Kompozitorė kūrybos procese pasikliauja nuojautomis

Kaunietė kompozitorė Giedrė Pauliukevičiūtė-Dabulskienė kviečia į savo kūrybos vakarą-koncertą „Nuojautos“. Surengti jau antrąjį per pusmetį susitikimą su muzikos mylėtojais kompozitorę paskatino mintis, pasitelkus nuojautas, muzikos garsais atvaizduoti kūrybos procesą.

„Pradžia yra Mintis. Kūryba yra Mintys. Jos sustabdo Akimirką, verčia suklusti, augina prieštaravimus, griauna ir vėl kuria harmoniją, mes visi išskaidyti į begalinius “o„, “bet„, “tačiau„, “gal„ – ir vis dėlto esame harmoningi... Mūsų Mintys – mūsų Nuojautos... Mano Nuojautos – mano Kūryba... Tenoriu pasidalyti šia Mintimi su Jumis!“ – sako kompozitorė.

Atvira kūrybiniams ieškojimams, sėkmingai bendradarbiaujanti su profesionaliais muzikos atlikėjais, plėtojanti kūrybinę bendrystę su perspektyviais jaunaisiais menininkais, G.Pauliukevičiūtė-Dabulskienė ir džiaugiasi renginio dalyviais: Kauno fortepijoniniu trio, „DUO Strimaitis“, soprano balso savininke Skaidra Jančaite, smuikininke Kristina Katavičiūte, klarnetininku Vitaliumi Žemaičiu.

Kūrybos vakaro „Nuojautos“ muzikinė programa atveria naujus ir jau pažįstamus kompozitorės muzikinių idėjų labirintus, atskleidžia asmenybės brandumą, kviečia kartu klaidžioti minčių ir kintančių jausmų keliais, muzikos garsų paletėje ieškoti atsakymų į amžinuosius klausimus.

Kūrybos vakare neatsitiktinai skambės bendros kūrybinės idėjos sujungti kamerinės muzikos kūriniai, vientisą programą sudarantys opusai. Renginio pradžioje – fortepijoninis kūrinys „Mintis“ – simboliška „Nuojautų“ uvertiūra.Toliau skambėsiantys instrumentiniai kūriniai – „Naktinio drugio skrydis“, „Bevardžiai medžiai“ (elegija fortepijonui), „Vandens paukščiai“ (fortepijoninis trio) taps savotiškais kūrybinio proceso laipteliais, etapais. Jų muzikinės faktūros, tempas, garsinė struktūra simbolizuoja kompozitorę visada žavėjusias skirtingas stichijas.

Kūrinys „Pasaulio sutvėrimas“ – muzikinių miniatiūrų spektras, kuriuo kuriama kompozitoriaus ir dailininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio paveikslų ciklo „Pasaulio sutvėrimas“ interpretacija. „Pasaulio sutvėrimą“ kompozitorė supranta ne kaip pretenzingą norą pakeisti pasaulį, bet kaip nuolatinį atsinaujinimo siekį ir prigimtinį žmogaus veržimąsi gėrio link.

Vakaro programos centrinė ašis – kūrinys „Būsenos“ – žmogaus emocinių kreivių atvaizdavimas, kūrėjo dvasiniai išgyvenimai, patirtis atkakliai ieškant kūrybos ir būties prasmės. Tekstų autorė poetė Dalia Saukaitytė.

Apie kompozitorę

Kaunietės, kuri kompozicijos meno mokėsi pas profesorius Bronių Kutavičių, Julių Juzeliūną, Osvaldą Balakauską, kūrybinėje biografijoje – ir šiuolaikinė akademinė muzika, ir muzika Lėlių teatro spektakliams, jaunimo menų sintezės renginiams, improvizacijos šiuolaikinės elektroninės muzikos projektuose.

G.Pauliukevičiūtės-Dabulskienės kūriniai yra skambėję ir Baltijos šalių kompozitorių muzikos skiltyje festivalyje „Iš arti“, „Gradus ad Terram“, „Cantate Domino“. Pernai pavasarį ji pristatė muzikinę maldą smuikams „Oratio“.

Kompozitorės kūriniams būdinga romantiška dvasia, šiuolaikiniai netradiciniai sumanymai, originalus minimalizmas, švelni ir moteriška garsų interpretacija.  „Siekiu, kad mano muziką suprastų ir norėtų klausyti ne tik muzikai profesionalai“, – savo credo įvardija kūrėja.

Kas: kompozitorės G.Pauliukevičiūtės-Dabulskienės kūrybos vakaras „Nuojautos“.
Kur: Kauno valstybinėje filharmonijoje.
Kada: vasario 21 d. 18 val.NAUJAUSI KOMENTARAI

klausimas

klausimas portretas
o tai kur vyks koncertas???

egle

egle portretas
Kauno filharmonijoje 18 val. SIANDIEN :)
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių