Kitąmet Kaune planuojama renovuoti 120 daugiabučių

Kauno savivaldybė skelbia jau parengusi projektą kitąmet mieste renovuoti 120 daugiabučių namų.

„Tai apie 120 mln. vertės kvartalinės renovacijos projektas. Metų pradžioje patvirtinsime šį projektą, savivaldybė vien daugiabučių atnaujinimo techninių projektų parengimui numatė investuoti 3 mln. litų, iki 2013-ųjų pabaigos pagal “Jessica„ programą susigrąžinsime savivaldybės investuotas lėšas“, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vygaudas Molis.

Pasak Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros (BUPA) vyriausiosios specialistės Jolitos Maženienės, Kaunas turės pranašumą prieš kitus miestus dėl savivaldybės planų masiškai renovuoti daugiabučius.

„Kaune jau atliktas kvartalų identifikavimas ir reitingavimas pagal poreikį modernizacijai. Blogiausias pagal reitingą – Kovo 11-tos g., Pramonės pr. ir Draugystės g. Trikampis, kuris apima 32 daugiabučius, du darželius ir mokyklą. Toliau – Škirpos kvartalas su 37 daugiabučiais ir trimis darželiais ir Lukšio kvartalas su 31 daugiabučiu ir darželiu“, – sakė J. Maženienė.

BUPA duomenimis, Kaune baigti renovuoti 64 daugiabučiai manai, dar 61 daugiabučio gyventojai jau apsisprendė dalyvauti Daugiabučių atnaujinimo programoje ir parengė investicinius planus, 15 namų šiuo metu jau vyksta rangos darbai, 32 daugiabučiai perka techninius darbų projektus ir turėtų atnaujinimo darbus pradėti pavasarį, dar 40-ies daugiabučių investicinius planus jau patvirtino BUPA.

„Šie skaičiai rodo, kad pavasarį Kaune pajudės ne tik kvartalinė renovacija, bet ir pavienių daugiabučių namų atnaujinimas“, – komentavo BUPA vyriausiasis specialistas Žydrūnas Vilčinskas.

Renovuoto daugiabučio Kaune Vanago g. 3 bendrijos pirmininkas Zenonas Baranauskas pataria gyvenamąjį namą atnaujinti kompleksiškai, o ne dalimis, nes tik tuomet pasiekiamas geriausias rezultatas. „Iš karto mes to nežinojome, bet dabar visiems sakau, kad būtina sutvarkyti ir normaliai įrengti šildymo bei vėdinimo sistemas. Taip pat labai svarbu rangovo pasirinkimas, kokybiškos medžiagos ir atsakingas techninis prižiūrėtojas“, – patarė Z. Baranauskas.

„Aš pirmiausia paruošiau tokią ekspertizę ir parodžiau gyventojams 51 pastato šiluminę nuotrauką, kur matyti namo plyšiai, įtrūkimai, šilumos pralaidumas. Kol tokių įrodymų nepamato – nepatiki. Sako, dar nereikia renovuoti, dar viskas gerai. Kitas svarbus etapas – konkursai, kad darbus atliksiančios firmos atitiktų visus reikalavimus, dirbtų pagal kokybės standartus, būtinai turėtų civilinį draudimą. Jeigu pasirenki gerą firmą, ir darbai bus atlikti atsakingai. Žmones labai nuramina tai, kad jie gali gauti lengvatinę paskolą 3 proc. 20 metų laikotarpiui, o socialiai remtiniems valstybė viską kompensuoja. Po renovacijos mes žymiai sutaupome – perpus mažiau nei anksčiau moka net ir tie butai, kurie labai daug šildosi, o kiti butai ir trigubai mažiau moka. O šiemet iki gruodžio pabaigos visai šildytis nereikėjo“, – tikino renovuoto daugiabučio Mapų g. 3 bendrijos pirmininkė Marija Bžeskienė.

Iš viso šiuo metu Kaune yra apie 1500 renovuotinų daugiabučių gyvenamųjų namų.


Šiame straipsnyje: renovacijadaugiabučiaibūstas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Taigi

Taigi portretas
Kalniečių II mikrorajone pirmasis gyvenamasis pastatytas 1975 metais, S.Žukausko 4 namas.Gerai būtų, kad šis kvartalas būtų įtrauktas į savivaldybės planus.

jk

jk portretas
Ar nesupratot ,kad tai Kupčiaus kalėdinė pasaka.Jie mat renovuos.jų statyti nauji namai byra,renovuotojai savų piniginių atsirado.

e

e portretas
leiskit nuo K.E. atsijngti prasimusim be renovaciju
VISI KOMENTARAI 25
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių