Smūgis: Keramikos muziejui – reikalavimas išsikraustyti

"Įspėjame, kad, laiku neatlaisvinus patalpų per nurodytą terminą gera valia, Kauno miesto savivaldybė bus priversta klausimą dėl iškeldinimo iš savavališkai užimamų patalpų spręsti teismine tvarka", – tokio įspėjimo Nacionalinis M.K.Čiurlionio dailės muziejus vasaros pradžioje sulaukė iš savivaldybės administracijos direktoriaus Dainiaus Ratkelio.

Tas nurodytas terminas buvo rugsėjo 2-oji. Šiandien valdžios vyrai pučia skirtingas dūdas: muziejaus niekas niekur nekrausto, bet patalpos savivaldybei mirtinai reikalingos. Kas jose įsikurs, deja, dar niekas negali arba nenori įvardyti.

Muziejininkai nesutinka

"Muziejai neužsidaro per vieną dieną. Keramikos muziejus rotušėje veikia, rugpjūčio 28 d. atidaryta nauja paroda", – patikino Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus direktorius Osvaldas Daugelis.

Anot jo, savivaldybė siuntinėjo raštus ir Nacionaliniam M.K.Čiurlionio dailės muziejui, ir Kultūros ministerijai, citavo konkrečius įstatymų straipsnius ir reikalavo iškelti muziejų iki rugsėjo 2 d., tačiau alternatyvų nepasiūlė.

"Tai yra Kauno miesto smūgis nacionalinei įstaigai. Ką savivaldybė nori tame rūsyje padaryti? Gal jie nori įrengti kokią girdyklą? Šito mes nežinome. Čia jau reikia savivaldybės motyvacijos klausti", – neslėpė nuoskaudos O.Daugelis.

Jis priminė, kad Nacionalinis muziejus šiuo metu gyvena ypatingomis evakuacinėmis sąlygomis, nes vyksta rekonstrukcija, tad nėra net fizinių galimybių, kur iškelti ekspoziciją ir sukauptas vertybes. Be to, Nacionalinis M.K.Čiurlionio dailės muziejus į savo patalpas Paveikslų galerijoje priėmė prof. Algimanto Miškinio Kaunui padovanotą kolekciją. Jai savivaldybė nesugebėjo rasti vietos.

Muziejaus vadovui kelia nuostabą pareiškimai, kad rotušės rūsys turi priklausyti miestui. "Mes juk niekur nieko neišnešame. Ir dar rodome seniausią Kauno istoriją – eksponuojame seniausią miesto archeologinę kolekciją", – aiškino O.Daugelis. Jis viliasi, kad vis dėlto pavyks su savivaldybe geranoriškai išspręsti šią problemą.

Rakštis vienoje vietoje

Kauno kultūra privalantį pasirūpinti vicemerą Vytautą Vasilenką nustebino informacija apie tai, kad Keramikos muziejus bus iškeltas.

"Tiesą sakant, niekas ten nieko nevarė ir kalbos apie tai nebuvo. Situacija yra tokia: patalpos priklauso savivaldybei, kiek suprantu, muziejus net nemoka už jas, o muziejus pavaldus Kultūros ministerijai. Taip va ir yra", – svarstė politikas. Jis tikino tik ką grįžęs iš atostogų, lakstęs po mokyklas ir neturintis visos informacijos, todėl negalintis nieko konkretaus pasakyti.
Pasiteiravus, ar Keramikos muziejus galėtų likti rotušės rūsyje, V.Vasilenka vengė tiesaus atsakymo. "Kad ten nėra Turizmo informacijos centro – man kaip rakštis vienoj vietoj. Ateina turistas, ir pirmiausia jį turėtų pasitikti Turizmo informacijos centras, o ne kažkas. Bet aš ne apie tą rūsį kalbu. Kas ten turėtų būti – čia jau administracijos reikalas", – kratėsi atsakomybės vicemeras.

"Nesąmonė, kad Keramikos muziejus nuo rugsėjo turėjo būti iškeltas. Jau rugsėjis, o muziejus veikia. Jeigu keliamas klausimas, ar miestui reikalingas šitas muziejus, tai galiu pasakyti, kad kiekvienas muziejus Kaunui yra reikalingas", – šyptelėjo miesto savivaldybės Kultūros ir turizmo plėtros skyriaus vedėjas Albinas Vilčinskas.

Pasak jo, vyko diskusijos, kas apskritai turėtų būti miesto rotušėje, kam ji gali būti panaudota: Turizmo informacijos centrui įrengti, parodoms ir renginiams rengti.

"Kalbame apie tai, kad reikalinga erdvė įvairiems renginiams ir projektas, kur galėtų apsilankyti tiek turistai, tiek miesto visuomenė. Sena problema, kad neturime kur visuomenei pristatyti rengiamų idėjų konkursų – ar tai buvo arenos, ar Kongresų rūmų idėjos konkursai", – dėstė Kultūros ir turizmo plėtros skyriaus vedėjas. Tiesa, jis pripažino, kad į seną rūsį gana keblu patekti siaurais ir stačiais laiptais.

Vienintelis planas – iškraustyti

Grasinančius raštus muziejininkams pasirašęs D.Ratkelis neslepia ketinimų iškraustyti Keramikos muziejų.

"Taip, rašėme raštus. Pati savivaldybė nuomojasi patalpas savo padaliniams, kai kurie skyriai dirba susispaudę, todėl laisvas patalpas pritaikytume savivaldybės reikmėms", – administracijos vadovas kartojo jau ne vienus metus miesto valdžios kartojamus žodžius apie patalpų stygių.

Kas įsikurtų muziejaus patalpose, D.Ratkelis nepasakė. Jis tik svarstė, kad rotušės rūsyje nebūtinai įsikurtų administracijos darbuotojai, užsiminė, kad patalpos gali būti pritaikytos Kauno miesto muziejui arba Turizmo informacijos centrui.

Anot D.Ratkelio, savivaldybė prašė perleisti Keramikos muziejų Kauno miesto muziejaus žinion, tačiau Nacionalinis M.K.Čiurlionio dailės muziejus nesutiko. Administracijos direktorius neslėpė, kad perėmusi Keramikos muziejų savivaldybė jau planavo jį iškelti iš rotušės rūsio.


Senbuvis rotušėje

Keramikos muziejus Kauno rotušės rūsiuose atidarytas 1978 m.

Bendras muziejaus plotas 272,7 kv. m.

Ekspozicijai skirtos trys salės ir vestibiulis.

Vienoje iš salių nuolat vyksta keičiamos parodos.

Kauno archeologinės keramikos rinkinio kolekciją sudaro 1968–1997 m. Kauno senamiesčio ir apylinkių kasinėjimų radiniai. Tai amatininkų kurti įvairios paskirties indai, puošnūs renesansiniai, barokiniai krosnių kokliai, krosnių dekoratyvinės detalės, įspūdingo dydžio stogų čerpės.

Šiuolaikinės Lietuvos keramikos ekspozicijoje pristatomi Lietuvos profesionaliosios keramikos dailininkų darbai nuo tarpukario iki šių dienų.NAUJAUSI KOMENTARAI

romka

romka portretas
stop

Maumedis

Maumedis portretas
Kiaulystė kaip visada ir nieko daugiau.Tie Kauno krokodilai net nėra girdėję apie kultūrą, švietimą, žmones. Vienintėlis troškimas - pagal galimybes apsirūpinti. Štai ir prireikė tam muziejaus patalpų, laiptus iškapanos kitaip ir galimai sliūkins į naują urvą pagerti, o kur eksponatai - kam kas rūpi.Gana jau vien istorijos su A.Miškinio dovana miestui. Ir taip dėl jų dvasinės ubagystės Kaunas yra pats apleisčiausias miestas kiek teko matyti Europoje ir Lietuvoje.Net Laisvės alėja ašaras spaudžia ją pamačius, nekalbu jau apie tolimesnius kvartalus.Net tas kvailas nežmoniškas jų tualetas surūdijo ir sukirmijo kaip išmestas šaldytuvas.

meras

meras portretas
bus nauja sale priimti miesto svecius ,gasliems aukstuomenes baliams ir negru nuomones nieks neklausia...gal bus nauja ''auksine sale'',o ir ''auksinis tualetas'' salia...
VISI KOMENTARAI 19
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių