Kova dėl vietos kiemuose: išvažinėta žolė ir grandinėmis saugoma „asmeninė“ vieta

Daugiabučių kiemai toliau dūsta nuo automobilių. Vairuotojų įžūlumas kartais peržengia visas ribas. Ką daryti? Valdininkai siūlo išeitį.

Vis labiau įžūlėja

Klausimas, kur grįžus namo pastatyti automobilį, aktualus daugeliui kauniečių, ypač gyvenantiems sovietinės statybos daugiabučiuose, kurių kiemai nepritaikyti dabartiniams transporto srautams. Jau daug metų kalbama, kad kiemai per daug prigrūsti automobilių, net specialiosioms tarnyboms įvažiuoti būna sudėtinga. Kauniečiai pastebi, kad vairuotojai vis labiau įžūlėja, jie net ėmė įsirengti nelegalias automobilių stovėjimo vietas.

„Atsiranda gudruolių, kurie šią problemą išsprendžia savaip. Pasivaikščiojus Dainavos rajone galima rasti daugybę šios problemos sprendimo variantų – automobilį palikti tiesiog ant žolės ar, pavyzdžiui, prie pat namo plytelėmis išsikloti asmeninę vietą, o jos saugumą užtikrinti užrakinama grandine, – portalui kauno.diena.lt parašė kaunietis Vytautas. – Ar taip elgtis galima? Gal yra civilizuotas būdas iš savivaldybės išsinuomoti žemės ir ją paversti automobilio parkavimo vieta?“

Skaitytojas Vytautas atsiuntė nuotraukų, kuriose užfiksuota kauniečių savivalė. Jam ne kartą teko girdėti apie vairuotojų konfliktus, kai į „asmeninę“ vietą kažkas kitas pastatė savo automobilį.

Gąsdina baudomis

Kauno miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Vytautas Jurkevičius teigė, kad gyventojai, užfiksavę nelegalias parkavimo vietas, turėtų kreiptis į šio skyriaus specialistus. Jie atvyksta nurodytu adresu ir, jei nustato pažeidimų, imasi priemonių.

„Jeigu gyventojai nepašalina savavališkai įrengtų užtvarų ar kitokių ribojimų parkavimui, bendrovės „Kauno švara“ darbuotojai panaikina kliūtį, o sąskaitą už darbus apmoka pažeidėjai. Šiemet jau užfiksavome 15 neteisėtų užkardų atvejų“, – komentavo V. Jurkevičius.

Jis pridūrė, kad automobilių statymas nesilaikant nustatytų kelio ženklų aktualiausias miegamuosiuose rajonuose. Anot valdininko, savotišku lyderiu galima išskirti Šilainius.

Už automobilio parkavimą tam neskirtoje vietoje pirmą kartą baudžiama bauda nuo 30 iki 90 eurų. Paprastai pažeidėjas pirmąkart sumoka 15 eurų baudą – pusę minimalios baudos. Pakartotinai per tuos pačius metus padarius pažeidimą baudžiama maksimalia bauda – 90 eurų.

Už savarankiškai įrengtas vietas baudžiama pagal Kauno tvarkos ir švaros taisyklių pažeidimą –  pažeidėjui visų pirma skiriama pastaba arba bauda nuo 20 iki 140 eurų. Dažniausiai baudžiama pastaba arba 10 eurų, taip pat pažeidėjui tenka apmokėti sąskaitą už atliktus darbus. Pakartotinai nusižengus numatyta didesnė bauda – nuo 140 iki 600 eurų. Tačiau V. Jurkevičius patikino, kad tokio dydžio bauda dar nėra skirta, kadangi pažeidėjams užtenka pirmo Viešosios tvarkos skyriaus specialistų vizito.

Siūlo formuoti sklypą

Kauno miesto savivaldybės atstovai tikina, kad automobilių statymo problema greitu metu tikrai neišsispręs, nes sovietmečiu statytuose daugiabučių namų kvartaluose niekas negalvojo, kad ateityje bus daug automobilių. Dabar nėra vietos įrengti viešas automobilių statymo aikšteles, todėl siūloma patiems gyventojams legaliais būdais užsitikrinti, kad grįžę po darbų turės kur pastatyti savo transporto priemones. Vienas iš siūlymų – aplink daugiabutį suformuoti žemės sklypą ir tada įsirengti būtent tam namui priklausančią aikštelę.

„Galima tapti savo kiemų valdytojais. Tada įmanoma daryti savo tvarką: įrengti stovėjimo vietas, žaidimų aikšteles, užkardas. Daugiabutyje dažniausiai yra administratorius, kuris gyventojų vardu gali kreiptis į savivaldybę. Urbanistikos skyrius nustatys sąlygas, bus suformuotas detalus planas, priskirtas sklypas, pasirašyta panaudos sutartis su Nacionaline žemės tarnyba, ir tokiu būdu gyventojai susitvarkys sklypo dokumentus“, – aiškino Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas V. Jurkevičius.

Norite pranešti naujieną? Rašykite mums adresu portalas@kaunodiena.lt arba spauskite čia.


Šiame straipsnyje: skaitytojo naujienaparkavimasdaugiabučių kiemai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaunas

Kaunas portretas
Geriausia yra BAUDOS,sovietu palikima reik saugot,rusai uz nepaklusnuma veze o lietuvis lietuvi gali tik yskust nubaust,kaip ir is vadovu jokios pagalbos.

Daugiabučio gyventoja

Daugiabučio gyventoja portretas
Ponui BRONIUS SODELIŠKIS - raudonas linijas prie daugiabučių panaikino savivavldybė, taigi visa žemė aplink namus tapo valdiška. Ją REIKALAUJAMA tvarkyti ir prižiūrėti, pačiai savivaldybei neinvestuojant nė cento. Bausti labai greiti, medžius išpjauti taip pat, o pagalbos jokios

BRONIUS SODELIŠKIS

BRONIUS SODELIŠKIS portretas
Kokia nesupratinga mūsų žiniasklaida. Ji absoliučiai nekonstruktyvi-ji tarybiškai-rusiškai-komunistiškai pikta. Kaip ji nesugeba būti teigiamu faktoriumi mūsų gyvenime-ji negalvoja apie konstruktyvumą, apie kultūringos diskusijos užvedimą, o iš karto pasiūlo piktą brutalų toną. Juk iš nuotraukos matyti, kad to krašto žmonėms-gal svetima estetika, bet kadangi mes lietuviai su tuo tikrai nesutiktume, tai-kodėl toks vaizdas? Todėl, kad miestas neturi lėšų(ir NETURI TURĖTI jų kiemams tvarkyti).... Jūsų namai-Jūsų kiemai, nenorite gyventi, kaip žmonės, gyvenkite, kaip....Taigi reikia kokius 10 metų kalti mintį, kad tik už savus pinigus susitvarkysite. Ir tai nebūtų brangu, nes Jūsų apie tas aikšteles po 100 ir daugiau šeimų gyvenat. Didelis džiaugsmas turėtų būti, jei mietas pagelbėtų projektavimo darbuose. Ir viskas. O gal drąsi valdžia tuos paviršinius darbus leistų atlikti be jokių projektavimų?-tik pagal eskizą tušinuku ant topografinės nuotraukos... čia aš nerimtai..
VISI KOMENTARAI 40
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių