Klinikų skandalo atgarsiai: pacientės vyras sako niekam kyšio nedavęs

Po kilusio skandalo, kai Kauno klinikose buvo persodintos kepenys, o Vilniaus medikai apkaltino kauniečius, esą šie pavogė iš jų donoro organą, portalas 1kaunodiena.lt surado Kauno klinikų medikų išgelbėtos pacientės sutuoktinį.

Neprašė paskubinti eilės

Moteris, kuriai daugiau nei prieš savaitę buvo persodintos donoro kepenys, apie skandalą net nenutuokia, tikino jos sutuoktinis Juozas (pavardė redakcijai žinoma).

„Ir stengsiuosi, kad apie jį sužinotų kiek galima vėliau. Noriu ją apsaugoti nuo nereikalingų neigiamų emocijų“, – portalui 1kaunodiena.lt sakė vyras.  Dėl šios priežasties jis paprašė viešai neminėti nei jo pavardės, nei kokiame miestelyje gyvena.

Žinia apie įtarimus dėl esą iš kitos pacientės panosės nugvelbtą donoro organą Juozą pasiekė ligoninėje.

„Buvau prie žmonos, kai iš giminių pasipylė skambučiai, kad visuose interneto portaluose rašo, jog mes vos ne milijardieriai, kad nupirkome visas Kauno klinikas ir panašiai“, – vis dar negali atsitokėti Juozas.

Per pokalbį jis keletą kartų pakartojo nedavęs jokių kyšių, Kaune neturintis nei giminių, nei kitokių įtakingų ryšių.

„Niekada nesu prašęs paskubinti transplantacijos eilės – atvirkščiai. Vis tikėjomės, gal žmonai pagerės ir operacijos neprireiks“, – sakė sutuoktinis.

Užaugino tris vaikus

Savo šeimą Juozas abipūdino kaip niekuo neišsiskiriančią. „Mes – paprasti normalūs žmonės. Nesame labai daug pasiekę, bet nesame ir asocialūs“, – kalbėjo vyras.

Po transplantacijos operacijos sveikstanti 56 metų jo žmona yra kirpėja. Jis pats pagal išsilavinimą – inžinierius mechanikas, bet šiuo metu dirba skaitmeninių technologijų srityje. „Turime nedidelę šeimos įmonę. Joje dirbu aš ir abu sūnūs“, – pasakojo 58 metų žemaitis.

Pora užaugino tris vaikus, gyvena viename Žemaitijos miestelyje. Sūnums dabar yra 33 ir 31 metai, dukrai – 29-eri. Visi baigę aukštuosius mokslus, dukra dirba dėstytoja.

Nakvoja automobilyje

Kalbėdamas su žurnalistais Juozas atsiduso: nemigo naktys dėl žmonos sveikatos ir gyvybės, kai paaiškėjo, kad transplantacija buvo sėkminga, dar nesibaigė.

Vis dar išlieka tikimybė, kad žmonos organizmas gali atmesti donoro organą.
Juozas teigė naktis leidžiantis automobilyje arba važiuojantis namo į Žemaitiją.

„Neskaičiavau, kiek kartų nakvojau mašinoje. Tokie nepatogumai yra menkniekis. Žmonės keičiasi, bet savo žmoną iki šiol myliu ir gerbiu. Ir ji to verta. Mano žmona – geriausia pasaulyje“, – tikino vyras.

Jis nustebo, kai po operacijos pasimatęs su žmona iš jos išgirdo ne pasakojimą, kaip ši laikosi, o klausimą, kaip sekasi jam ir vaikams.

„Ji toks žmogus, kad nieko neprašo. Bandau nuspėti, bandau pasiūlyti. Vakar jai nunešiau telefoną. Norėjau atnešti ir šlepetes, bet gydytojai pasakė, kad kol kas žmonai leidžia tik atsistoti ir pavaikščioti aplink lovą“, – kalbėjo Juozas.

Bandė slėpti ligą

Pasak jo, palatoje žmona turi veidrodėlį, apžiūri save. „Kaip tikra moteris ji labai džiaugiasi, kad gražėja, kad nuo veido išnyko geltonumas ir žaizdelės“, – šypsojosi vyras ir vis dėkojo Kauno klinikų kolektyvui – nuo vadovo iki eilinės slaugės.

Pastaruoju metu, pasak jo, sutuoktinė ne tik blogai jautėsi, bet buvo pageltusios akys, veido oda, rankos. Ant veido, ant kaklo buvo atsiradę žaizdelių.

Į medikus moterį privertė kreiptis atsiradęs didžiulis nuovargis. „Ji iš paskutiniųjų bandė slėpti savo ligą. Pavyzdžiui, apie tai, kad serga, jos broliui pasakiau aš, o ne ji pati. Ji stengiasi kitiems neužkrauti nemalonių dalykų“, – teigė vyras.

Anot Juozo, kepenų ciroze serganti žmona transplantacijai buvo kviesta tris kartus ir dar buvo sulaukusi dviejų skambučių ruoštis, tačiau visais kartais, išskyrus paskutinį, teko skaudžiai nusivilti ir laukti toliau.

Dėkojo donoro artimiesiems

Juozas svarsto, kad kilęs skandalas – šmeižto kampanija prieš Kauno klinikas arba karas tarp Kauno ir Vilniaus medikų.

Jis sakė užjaučiantis moterį iš Elektrėnų, su kuria jo žmona neakivaizdžiai konkuravo dėl donoro kepenų. „Labai tikiuosi, kad ji laiku sulauks pagalbos“, – teigė pašnekovas.

„Esame dėkingi donoro artimiesiems, kad jie ryžosi paaukoti savo artimojo organus kitiems žmonėms, tarp kurių atsidūrė ir mano žmona. Neįsivaizduoju, kaip jie dabar jaučiasi, kai bandoma sudaryti įspūdį, kad jų artimą žmogų kažkas pardavinėja“, – sunkiai rinko žodžius Juozas.NAUJAUSI KOMENTARAI

XE

XE portretas
zmonija verks viena diena patikekit manim

Nesamones

Nesamones portretas
as negyvenu lietuvoj,bet zinau,kad kysi duoda visi.Paskutinis atvejis pusesere dirba klinikose(paprasta darbuotoja) ir vistiek dave,kad nedarytu elektros soko,o gydytu vaistais.Negalejau patiket,kad is savu irgi ima.Bandziau priestaraut kam duodat,sese kvailiu isvadino.

n

n portretas
taip ir patikejau,kad kysio nedave. Ten be kysio ir daktaro laukiant numirt galima.
VISI KOMENTARAI 19
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių