Kaziuko mugėje miestiečiai ragavo, bet neišlaidavo

Kaziuko mugę aplankė apie 600 tūkst. žmonių, tačiau miestiečiai neišlaidavo. O būriai žmonių prie mėsos, duonos ar sūrio gaminių prekystalių – dar ne įrodymas, kad prekyba sekėsi gerai.

Domėjosi, bet nepirko

Organizatoriai tvirtina: miestiečiai Kaziuko mugėje ragavo, bendravo, leido laiką, bet masiškai tikrai nepirko.

„Kiek po mugės teko bendrauti su “mėsininkais„, aš už juos džiaugiaus, kad sekėsi gerai ir pirkėjų netrūko. Tačiau paaiškėjo, kad pirkta buvo po labai nedaug: žmonės ragavo, sprendė – pirkti ar ne – tačiau galų gale nusipirkdavo 100 g. ko nors, ir tiek. Tikrai ne kilogramais“, – kalbėjo Vytenis Urba, Kaziuko mugės pagrindinis organizatorius, UAB „Vikšris“ direktorius.

Maža to, mėsos ar duonos gaminių prekeiviai, prie kurių prekystalių labiausiai, pasak organizatorių, spietėsi žmonės, užgožė šalia prekiaujančius amatininkus. Dėl to sulaukta nemažai skundų.

V. Urbos pasakojimu, vienas medžio drožėjas, prekiavęs netoli Katedros, jam skambino ir stebėjosi, kad žmonių masė pro jį „tiesiog praplaukia“. Tad kitąmet prekiaujančiuosius maisto produktais įkurdinti vienoje vietoje, padaryti savotišką „mėsinių gatvę“, – taip tikimasi pasiekti, kad šie neužgožtų tautodailininkų, amatininkų, kurie šiemet skundėsi mažu pirkėju dėmesiu.

„Ir iš tiesų, šiemet geriausiai pirko būtent mėsos gaminius, pyragus, sūrius, žuvis. Neskaičiavome, bet šių produktų greičiausiai ir parduota daugiausiai“, – mugės rezultatus apibendrino V. Urba.

Pasak jo, retas kuris prekybininkas galėjo patirti nuostolių: juk vos už 24 litus vienai dienai buvo galima nusipirkti leidimą ir prekiauti. Tiesa, kaip ir kasmet, nemažai prekybininkų, įsikūrusių Tymo kvartale ar Gedimino prospekto atkartpoje nuo Lukiškių link Seimo, skundėsi nesusilaukią susidomėjimo – esą čia žmonių išties užsuko mažiausiai.

Kitąmet šią problemą bus bandoma spręsti Gedimino prospekte įkurdinant vien tik tautodailininkus ir amatininkus.

Vieni prekybą padidino, kiti - ne

Tačiau mugė, regis, kilstelėjo ir Pilies gatvėje įsikūrusių barų ir restoranų apyvartas, tuo metu Gedimino prospekte, ypač jo dalyje nuo Lukiškių link Seimo kokio nors klientų antplūdžio nesulaukta.

Štai „Forto dvaras“, įsikūręs Pilies gatvėje, sulaukė daugiau nei įprastai, lankytojų: čia traukė daugiausiai šeimos su vaikais. Kestutis Markevičius, šios restoranų grupės atstovas spaudai sako, kad savaitgalį apyvarta ženkliai išaugo, tačiau tam buvo ruoštasi; sudarytas specialus meniu, pasiūlyti greitai paruošiami patiekalai.

Tuo metu kalbinti Gedimino prospekte įsikūrusių restoranų ir picerijų atstovai teigė lankytojų pagausėjimo nepajutę. „Tikrai, nebuvo nieko ypatingo. Kaip ir įprastai savaitgalį. Gal dėl to, kad mes ne pačiame centre“, - sakė Gedimino pr. įsikūrusios „Mambo pizza“ administratorė.

Daugiau klientų nesulaukė ir Gedimino prospekte įsikūręs restoranas „Esse“, tačiau, pasak jo atstovų, jokių specialių pasiūlymų restoranas nepateikė.

Šiųmetėje mugėje pirmąsyk darbavosi ir Valstybinės darbo inspekcijos atstovai: tiesa, buvo tikrinamos tik mugėje prekiaujančios įmonės. Patikrinus 25 įmones paaiškėjo, kad 15 darbuotojų čia galėjo dirbti nelegaliai.

„Tai – tikrai nemažas skaičius. Ateityje ruošiamės tikrinti tikrai dažniau. Dėl to ir skelbėme, kad bus tikrinama“, – Valstybinės darbo inspekcijos Inspektavimo organizavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Gabrielė Banaitytė.

Už kiekvieną nelegaliai įdarbintą žmogų įmonėms gręsia baudos nuo 3 iki 10 tūkst. litų.

Tuo tarpu policijos atstovai sako, kad mugė praėjo gan ramiai: pasitaikė tik keletas vagysčių. Buvo vagiamos dešros, pirštinės, sugauta keletas kišenvagių. „Nieko ypatinga, palyginti su praėjusiais metais“, – tvirtino Rolandas Šepetys, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Operatyvaus valdymo skyriaus viršininkas.


Šiame straipsnyje: Kaziuko mugė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių