Kongresų rūmų vieta išrinkta, bet kaip jie atrodys – dar nežinia

Kongresų konferencijų ir koncertų (KKK) rūmų vietos parinkimo konkurse pirmoji premija liks Kaune, o kitų dviejų vietų apdovanojimai iškeliaus į Vilnių. Rūmų pastato projekto konkursą numatoma rengti po metų.

Vykdant viešųjų pirkimų procedūras, antradienį buvo atplėšti konkurso vokai – paaiškėjo nugalėtojų, kitų premijuojamų architektų bei dalyvių pavardės. Pirmąja vieta įvertintą darbą pavadinimu „Kitas krantas“ kūrė kauniečiai architektai Vilius Adomavičius, Lina Gronskytė, Mantas Gipas ir Povilas Kiškionis. Šiems autoriams teks didžiausia – 15 tūkst. litų premija.

Kaip jau skelbta, pirmosios vietos laimėtojai KKK rūmams pasiūlė vietą kitame Nemuno upės krante, netoli Vytauto Didžiojo tilto. V.Adomavičius pajuokavo, kad šią vietą jis mato kasdien vykdamas į darbą, be to, jis ją gali matyti ir iš savo biuro Senamiestyje. Visos kitos konkurso sąlygose siūlytos šešios vietos naujam objektui, šių architektų nuomone, ne tokios tinkamos.

Tą pačią vietą KKK rūmams numatė ir antrąja vieta įvertintas kolektyvas iš Vilniaus – Kazimieras Reimeris, Auksė Garšvaitė – Reimerienė, Sigita Norviliūtė bei Eglė Biretienė. Jiems teks 12 tūkst. litų. Trečios vietos laimėtojas, pelnysiantis 8 tūkst. litų, taip pat iš sostinės – architektas Petras Džervas. Jis kongresų rūmus siūlė įkomponuoti nebaigto statyti „Britanikos“ viešbučio vietoje.

Dar penktiems kolektyvams bus skirtos paskatinamosios premijos po 3 tūkst. litų. Iš viso dalyvių paskatinimui numatyta 50 tūkst. litų.

Architektų pasiūlyti pastatų sprendimai viso labo buvo motyvacija pasirinktai vietai pagrįsti. Vis tik pirmosios vietos autorių statinys, kuris buvo pramintas popieriniu lėktuvėliu, vertinimo komisijai patiko labiau.

Teigiama, kad toliau turėtų būti išžvalgyta pasiūlyta pakrantė. Savivaldybės Urbanistikos ir architektūros skyriaus vedėjas Nerijus Valatkevičius prasitarė, kad ši teritorija ties H. Ir O.Minkovskių gatve yra dalinai užliejama. Po to turi būti suformuotas sklypas ir parengtas detalusis planas. Tai gali trukti metus. Manoma, kad 2014 metais galėtų būti paskelbtas techninio projekto, o 2015-aisiais – rangovo konkursas.

V.Adomavičius žadėjo būtinai dalyvauti techninio projekto konkurse ir pasiūlyti patobulintą pastato variantą. Architekto teigimu, be to, kad šiame objekte numatytos 700 ir 1,5 tūkst. vietų salės, čia galėtų nuolat veikti restoranas, įsikurti biurai – tai užtikrintų objektui nuolatinį funkcionavimą. Vietos automobiliams, vadovaujantis nugalėtojų projektu, numatytos po žeme.


Šiame straipsnyje: kongresų rūmaiarchitektai

NAUJAUSI KOMENTARAI

juokdariai architektai

juokdariai architektai portretas
juokina jie mane su tais projektais ir konkursais. tu projektu ir svajoniu Kaune jau tiek pridaryta, kad paciam Paryziui maza nepasirodytu :) naujasis krantas brastos g, lituanicos teritorija su naujuoju senamiesciu, zemoji freda su galybe norvegu projektuotu stikliasku, gandraliskes, radisson sas'as vietoj respublikos, pergales kvartalo konversija, pieno centro konversija, dangoraiziai salia ciurlionio tilto ir savanoriu prospekto pradzioje (mikrovisata) ir gale, britanika paversta biurais, merkurijus paverstas biurais, ispudingi butai vietoj radijo gamyklos ir t.t. ir pan. o turim viso labo sumauta juoda karsta antram aukste po savivaldybes langais :)

Jona

Jona portretas
Gėda Kauno merui ir kitiems vagims. Nereikia kongresų rūmų, reikia parodų rūmų neįkainojamai Miškinio kolekcijai - meno kūriniams, kuriuos giria užsienio svečiai. Geriems dalykams vietos neranda, o nesąmonei ir nereikalingiems dalykams randama ir lėšų, nors miestą skolos kankina.

666

666 portretas
baisu , nuobodybė tuštybė . o vieta tai apgailėtina , nėra ko stebėtis atrinkinėja kenkėjai o kuria tik dėl pinigų . ta viena puikiai tiktu atrakcionams arba nuomojant ir padarant iškylą kavinę kur galima būtu kurti laužavietes plius vandens sportas ir t.t.
VISI KOMENTARAI 23
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių