Kitą savaitę prie geležinkelio stoties pradės veikti naujas šviesoforas

Autobusų vairuotojų keiksnojama sankryža prie geležinkelio stoties nuo kitos savaitės taps saugesnė – eismą čia reguliuos šviesoforai.

Šiuo metu autobusai, išvažiuodami iš aikštelės, kuri yra prie Geležinkelio stoties, turi kirsti šešias eismo juostas, o tai yra tint pavojinga, nes eismas M. K. Čiurlionio g. yra labai intensyvus.

Įrengti šviesoforinę sankryžą rangovai – bendrovė „Kauno gatvių apšvietimas“ – planavo baigti iki rugpjūčio pabaigos, tačiau darbai buvo baigti žymiai greičiau, nes leido geros oro sąlygos.

„Visa įranga jau sumontuota, trūksta tik valdymo kortelių, kurias privalės turėti autobusai. Jiems įvažiavus į šviesoforo zoną elektroninės kortelės sukreguos į sistemą ir įsijungs žalias šviesoforo signalas“, – sudėtingos šviesoforo valdymo sistemos subtilybes atskleidė Kauno miesto savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras.

Vedėjas paaiškino, kad šviesoforo signalas užsidegs ne akimirksniu, nes tai sukeltų daugiau nepatogumų nei yra dabar. „Autobuso vairuotojas turės palaukti kelias sekundes, kol įsijungs signalas, leidžiantis važiuoti“, – pasakojo P. Keras.

Kitą savaitę, vėliausiai antradienį šviesoforas jau turi pradėti veikti.

Be naujų šviesoforų, kurie buvo pastatyti M. K. Čiurlionio g. ir Girstupio g. sankryžoje,  transportininkai atnaujino seną šviesoforinę įrangą Vytauto pr. ir M. K. Čiurlionio g. sankryžoje bei ties Vytauto pr. ir Šiaulių g. perėja. Be to, pertvarkyta autobusams skirta aikštelė prie Geležinkelio stoties, pakeisti seni šaligatviai.

Visi išvardinti darbai kainavo 355 tūkst. litų.

Skyriaus vedėjas užsiminė, kad kitą savaitę prasidės Savanorių pr. ir K. Petrausko g. sankryžos šviesoforų rekonstrukcija. Šie darbai susiję su naujos troleibusų linijos teisimu nuo Parodos g., link K. Petrausko g.

„Trasoje nuo Savanorių pr. ir K. Petrausko g. sankryžos iki Kęstučio g. bus pastatytos naujos šviestuvams ir kontaktiniam tinklui skirtos atramos, todėl ir visi šviesoforai privalo būti pakeisti arba bent atnaujinta įranga“, – sakė valdininkas.

Visi šviesoforai turi būti pakeisti iki rudens.

Iki rugsėjo 1 d. taip pat turėtų būti atnaujinta šviesoforų įranga Raudondvario pl. prie buvusios „Inkaro“ gamyklos.

Šią savaitę prasidėjo ilgai laukti šviesoforinės sankryžos įrengimo darbai  Raudondvario plente prie „Regitros“. Visi darbai turėjo būti atlikti dar pernai, bet konkursas buvo apskųstas ir vyko teisminiai ginčai. Bet viskas jau išsisprendė ir prasidėjo darbai. Jau nuo rugsėjo mėnesio vairuotojai šią sankryžą galės pervažiuoti saugiai. NAUJAUSI KOMENTARAI

specialistas

specialistas portretas
Šitas šviesoforas - į balą išmesti pinigai. Kaune yra begalė vietų kur labiau rekia šviesoforo,o čia tik nevykėlių transporto skyriaus " specialistų" pinigų plovimas. Autobusų apsisukimą buvo galima išspręsti žiedine sankryža arba pratęsus jų maršrutą pvz. iki Baršausko žiedo. Dar juokingiau, kad naujojo šviesoforo gembinės konstrukcijos tinka pagal savo dizainą Juozapavičiaus prospekre, o Čiurlionio g. jos kaip šuniui penkta ausis. Matomai niekas projekto nedarė, o paėmė kažkurios iš Juozapavičiaus pr. sankryžų projektą, pakeitė pavadinimą ir gavosi KAIP VISADA. Ir dar- Kadangi Kaunadienis rašo tik apie tuos ,KURIE SUSIMOKA , tai manau, kad straipsnį užsakė miesto valdžia, o miesto valdžiai labai smagu, kad išsiplovė pinigėlių. Jei šiai sankryžai būtų skelbtas Viešas konkursas ji būtų nekainavus nei 200tūkst lt.Štai kaip gražiai mmus MAUDO mūsų išrinktieji.

Vilija galėjo

Vilija galėjo portretas
parašyt kiek kartų per dieną autobusams reiks žalio signalo, gal dar ne viskas taip blogai

as

as portretas
tikrai isskirtinis ivikis kaune sviesofora pastate....
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių