Kavinės virtuvėje aptiko stafilokoko bakterijų

Tyrimas dėl Kauno kavinėje „Alibi“ apsinuodijusių sportininkų tęsiamas, penktadienį pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Ant kavinės įrankių aptikta stafilokoko bakterijų.

Rugsėjo 23–24 dienomis šioje kavinėje buvo maitinami Lietuvos jaunių tinklinio sporto žaidynių finalinių varžybų dalyviai. Ūmia žarnyno infekcija susirgo 41 sportininkas, 29 buvo hospitalizuoti, 12 gydėsi ambulatoriškai.

Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, atlikę patikrinimą kavinėje „Alibi“ (Mindaugo pr. 37), rado daug pažeidimų. Patikrinimų metu buvo nustatyta kryžminė tarša, kavinėje nesudarytos tinkamos sąlygos personalui plauti rankas, jas dezinfekuoti. Darbuotoja negalėjo pateikti vištienos įsigijimo dokumentų.

Kavinės veikla laikinai sustabdyta. Patikrinimo metu tyrimams buvo atrinkti maisto ir plovinių mėginiai, virtuvės darbuotojai nurodyta pasitikrinti sveikatą.

Ištyrus mėginius Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, šešiuose ploviniuose aptikta Auksinio stafilokoko (Staphyloccocus aureus) bakterijų. Šių bakterijų nustatyta mėginiuose nuo švarių salės indų, daržovių pjaustymo lentos, porcijų dalinimo stalo, šaldytuvo lentynos, žalios mėsos pjaustymo lentos, žalios mėsos peilio. Ploviniuose, maisto produktų mėginiuose salmonelių ar kitų bakterijų neaptikta.

„Tai neeilinis atvejis. Sporto žaidynių organizatoriai turėjo suderinti maitinimo įmonę su Kauno valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba, norint kokybiškai pamaitinti tokį žmonių srautą. Kavinės „Alibi“ virtuvėje dirbo tik viena darbuotoja, o pamaitinti reikėjo per šimtą žmonių. Peršasi mintis, kad ji galėjo pasikviesti pagalbon su maisto tvarkymu nesusijusių asmenų. Stebina ir kavinės administratorių požiūris – maitinti vaikus neaišku kur įsigyta paukštiena“, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji gydytoja higienistė Rita Sadūnaitė.

Pasak jos, Kauno kavinė „Alibi“ bus įtraukta į nesąžiningų ir padidintos rizikos įmonių sąrašus.

Auksinis stafilokokas – viena iš dažniausiai žmonių aplinkoje sutinkamų bakterijų. Kai kurių pasaulio medikų teigimu, jų galima rasti ant trijų iš 10-ies žmonių odos, nosies gleivinės. Čia gyvendamos bakterijos tėra normalios mikrofloros dalis ir nedaro jokios žalos.

Tačiau tam tikrose situacijose jos gali sukelti įvairias, net ir labai pavojingas infekcijas, šis stafilokokas sukelia ir pūlines ligas. Užsikrečiama tiesiog nuo sergančio arba sveiko žmogaus, nešiojančio šias bakterijas, taip pat per užterštas rankas ar namų apyvokos daiktus. Dažnai tiesiog užtenka paliesti durų rankeną ar kitą paviršių, ant kurių yra bakterijų.


Šiame straipsnyje: Alibiapsinuodijimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

TAI

TAI portretas
kodel aiskiai ir pakankamai garsiai nepaskelbiamas VISAS - NESAZININGU IR PADIDINTOS RIZIKOS imoniu sarasas ???????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

šiaip

šiaip portretas
kiek pamenu,ši įstaiga maitindavo kalinius prieš 8 metus?!

nele

nele portretas
Mano sunus su draugu sekmadienio valge koldunus prie p.c. Savas ,esancioje kazkokioje ''kebanineje'.Pirmadieni abiems suko pilva,prasidejo viduriavimas .Vienam,kuris maziau suvalge baigesi viduriavimu, o kitas , umiu apsinuodijimu;tepreratura,ir t.t..Manau,kad butina skelbti ,visas maitinimo imones ,kurias pravartu butu aplenkti.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių