Komentarai internete atsirūgo: kauniečiams gresia tūkstantinės baudos

Už esą šmeižikiškus internetinius komentarus gyvūnų globos ir kontrolės tarnybos „Nuaras“ direktorė Jurgita Gustaitienė privataus kaltinimo tvarka teismui apskundė tris kauniečius. Už šmeižtą ji prašo priteisti 10 tūkst. litų neturtinės žalos ir viešo komentatorių atsiprašymo.

Gulbės užmynė ant nuospaudos

2010 m. balandį pasirodė straipsnis „Vietoj reabilitacijos gulbės pateko į skerdyklą“. Straipsniui pasirodžius naujienų portale pasipylė komentarai.

Vakar taikinamajame teismo posėdyje akis į akį susitiko komentarus rašę Sergejus Kozlovas, Irina Poškienė, Eugenija Bendarinaitė ir nukentėjusioji J.Gustaitienė.

„Iš nuoskaudos parašiau. Asmeniškai teko susidurti su J.Gustaitienės vadovaujamais gydytojais. Teko gydyti šunis pas juos – suteikė vilčių, kad gyvens, parašė, kokių vaistų reikia, daug jie kainavo. Kitą dieną pas kitą gydytoją nuėjau, kuris pasakė, kad be reikalo pinigus mėtau. Netrukus šuo nudvėsė. Man šuo kaip vaikas“, – teisme kalbėjo 29-erių S.Kozlovas.

Apie padarinius komentarą portale parašęs vyras tuo metu negalvojo. „Dabar noriu susitaikyti. Jau keletą kartų atsiprašiau ponios Gustaitienės. Aišku, kad už savo komentarus reikia atsakyti“, – nesiginčijo S.Kozlovas.

Pardavė neveislinę katę?

Komentarą apie neva iš J.Gustaitienės vietoj rusų mėlynosios įsigytą neveislinę katę parašė kaunietė I. Poškienė. Ji pasakojo 1997 m. iš J.Gustaitienės pirkusi kačiuką ir mokėjusi už jį 90 litų. Pasak I.Poškienės, kačiukas buvo neveislinis. Pasijutusi apgauta, kačiuką ji grąžino J.Gustaitienei.

„Paskaičiau apie gulbes ir taip pasibaisėjau. Buvau tik ką išmokusi rašyti komentarus ir nieko bloga negalvodama parašiau. Būčiau žinojusi, būčiau nerašiusi“, – apgailestavo neįgali moteris, kuriai jau atliktos trys galvos operacijos.

Ji negali net pagalvoti apie piniginį žalos atlyginimą. „Vos galą su galu suduriu“, – tikino I.Poškienė.

Trečioji į teismą pakviesta komentarus rašiusi moteris – E.Bendarinaitė – prisipažino, kad kompiuteriu naudotis ją išmokė anūkai. „Be reikalo klausiausi vienos moters pasakojimų apie J.Gustaitienę. Patikėjau jais. Dabar gailiuosi ir sutinku, kad nuo pensijos nuskaičiuotų po šimtą litų už šmeižtą“, –  beveik ašarodama kalbėjo 68-erių moteris.

Pamoka kitiems

J.Gustaitienė po posėdžio tikino ne dėl pinigų apskundusi komentatorius teismui.

„Komentarai gyvenimą gadino seniai, draugai ramindavo, tačiau trūko kantrybė. Norisi, kad komentatoriai būtų atsakingi ir neskleistų netiesos, nešmeižtų žmonių asmeniškai“, – motyvus, kodėl nusprendė surasti komentatorius, paaiškino J.Gustaitienė.

Ji tikino, kad už patirtą žalą gautus pinigus panaudos beglobiams gyvūnams prižiūrėti įkurtam fondui. Kiekvienas komentatorius turėtų sumokėti daugiau kaip po 3 tūkst. litų.

Taikinamajame posėdyje Kauno apylinkės teismo teisėjas Bronislovas Liatukas siūlė visiems susitaikyti. Tikimasi, kad po savaitės pertraukos J.Gustaitienė ir komentarus rašiusieji susitars išspręsti konfliktą be teismo.

Pagal Baudžiamojo kodekso 154 straipsnio 1 dalį, tas, kas paskleidė apie kitą žmogų tikrovės neatitinkančią informaciją, galinčią paniekinti ar pažeminti tą asmenį arba pakirsti pasitikėjimą juo, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienų metų.


Šiame straipsnyje: komentaraišmeižtasbausmė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Jooo

Jooo portretas
bet kai kam visai neblogas bizniukas,tipo izeide kazkoks komentaras,pasiskundei kur reikia ir gauni pinigeliu islaikyti savo uki jooo :)

otto

otto portretas
Tiesiog geniali praktika - kuo daugiau nuosprendžių, tuo lietuviai labiau myli ir gerbia seksualines mažumas. Tokiu būdu lietuviai turi galimybę ir seimą ir vyriausybę pamilti. Viskas genialu kas paprasta.

pala pala

pala pala portretas
Tai pirmieji du visgi teisybe rase? Tada iseina, kad cia ne komentarai smeizikiski, o nkvd'istiniai susidorojimo metodai ir dar su prokuraturos pagalba?!
VISI KOMENTARAI 36
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių