Konservatorių taryba reiškia susirūpinimą dėl įvykių Garliavoje

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) taryba šeštadienį priėmė rezoliuciją, kuria reiškia susirūpinimą dėl įvykių Garliavoje kovo 23 ir gegužės 17 dienomis.

Tomis dienomis, pasak rezoliucijos, „buvo jėga vykdomas teismo sprendimas dėl mažametės mergaitės atėmimo iš globėjos ir perdavimo motinai“.

Rezoliucija tvirtinama, jog TS-LKD taryba supranta didelės dalies visuomenės pasipiktinimą ir nusivylimą dėl šių įvykių bei „nepateisinamai ilgai užsitęsusio su net žmonių žūtimis susijusių bylų, pirmiausia, pedofilijos bylos, nagrinėjimo teismuose“.

Rezoliucija konservatoriai ragina valstybės institucijas ir teisėsaugą, atsakingus pareigūnus ir politikus nevilkinant atlikti tyrimus ir pateikti visuomenei atsakymus į rūpimus klausimus.

Taip pat TS-LKD rezoliucija kviečia visuomenę kartu siekiant protingumo ir teisingumo gerbti valstybės Konstituciją ir įstatymus, elgtis „pilietiškai ir solidariai vardan Tėvynės ir vių jos vaikų ateities“.

Ketvirtadienio rytą Kauno rajone, Garliavoje, Drąsiaus Kedžio ir Laimutės Stankūnaitės dukra, kurią pastaruoju metu globojo teta Neringa Venckienė, vykdant teismo sprendimą buvo perduota motinai.

Policija po perdavimo pranešė, kad vaiko atžvilgiu prievartinių veiksmų neatliko, bet sulaikė 36 žmones, kurie nevykdė pareigūnų reikalavimų. Pasak Policijos departamento išplatinto pranešimo, po perdavimo mergaitė jaučiasi ramiai. Operacijoje dalyvavo per 200 pareigūnų.

Kėdainių rajono apylinkės teismas dar praėjusių metų gruodžio 16-ąją nusprendė Drąsiaus Kedžio ir L.Stankūnaitės dukrą, kurią globojo D.Kedžio sesuo Kauno apygardos teismo teisėja Neringa Venckienė, perduoti motinai. Sprendimas įvykdytas šį ketvirtadienį, prieš tai nesėkmingai tą padaryti buvo bandoma kovo pabaigoje.

Mergaitė yra pripažinta nukentėjusia galimos pedofilijos byloje. Kaltinimai byloje mažamečio vaiko tvirkinimu pateikti mirusiam Andriui Ūsui. Kaltinamajame akte rašoma, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas 2008 metų lapkritį pagal mergaitės tėvo D.Kedžio pareiškimą.

L.Stankūnaitė su D.Kedžiu pragyveno apie trejus metus. 2004 vasarį jiems gimė dukra. Vėlau pora išsiskyrė, vyras esą neleido bendrauti su dukra. Paskui L.Stankūnaitė susipažino su A.Ūsu, kuris padėjo jai kovoti dėl dukters.

Miręs kaunietis D.Kedys A.Ūsą ir dar kelis asmenis viešai kaltino seksualiai išnaudojus jo mažametę dukterį. Kaltinimai tvirkinimu buvo pateikti tik A.Ūsui, kuris žuvo 2010 metų birželį, apvirtus keturračiam motociklui. L.Stankūnaitė ikiteisminio tyrimo metu ir visą pastarąjį laiką neigė, kad buvo susijusi su galimu dukters tvirkinimu.

D.Kedžio viešų kaltinimų taip pat sulaukę Kauno apygardos teismo teisėjas Jonas Furmanavičius, jo sugyventinės sesuo Violeta Naruševičienė nušauti 2009 metų spalį. Prokurorai sako nustatę, kad nusikaltimus įvykdė D.Kedys.

Po žudynių besislapsčiusio D.Kedžio kūnas rastas 2010 metų balandį prie Kauno marių. Teisėsauga teigia, kad jis mirė nesmurtine mirtimi.

Pedofilijos byla toliau bus nagrinėjama birželio mėnesį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Prabudo iš letargo

Prabudo iš letargo portretas
Vaje, kokie ''rūpestingi'', pačiu laiku prabudo.Sakau, gal rinkimai artėja?

kvailiams koncervams

kvailiams koncervams portretas
ar jus zinote , jog venckiene buvo tik laikinoji globeja , nevykde teismo sprendimo , mergaite nuteikinejo pries tikra motina, jega neatidave mergaites ,ar jus , koncervai , ilgai myzciosit pries venckiene?

alma

alma portretas
TS-krikščionys demokratai.Kurie ten krikščionys, o dar ir demokratai, jeigu leido prievarta grobti vaiką ir tylėjo. Kadangi rinkimai ant nosies tai susirūpinę savo kėdėmis nutarė pareikšti susirūpinimą Klonio gatvės įvykiais. Labai apmaudu, kad tame sąraše yra nemažai moterų, bet ir jos liko abejingos vaiko ašaroms. Vargu ar pavyks nusiplauti savo mundurą iki rinkimų šiai daugumai. Vienintelis išsigelbėjimas dar iki rinkimų:reikalauti, kad prokuratūra pateiktų iš operaciją vykdžiųsių asmenų visą tikrą, o ne ištrintą, pakeista, sumeluota informaciją, drauge išnagrinėtų vaizdo medžiagą filmuotą Kedžių ir teismas nuteistų visus vaiko grobimo kaltininkus. Ir baikit ponai apmaudinėti tautą, kaip toje operetėje"A v ostalnom prikrasnaja markiza vsio chorošo, vsio chorošo".
VISI KOMENTARAI 123
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių