Kodėl Artūru Orlausku domisi teisėsauga?

Prieštaringai vertinamu elgesiu pagarsėjusio Kauno miesto tarybos nario Artūro Orlausko pavardė figūruoja ikiteisminiame tyrime, o jo turtas – areštuotas. Politiką klampina įtartina sklypų Kauno rajone istorija.

Krenta įtarimų šešėlis

Kaltinimai sukčiavus, galimai tyčinis bendrovės bankrotas ir abejonių keliančios šimtatūkstantinės kreditorių sąskaitos – toks šešėlis krenta ant bendrovės „Komsega“, žadėjusios Kauno rajone prie Babtų įkurti itin patrauklų industrijos parką.

Šioje istorijoje minima ir pastaruoju metu Kaune vis didesnę įtaką demonstruojančio miesto tarybos nario, Socialinių, sveikatos ir šeimos reikalų komiteto pirmininko socialdemokrato Artūro Orlausko pavardė.

Kauno rajono apylinkės teisme pradėta nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje bankrutuojančios bendrovės „Komsega“ direktorius Kęstutis Matusevičius kaltinamas sukčiavimu ir apgaulingu apskaitos tvarkymu. Gavusi trijų kauniečių skundą, ikiteisminį tyrimą dėl galimo apgaulingos apskaitos tvarkymo bei piktnaudžiavimo nusprendė pradėti ir Kauno apygardos prokuratūra. Specialiųjų tyrimų tarnybos specialistų toks skundas kažkodėl nesudomino.

Kitame ikiteisminiame tyrime prokurorai aiškinasi, kodėl 18-os „Komsegai“ priklausiusių žemės sklypų netoli Kauno vertinimai skiriasi 4–6 kartus, o Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba tiria, ar bendrovės bankrotas nebuvo tyčinis ir ar nebuvo nusikalstamai perpardavinėjami žemės sklypai. Ir tai – tik dalis su šia bendrove susijusių teisminių procesų, kuriuose minima ir A.Orlausko pavardė.

2007-aisiais bendrovė „Komsega“ gavo Kauno rajono savivaldybės sutikimą ir pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl industrijos parko kūrimo Babtų seniūnijoje. Tuo metu A.Orlauskas buvo rajono tarybos narys, prieš tai ėjęs įtakingas Kauno rajono vicemero pareigas, o jo žmona Edita Orlauskienė turėjo 34 proc. „Komsegos“ akcijų.

„Kauno dienos“ kalbinti rajono savivaldybės politikai neneigė girdėję apie galimas A.Orlausko sąsajas su industrijos parko kūrimu, tačiau į platesnius komentarus nesileido.

Minimos didelės sumos

Industrijos parko kūrėjai – „Komsega“ ir ją konsultavusi „North American Investment Consulting Inc.“ – apetitu nesiskundė. Pradėję nuo 30 ha teritorijos, buvo užsibrėžę plėstis iki 100 ha.

Viešai buvo skelbiama, kad sklypuose ketinama sutvarkyti komunikacijas ir žemę parduoti investuotojams. Apie konkrečius terminus, kad čia suklestės logistikos sandėliai ir bendrovės, biurų pastatai nekalbėta.

Dalį žemės bendrovė „Komsega“ pardavė už gerokai didesnę kainą„ nei sklypus buvo įvertinusi valstybės įmonė Registrų centras. Vis dėlto, kai kurie sklypus būsimame industrijos parke sumanę įsigyti žmonės dabar mina teismų slenksčius, nes tikina praradę po 390 litų grynaisiais sumokėtus pradinius įnašus, o ir žemės neturintys.

Ikiteisminį tyrimą atliekantiems prokurorams skundą pateikę kauniečiai tvirtina, kad bendrovę „Komsega“ konsultavusios „North American Investment Consulting Inc.“ steigėjai ir akcininkai yra A.Orlauskas ir jo sūnus Martynas Orlauskas, tad kilo įtarimų, ar už konsultacijas „Komsegai“ išrašyta sąskaita, siekianti kone 600 tūkst. litų, atitinka tikrovę.

Dar 2008 m. prasidėję teisminiai ginčai palietė ir A.Orlausko šeimą. Kauno apygardos teismas 2009 m. liepą areštavo jam ir jo žmonai priklausantį turtą – butą, namą ir žemės sklypus keliose vietose.

Bijo kalbėti viešai

Policininku anksčiau dirbęs, o paskui į nekilnojamojo turto verslo vandenis nėręs „Komsegos“ direktorius K.Matusevičius dabar turi nemenką rūpestį, kaip išvengti belangės.

Vien Kauno rajono apylinkės teisme nagrinėjamoje baudžiamojoje byloje jam gresia iki 8 metų nelaisvės, tačiau K.Matusevičius į pirmąjį posėdį teisme neatvyko, tad prie šio klausimo teismas grįš tik spalio pabaigoje.

„Susirgau, pateikiau teismui pažymą apie nedarbingumą“, – „Kauno dienai“ paaiškino K.Matusevičius, tačiau daugiau į kalbas nesileido. Paprašytas atsakyti į kelis klausimus apie „Komsegos“ industrijos parko kūrimą ir galimas bendrovės sąsajas su politiku A.Orlausku, K.Matusevičius atkirto nieko nenorintis ir neketinantis komentuoti.

 

Tokios pat pozicijos laikėsi ir į teismo posėdį Kauno rajono apylinkės teisme susirinkę liudytojai bei nukentėjusieji. „Nenoriu nieko apie tai pasakoti. Per daug problemų jau dėl to turėjau“, – paklaustas apie A.Orlausko ir „Komsegos“ ryšius, teisinosi projektų vadovu šioje bendrovėje dirbęs jaunas vyras.

Nenorėjo suprasti klausimų

„Nenorėčiau komentuoti, nes yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl šmeižto. Viskas, kas surašyta ieškinyje ir dėl ko areštuotas mano turtas, yra absoliutus melas“, – išgirdęs klausimus iš karto pareiškė Kauno miesto tarybos narys Artūras Orlauskas.

Jam metamas šešėlis galimai prisidėjus išvaistant „Komsegos“ turtą, tačiau politikas tvirtina neturėjęs ryšių su šia bendrove. „Aš buvau akcininkės, kuri valdė 30 proc. akcijų, vyras“, – tikino tarybos narys.

2008-aisiais E.Orlauskienė įgaliojo A.Orlauską atstovauti jos interesus „Komsegos“ visuotiniuose akcininkų susirinkimuose. Iš pradžių politikas neigė turėjęs kokių nors įgaliojimų, bet išgirdęs apie notaro patvirtintą dokumentą pripažino, kad tai buvo padaryta dėl žmonos sveikatos problemų.

„Buvau viename akcininkų susirinkime, nes mano žmona buvo nėščia, gulėjo ligoninėje ir negalėjo dalyvauti“, – savo versiją pateikė A.Orlauskas.

Paklaustas, ar jis su sūnumi yra „North American Investment Consulting Inc.“ akcininkas, iš pradžių bandė išsisukti neva nesupratęs klausimo, tačiau vėliau nusprendė grįžti prie savo pozicijos. „Aš padaviau pareiškimą prokuratūrai dėl šmeižto“, – nukreipė kalbą A.Orlauskas.

Politiką puola aferistai?

Tolesni bandymai išsiaiškinti tikrąją tiesą su pačiu A.Orlausku baigėsi be rezultatų. Visus kitus klausimus apie galimai jam suteiktą įgaliojimą pardavinėti „Komsegos“ turtą, apie neva bendrovės nemokamai jam suteiktą naudotis brangų automobilį, jis nuleido negirdomis, pakreipdamas pokalbį kita linkme.

„Komsegos“ direktoriui iškeltos krūvos baudžiamųjų bylų už lėšų iššvaistymą visiems ne naujiena. Aš pats direktorių vaikausi ir bandau išsireikalauti. Nė ant vienos sutarties nėra nė vieno mano parašo nei nieko nėra", – savo nekaltumu neabejoja A.Orlauskas.

Pokalbio pabaigoje jis primygtinai siūlė susilaikyti ir nieko apie tai nerašyti, vis primindamas, kad už šmeižtą gresia baudžiamoji atsakomybė.

Kitą dieną politikas į redakciją atsiuntė elektroninį laišką, įrodinėdamas, kad turi tik butą ir už paskolą pirktą namą, kurie yra areštuoti. „Viskas, ką turiu, esu užsidirbęs iš koncertų ir renginių per 30 metų. O kažkokie supuvę aferistai bando atimti“, – užbaigė A.Orlauskas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jo

Jo portretas
iki šiol aš tą žmogų gerbiau...Greičiausiai, nelabai buvau atsimerkęs ir viskas nesimatė. Gerai sako : VALDŽIA ŽMOGŲ GADINA...

baisiai

baisiai portretas
nemalonus tipas

V

V portretas
Aferistas, sukcius, vagis, senai nujauciau ir valdzioje dauguma tokiu
VISI KOMENTARAI 60
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių