliavos, kiti miestiečiai rankose laikė Kauno herbu ir Lietuvos trispalve padabintas vėliavėles.

„Labai baisu, kas vyksta Ukrainoje. Ten kovoja už laisvę, mes turime džiaugtis, kad ją jau turime. Esu visa širdimi su Ukraina, tikiu, kad pavyks ir jai visoje šalyje kelti Nepriklausomybės vėliavas ir didžiuotis apgynus Tėvynę. Baisu pagalvoti, kokia laisvė yra trapi. Tik neseniai mes patys stovėjome prieš tankus, apsiginklavę tik vėliavomis. Viliuosi, kad karas greitai baigsis, tada abiejų tautų laisvė įgaus dar gilesnę prasmę“, – savo mintimis pasidalijo į Kovo 11-osios šventę atėjęs senjoras Vytautas.

„Kiekvieną kartą ateinu pabūti kartu. Norėtųsi matyti daugiau žmonių, daugiau vienybės ir susitelkimo“, – pridūrė ir ponia Gražina.

„Man garbė stovėti čia laisvai. Žinau laisvės kainą ir skonį. Turiu artimų žmonių, kurių saulėlydis buvo Sibire. Turiu pažįstamų, kurių tėvai žuvo partizaniniuose miškuose. Turiu kaimynų, su kuriais Sausio 13-ąją ėjome ginti vietinių televizijos ir radijo stočių. Tad tikrai kiekvieną dieną jaučiu, kad Lietuva eina vis geresniu keliu“, – su pasidižiavimu kalbėjo pagarbą prie nežinomo kareivio kapo atidavęs ponas Petras.

Muzikos ritmai

Po iškilmingo Kovo 11-osios minėjimo, Karo muziejaus sodelį nuspalvino šiuolaikinės muzikos ritmai. Vytauto Didžiojo universiteto tautinių šokių ansamblio „Žilvitis“, Eugenijaus Chrebtovo, Ievos Zasimauskaitės ir Monikos Liu pasirodymai nepaliko abejingų.

Šventės dieną mieste nemokamai duris atverė Kauno muziejų filialai: lankytojai nuo 12 iki 17 val. gali pasižvalgyti po M. ir K. Petrauskų, Tautinės muzikos ir Pilies skyrių ekspozicijas.

Kauniečiai ir miesto svečiai 10-17 val. kviečiami nemokamai aplankyti ir Vytauto Didžiojo karo muziejų bei Karo technikos ekspoziciją.

Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra kviečia jėgas išbandyti interaktyviame pažintiniame žaidime „Kovo 11-osios Lietuva – kažkas seno, kažkas naujo, kažkas skolinto, kažkas žalio“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

alio?

alio? portretas
Dar tik lapkritis ...o kaip čia taip...

Kaunietis

Kaunietis  portretas
Nebėjau prie Karo muziejaus: nesinorėjo klausytis caro kalbos.

cha

cha portretas
Nabagai lietuviai 1918 metais net nesugebėjo susikurti sau originalios vėliavos. Nusikopijavo XIX amžiaus Pietų Afrikos būrų Transvalio respublikos trispalvę ir didžiuojasi. Galėjo bent latvių paprašyti padėti, tie tikrai būtų sugalvoję ką nors originalaus.
VISI KOMENTARAI 46

Galerijos

Daugiau straipsnių