Kokia Kauno Kalėdų eglės įžiebimo šventė laukia šiemet?

 • Teksto dydis:

Aukščiausia ir dailiausia Kalėdų eglė, mylimiausi atlikėjai, galingi chorai ir šokėjai, ypatingu kinkiniu atvyksiantis Kalėdų Senelis ir nykštukai bei jaukaus kalėdinio miestelio šurmulys, – toks bus renginys „Tikros. Kalėdos. Kaune“, kuris gruodžio 1 d. 18 val. Rotušės aikštėje leis patirti gražiausias švenčių laukimo emocijas.

Šiemet Kaunas su visa Lietuva paskelbs kalėdinio laikotarpio pradžią ypač šviesiu ir šventiniu koncertu, kurio svarbiausias akcentas – įspūdingos eglės įžiebimas. Jos autorė – menininkė Jolanta Šmidtienė.

Kūrėja sako, kad tam grožiui, kuris netrukus papuoš Kauno Rotušės aikštę, ją įkvėpė natūrali gamta: „Šių metų Kauno eglė bus tikra žiemos karalienė, daugiau nei 20-ies metrų aukščio. Taigi, tai bus aukščiausia kalėdinė eglė, kokią kada nors turėjome. Turiu apsnigtos eglės viziją. Tik, kaip būdinga man, ji bus sukurta netradicinė ir ragins atkreipti dėmesį į ekologines problemas. Kauniečiai gali būti ramūs: nė vienas iš daugiau kaip 4 mln. eglutei bei kalėdiniams papuošimams naudojamų šiaudelių netaps aplinką teršiančia šiukšle, kaip būtų nutikę juos naudojus pagal paskirtį. Visi jie bus perdirbti ir prisikels naujam gyvenimui. Aplinka bus apsaugota nuo didelio kiekio vienkartinių plastiko gaminių, kuriuos kitais metais planuojama uždrausti ES šalyse.“

Kauno kalėdinės eglės įžiebimo šventinis renginys Rotušės aikštėje prasidės gruodžio 1 d. 18 val. Pagrindinė Vilniaus eglė Katedros aikštėje įsižiebs valanda vėliau, tad Kaunas šįkart aplenks sostinę.

Eglės įžiebimas turi būti jaudinanti ir džiugi akimirka, kurią palydėtume susižavėjimo šūksniais. Tegul renginys išties atitiks savo pavadinimą – „Tikros. Kalėdos. Kaune“.

„Kurdami renginio koncepciją galvojome ne tiek apie Vilnių, kiek, pavyzdžiui, apie Niujorką. Norėjosi tokio renginio, kuris sukurtų pakiliausias švenčių laukimo emocijas, kaip tai daroma pasaulio didmiesčiuose. Neturime tikslo kurti pasakas, bandyti visus priblokšti pompastiškais sprendimais – tiesiog norime pradžiuginti žmones. Mums rūpi, kad publika nešaltų, norime, kad visi galėtų šokti ir dainuoti. Taip pat, kad visiems būtų jauku, norėtųsi šypsotis tam, kuris yra šalia. O ir pats eglės įžiebimas turi būti jaudinanti ir džiugi akimirka, kurią palydėtume susižavėjimo šūksniais. Tegul renginys išties atitiks savo pavadinimą – „Tikros. Kalėdos. Kaune“, – kalbėjo renginio režisierė Jurga Klimaitė-Riebling, pastarąjį kartą vadovavusi „Žalgirio“ arenoje vykusiam nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalui.

Kauno eglės įžiebimo renginyje dainuos „Eurovizijoje“ simpatijas pelniusi Ieva Zasimauskaitė ir atlikėja Monique, geros energijos kupinas Justinas Jarutis, šauni kompanija „Biplan“, ypatingą cinkelį turintis „Daddy Was a Milkman“ ir Birutė Dambrauskaitė, kurią jau kelios klausytojų kartos su meile vadina Mama Estrada.

Šventėje taip pat pasirodys galingas Kauno technologijos universiteto akademinis choras „Jaunystė“, vadovaujamas charizmatiškos dirigentės Danguolės Beinarytės ir Aleksandro Kačanausko muzikos mokyklos grupė „Dangi&Dangiukai“. Šokio ir akrobatikos elementus šventėje kurs pripažinto choreografo Kęstučio Baranausko suburta komanda.

Gruodžio 1-ąją Rotušės aikštėje taip pat atsidarys šiltas, šviesus ir jaukus kalėdinis miestelis, kuriame prekybininkai pasiūlys stilingų dovanų, veiks kūrybinės dirbtuvės, skanėstų nameliai. Kauniečiai aikštėje galės leisti romantiškus vakarus, siųsti bičiuliams nuotraukas iš specialiai sukurtų patrauklių lokacijų. Kalėdų miestelyje vyks ir susitikimai su atlikėjais, rašytojais, dailininkais. Bus rengiami kino seansai, nestigs įvairios veiklos tam, kad žmonės norėtų leisti laiką Kauno Rotušės aikštėje ir savaitgaliais, ir paprastomis dienomis.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Ach, iki šiol PYKDO nuo pernykčių krabiškų Kalėdų, net prie Grinčo buvo jaukiau.

Eikit gnydos

Eikit gnydos portretas
Nueikit į renginį, bus faina, dzin ta eglė, normalios Kaunui tikėtis ir nelemta. Va Danguolė pavarys su choru iš KTU, dar bus patrepsiukų iš kitų pakampių, ir gerai. Tiesa, ir morozas su šuniukais atvažiuos.

no plastic is fantastic

no plastic is fantastic portretas
na, taip, tikslas atkreipti dėmesį į ekologiją pasiektas, tik vargu bau ar tam reikėjo tokio absurdo? čia tas pats, kaip viešai gerti iki apsivėmimo ir pasakoti, štai žiūrėkite kaip tai yra blogai. arba apipilti katiną benzinu ir padegti - štai, matote, staugia katinys - atkreipkite dėmesį į kankinamus gyvūnus. kvaila ir gedinga
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių