K.Kriščiūnas: izoliatoriaus kamera buvo panaši į studentų bendrabutį

Penktadienį portale kaunodiena.lt svečiavosi buvęs Kauno vicemeras Kęstutis Kriščiūnas. Jis sutiko atsakyti į skaitytojų klausimus.

– Kaip maistas izoliatoriuje? Konservatorius E.Balasevičius iš šios įstaigos išleistas buvo išleistas labai sulysęs. Ar Jūs numetėte svorio? Ką patartumėte tiems, kurie ten atsidurs – gal kojines šiltas pasiimti?

– Šiltos kojinės visada į naudą. Studentai bendrabutyje maisto visai negauna, o izoliatoriuje – maistas už mokesčių mokėtojų pinigus, juos būtų galima sutaupyti netaikant pernelyg griežtų kardomųjų priemonių, kurios visiškai neatitinka ES ir demokratinių valstybių supratimo apie žmogaus teises, nekaltumo prezumpciją ir visiškai neadekvačiai taikytos mano atveju.

– Kaip atrodė jūsų kamera? Ką veikėte?

– Dėkoju ir policijos, ir izoliatoriaus darbuotojams, nes jie yra aukšto profesionalumo, mandagūs, kultūringi žmonės. Linkėjimai jiems. Kamera buvo panaši į studentų bendrabutį.

– Kažin kodėl visi politikai su antrankiais, kaip ir tamsta, ima šaukti „politinis susidorojimas“. Negi neįmanoma sugalvot ko nors naujesnio, originalesnio...

– Pirmiausia, ne visi politikai šaukia, bet, kaip rodo apklausos, beveik visi žmonės sutinka, kad Lietuvoje teisingumo nėra. Kaip jau minėjau, mano atveju pritaikytos visiškai neadekvačios priemonės, pažeidžiančios visas demokratines normas. Tai rodo ir nuolatinis mano tampymas po teismus, demonstruojant žurnalistams, nors buvo surašyti įgaliojimai, kurie leidžia advokatams man atstovauti. Taip pat buvo didžiulis dėmesys žiniasklaidoje su politinių oponentų plačiais komentarais ir pačių sugalvotom versijom.

– Jums uždrausta artintis prie savivaldybės ir bendrauti su 10 asmenų, tiesa? Gal atskleistumėt sąrašą, kas jie tokie?

– Pasikartosiu – turite kreiptis į STT ir prokuratūrą, galbūt jie pakomentuos, ką, mano manymu, daro iki šiol. O man komentuoti uždrausta. Tokiu būdu mes visuomenės informavimo srityje turime nevienodas galimybes.

– Ar ketinate atsisakyti tarybos nario mandato?

– Ne, neketinu, nes už mane balsavo ne vienas tūkstantis kauniečių. Kad atsisakyčiau mandato, nori tie žmonės, kurie yra ne mano rinkėjai, o politiniai oponentai.

– Socialdemokratai jus ruošiasi išmesi iš partijos, ar ne?

– Esu sustabdęs narystę Socialdemokratų partijoje, kol vyksta tyrimas, kaip reikalauja partijos statutas.

Ačiū partijos pirmininkui ir kitiems kolegoms už palaikymą, ačiū šeimos nariams, giminėms, draugams, advokatams, kaimynams, nešusiems maisto produktų žmonai, kai buvau izoliaturiuje, užėjusiems palaikyti.

– Kam labiausiai naudingas Jūsų nušalinimas iš savivaldybės ir pasitraukimas iš mero pareigų?

– Pažiūrėkite, kas labiausiai džiaugiasi viešoje erdvėje.

– Ar jau bendravote su kitais savo likimo draugais, pavyzdžiui, A.Puidoku? Kaip jie jaučiasi?

– Nebendravau, nes žiniasklaidoje skaičiau, kad neleidžiama. Tačiau noriu perduoti kuo nuoširdžiausius linkėjimus visiems, stiprybės. O dėl A.Puidoko noriu pasakyti, kad sergantį žmogų, mano žiniomis, po insulto, uždaryti į izoliatorių yra tiesiog nežmoniškas susidorojimas, ir, kas galėtų paneigti, kad tai nebuvo padaryta siekiant dar labiau pakenkti tam žmogui.

– Medikai samprotauja, kad vien Jūsų pasirodymas gydymo istaigos teritorijoje pranašauja intrigas ir nešvarius sandėrius. Kodėl taip įkyriai kišotės į sveikatos priežiūros sritį, apie kurią nieko nenutuokiate?

– Netikiu, kad jūs sveikatos srityje irgi kažką nutuokiate. Visose srityse, ne tik sveikatos, reikia sprendimų. Visada susitinku su gyventojais, atsiliepiu į pagalbos šauksmą ir manau, kad vien nuo mano dalyvavimo padoriems žmonės sveikata gerėja, o tiems, kuriems trūksta padorumo, gali sutrikti ir nervai.

– Pernelyg daug kalbų apie Jūsų draugystę su „Kauno tiltais“. Lyg tyčia jie laimi itin stambius konkursus Kaune. Išsklaidykite abejones.

– Savivaldybėje yra Viešųjų pirkimų komisija, sudaryta iš administracijos darbuotojų. Į ją nepatenka nei meras, nei vicemeras, nei tarybos nariai. Sprendimai priimami teisės aktų nustatyta tvarka, galutinį sprendimą priima ne Kauno Viešųjų pirkimų komisija, o Viešųjų pirkimų tarnyba, esanti Vilniuje. Jai vadovauja Ž.Plytnikas. Taip buvo ir Panemunės tilto rekonstrukcijos konkurso atveju.

Rangovas su užsakovu pagal teisės aktus privalo bendrauti. O jūs, remontuodami savo būstą, visus sprendimus, matyt, paliekate darbininkams, o patys nesikišate ir nebendraujate su jais?

– Buvęs administracijos direktorius ir jusu partietis A.Navakauskas sakė, kad vis bandydavo jus atkalbėti nuo nesąžiningo elgesio, bet nelabai sekėsi. Gal padarėt išvadas?

– Žmonės, kurie sako „Pakentėkime, palaukime, prisitaikykime“, „Yra, kaip yra“, kas mane ypač pykdo, niekada nebuvo ir nebus mano autoritetais.

– Cituoju: „Buvusį Kauno vicemerą įklampino pokalbiai telefonu ir dvi sąskaitos savivaldybės įmonei „Automobilių stovėjimo aikštelės” už asmeninės mašinos remontą. STT taip pat užfiksavo K.Kriščiūno pokalbį telefonu, kai jis tarėsi dėl savo visuomeninės padėjėjos buto remonto.“ Noriu paklausti, ar jus suėmė tik už tokių reikaliukų tvarkymą, ar už kur kas didesnius dalykus?

– Ir jūs, ir aš skaitėme, kad buvo renkami parašai mano interpeliacijai. Buvo daromas spaudimas koalicijos partneriams keisti koalicijos sudėtį ir ypač mane, žiniasklaidoje pasirodė straipsniai apie mano veiklą, susijusią su gatvių remontu, privatizavimu, kitais ūkiniais miesto reikalais. Vienas labai turtingas miesto gelbėtojas televizijos eteryje man siūlė atsistatydinti. Kadangi politine kova nepavyko mūsų įveikti, buvo pasitelktos kitos priemonės.

Kaip jau minėjau, bylos komentuoti negaliu, kai aplinkui visi komentuoja ir toliau vykdo iš anksto sutartą apkaltinamąjį procesą. Galiu pasakyti, kad esu nekaltas.

– Tapote bedarbiu. Kur žadate darbintis?

– Bedarbystė apskritai yra Lietuvos gėda. Ta mūsų gėda jau bado akis visoje ES.

Kai pasirinkau politinę veiklą, žinojau, kad bus momentų, kai neturėsiu darbo. Toks etapas, kai likau be darbo, jau yra gal ketvirtas mano gyvenime.

– Įvardinkite savo darbovietes, kur per savo karjerą dirbote, neminėkite tų, kur tik laiką leidote.

– Dirbau visokiose pareigose – nuo inžinieriaus ir vadybininko, Seimo nario iki mero pavaduotojo. Ir toliau tikiuosi dirbti, nes nedirbti nemoku. Yra tokių žmonių, kurie mano, kad darbas yra tik grovių kasimas. Matyt, darbo su kompiuteriu, dokumentais, žmonėmis nelaikote darbu. Tai yra jūsų bėda.

Visą diskusiją su portalo svečiu galite skaityti forume.


Šiame straipsnyje: Kriščiūnas

NAUJAUSI KOMENTARAI

aa

aa portretas
aferistas ,durniu ijunges ir juokiasi,tipo nekaltas,tukstancius prisivoges

Tautos stebetojas

Tautos stebetojas portretas
Tai ka, plikas korumpuotas gyvuli, bandai issivynioti. Manai as uzmirsau kaip su kitais savivaldybes kysininkais kesinaisi i mano nuosavybe?

pasauleja

pasauleja portretas
Nustokit bent karta izeidineti. Zmogus dirbo miesto labui, o jam pakiso koja ir taip susidorojo turtingi ir turintys itakingu pazinciu tarybos nariai turintys savanaudisku interesu net ne tukstantinais o milijoniniais mastais
VISI KOMENTARAI 50

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių