Kaziuko mugėje pirmu smuiku grieš žemaičiai

Žemaičiai sostinę užplūs pirmąjį kovo savaitgalį. Planuojama, kad Kaziuko mugėje dalyvaus per 1000 prekeivių ir kelioliką kartų daugiau pirkėjų.

Renginiai margai publikai

Rotušės aikštėje grožėsimės tautodailininkų darbais, Mokytojų namuose klausysimės dainų, o Užupio respublikoje dalyvausime iškilmingame Konstitucijos žemaičių kalba pristatyme. Lukiškių aikštėje save galės atrasti neformalus jaunimas – čia jau ketvirtus metus iš eilės veiks neformali Kaziuko mugė.

Mugės organizatorius bendrovės „Vikšris“ ir „Marceliukės klėtis“ savininkas Vytenis Urba pažadėjo, kad ši mugė taps įsimintiniausia pavasario švente. Kad viskas įvyktų būtent taip, kaip sumanyta, į renginius bus kviečiami patys talentingiausi tautodailininkai, kulinarinio paveldo meistrai, muzikantai. Į Vilnių sugužės svečiai iš 16 Žemaitijos rajonų.

„Be įvairiausių renginių taip pat rengsime geriausių, išradingiausių liaudies meno, tautinio ir kulinarinio paveldo meistrų bei jų darbų rinkimus. Skelbsime populiariausio gaminio, metų naujienos, Vilniaus suvenyro nugalėtojus“, - mugės paslaptimis dalijosi V.Urba.

Kovo 3 d. 15 val. numatytas itin svarbus reginys – išverstos į žemaičių kalbą Užupio respublikos Konstitucijos pristatymas. Žemaičių kalba taps 13-ąja kalba, į kurią išversta Konstitucija.

Lukiškių aikštėje alternatyvus jaunimas papuoš šventę robotais. Šitaip, pasak organizatorių, bus parodytas tradicijų pritaikymas šiuolaikiniame gyvenime.

Vilios Kaziuko meduoliai

Netrūks šiųmetėje mugėje ir jau tradicinių širdies formos Kaziuko meduolių. Pastaruosius, pasak etnologo Liberto Klimkos, kadaise išmokome kepti iš sentikių, o laikui bėgant juos „pasisavinome“.

„Tarpukario Vilniuje tos širdys buvo neatsiejamas mugės atributas ir dydžiu jos buvo pačios įvairiausios: nuo delno iki pusės metro dydžio“, - pasakojo L.Klimka.

Kaziuko konkurentai

Organizatorius šiek tiek nuvylė kitų Lietuvos didmiesčių noras surengti „savo“ Kaziuko muges. Su kauniečiais pavyko sutarti, kad šie savo mugę rengs savaite vėliau, o štai pajūrio gyventojai nenusileido ir todėl Klaipėdos „Kaziukas“ vyks tą pat savaitgalį kaip ir Vilniuje.

„Keistai turbūt atrodytų, jei mes pas save suorganizuotume Jūros šventę, juk tai tradicinė klaipėdiečių šventė. Šitaip jie atitraukia nuo mūsų dalį dalyvių. Bet nieko nepadarysi, ne visi šiais laikais paiso tradicijų, juolab kai sunkmetis ir daug kas mąsto apie komerciją“, - teigė vienas iš Kaziuko mugės rengėjų, Mokytojų namų projektų vadovas Juozas Žitkauskas.

Siekiant pritraukti į mugę kuo daugiau dalyvių, koją organizatoriams pakišo ir atstumas. Ne vienas dalyvis atsisakė sunkios ir brangios kelionės, juk dalyviui iš Žemaitijos teks sukarti apie 300 kilometrų.

Portalas diena.lt primena, kad šiemet Kaziuko mugė Vilniuje vyks kovo 2–4 d. Gedimino prospekte, Pilies, Didžiojoje, Rūdninkų, Maironio (Tymo kvartale), Barboros Radvilaitės gatvėse ir prie šių gatvių esančiose aikštėse bei skveruose, Katedros, Rotušės ir Lukiškių aikštėse, taip pat K.Sirvydo, Arklių ir Rūdninkų, Odminių skveruose.


Šiame straipsnyje: Kaziuko mugė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių