Klinikas krečia skandalas dėl kepenų transplantacijos

Kauno klinikų medikų įtariami atlikę kepenų transplantaciją pažeisdami recipiento parinkimo eilę.

Antradienį Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje (LSMUL) buvo registruotas potencialus donoras. Transplantacija turėjo būti atlikta Vilniaus universiteto Santariškių klinikose, tačiau operacija įvykdyta Kauno klinikose.

„Kepenų transplantacija atlikta galimai pažeidžiant recipiento parinkimo eilę, kuri numatyta pagal sveikatos apsaugos ministro patvirtintą įsakymą“, – trečiadienį pranešė Nacionalinis transplantacijos biuras.

Anot jo, vadovaujantis teisės aktais ir nustatytais kriterijais, pirminį organų paskirstymą atlieka kompetentinga institucija, tai yra Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

„LSMU ligoninės transplantologai nederino savo veiksmų su biuro vyriausiuoju specialistu (koordinatoriumi), atsakingu už transplantacijos proceso koordinavimą. Nacionalinio transplantacijos biuro specialistai susirūpinę tokia situacija“, – teigia biuras.

Transplantacijos biuro atstovai kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM), prašydami šį atvejį ištirti.

SAM pranešė pradėjusi tyrimą dėl galimo recipiento parinkimo eilės ir kitų nustatytų reikalavimų pažeidimų Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose.

„Kadangi kepenų ciroze sergančios pacientės būklė buvo labai pablogėjusi, rugsėjo 11 dieną Kauno klinikų Neurochirurgijos reanimacijoje atsiradus donorui, konsiliumo metu, dalyvaujant trims gydytojams, rekomenduota jai atlikti skubią kepenų transplantaciją. Apie susidariusią situaciją per transplantacijos koordinatorę informuotas Organų transplantacijos biuras, o rugsėjo 12 dieną Chirurgijos klinikoje sėkmingai atlikta kepenų transplantacija“, – teigiama klinikų išplatintame pranešime.

Už šią sritį atsakingas Gastroenterologijos klinikos vadovas profesorius Limas Kupčinskas apgailestauja, kad nespėta laiku užpildyti dokumentų ir teigia, kad Kauno klinikos planuoja kreiptis į SAM, prašydamos peržiūrėti donorų organų paskirstymo taisykles Lietuvoje.

Tais atvejais, kai atsiranda donoras viename iš dviejų transplantacijos centrų – VU Santariškių klinikoje ar Kauno klinikose – bus siūloma teikti pirmenybę transplantacijai tam centrui, kuriame yra ruošiamas donoras.

Ar jūs arba jūsų artimieji esate patyrę organų transplantaciją? Gal šiuo metu jos laukiate? Laukiame jūsų istorijų adresu portalas@kaunodiena.lt.NAUJAUSI KOMENTARAI

Zenonas

Zenonas portretas
Tai saunuoliai kaunieciai kad zmogui gyvybe isgelbejo, o tai kol iki Vilno butu davaze ta organa tai nzn kaip butu buve..o musu biurokratai tai "graziai" pasirode, jiems tik isakymai ir popieriai, o zmogaus gyvybe po to...

del pinigo

del pinigo portretas
ar tik ne del pinigo pacios brangiausios operacijos ir daromos? O paciento teise rinktis - niekine, juk pagal sveikatos ministro sena isakyma gimdymo namai ima apie tukstanti oficialiai is busimos mamos, kai ji pasirenka gydytoja. Nors istatymas garantuoja teise pacientui rinktis bet kokios specialybes gydytoja, jei esi socialiai apdraustas. Jei neapdraustas, - moki pagal nustatyta tarifa ir taip pat renkiesi.

Jura

Jura portretas
Tai cia tik zurnalistams atrodo kad skandalas-o kliniku medikams tai normalu,kas daugiau turi pinigu tai tam ir organas....cia Lietuva ir biednas zmogelis negali nieko sau padeti
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių