Kolumbariumai Petrašiūnų kapinėse: vieni šaiposi, kiti giriasi

Nuo šiol kauniečiai turi galimybę urnas su savo artimųjų palaikais laidoti naujai įrengtuose kolumbariumuose. Viename jų penktadienį palaidotos pirmosios dvi urnos. Tačiau ne vienas kaunietis, pamatęs, kaip atrodo naujieji kolumbariumai, išsižiojo iš nuostabos.

Išjuokiantys komentarai

Paaiškėjus, kaip atrodo ilgai laukti kolumbariumai, netrukus pasipylė pašaipūs komentarai. „Pašto dėžutės“, „kiaulių ėdžios“, „įrankių spintelė“, „konservų dėžutė“, „mėsos rūkykla“, „išvietė“. Tokius ir panašius „epitetus“ laidė interneto komentatoriai.

Petrašiūnų kapinėse paruošta 10 kolumbariumų, kuriuose yra 100 amžinojo poilsio vietų. Jų įrengimas kainavo 122 tūkst. litų.

Kolumbariumai pagaminti iš metalo bei poliarizuoto akmens. Kiekvieną kolumbariumo nišą dengia marmuro plokštė, ant kurios iškalamas velionio vardas. Ant sumontuotos atbrailos velionio artimieji gali pamerkti gėlių ir uždegti žvakių.

Pirmosios laidotuvės

Penktadienį Petrašiūnų kapinėse įvyko pirmosios laidotuvių apeigos, kurių metu į kolumbariumus amžinojo poilsio atgulė Danguolės Šiuliauskienės tėvai Janina ir Kazimieras.

„Nenorime sako vaikams pridaryti problemų, todėl ir nusprendžiau tėvus palaidoti kolumbariume. Be to, tiek aš, tiek mano vyras būsim palaidoti čia“, – savo sprendimą aiškino D. Šiuliauskienė.

Moteris įsitikinusi, kad jeigu būtų palaidota žemėje, reikėtų nuolat kapą prižiūrėti, o dabar nereikės rūpintis. Tačiau ji tikėjosi, kad kolumbariumai atrodys gražiau.

„Tai metalinės dėžutės, panašios į narvelius“, – sakė D. Šiuliauskienė.

Kiti kauniečiai buvo dar kritiškesni. „Užsienio valstybėse kolumbariumai yra mūriniai, papuošti, o čia kažkoks metalo gabalas. Jokiu būdu nenorėčiau, kad mane čia palaidotų“, – savo nuomonę išsakė kapinėse sutikta Jadvyga Marcinkevičienė.

Kunigas vertina atsargiai

Pirmųjų kolumbariumų pašventinti atvykęs prelatas Vytautas Vaičiūnas kolumbariumų peikti neskubėjo.

„Kiekvienas žmogus turi skirtingą skonį, vieniems gražu, kitiems priešingai. Juk tai kaip meno kūrinys: vieni juos išjuokia, o kiti žiūri su pasigėrėjimu“, – teigė dvasininkas.

Kolumbariumų bendraautorius Adomas Rimšelis žino, kad jų išvaizda ne visiems priimtina.

„Atkreipkite dėmesį, kad kolumbariumų forma primena mūsų tautinius koplytstulpius, raižiniai – lietuviškus raštus. Bus įrengtas takelis, suoleliai, sutvarkyta aplinka – tada vaizdas bus kitoks“, – argumentavo architektas.

Kūrėjas tikina, kad neužilgo nuo drėgmės ir lietaus pilki kolumbariumai paruduos ir savo atspalviu derės prie supančio pušyno.

Meras didžiuojasi

Kauno meras Andrius Kupčinskas neslėpė, kad didžiuojasi naujaisiais kolumbariumais.

„Manau, kitos savivaldybės mums dabar pavydės. Architektų kūrinys pavykęs, nes derinasi prie kapinių dvasios ir aplinkos“, – pareiškė miesto vadovas.

Galimybę Petrašiūnų kapinių kolumbariumuose patalpinti urną su savo artimųjų palaikais gali bet kuris prašymą pateikęs miestietis, tačiau vietos negalima įsigyti iš anksto. Prašymus priima Kauno miesto savivaldybės sudaryta Laidojimo vietų Petrašiūnų kapinėse skyrimo komisija.

Urnos su mirusiojo pelenais patalpinimas šiose kapinėse kainuoja 1,8 tūkst. litų. Jeigu toje pačioje kolumbariumo nišoje bus laidojami keli tos pačios šeimos asmenys, mokestis kitoms urnoms bus mažesnis ir sieks 300 litų. Vienoje nišoje telpa iki keturių urnų.NAUJAUSI KOMENTARAI

modernizmas

modernizmas portretas
Ir kam gi jie reikalingi? O nepakanka sukremuoti ir pelenus išbarstyti į dirvožemį? Galbūt net ir kokį medelį pasodinti?

Tautos stebetojas

Tautos stebetojas portretas
Keleto galviju simbolinis pabarimas teisme uz "auksinio tualeto" istorija kitu Kauno m. savivaldybes gyvuliu neatbaide nuo panasiu "projektu". Butu idomu suzinoti kas yra 122 K Lt "auksiniu vistidziu" autoriai.

o kai

o kai portretas
artimieji nores geles virsutinese nisose pamerkti, tures atsinesti savo kopecias?
VISI KOMENTARAI 41
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių