Kauno viliotinis turistams: ekoviešbučiai, Napoleonas, laivai

Kaune prasidėjo naujas turizmo sezonas, kuris stulbinamų naujienų nepažėrė, tačiau šiokių tokių naujovių vis dėlto esama.

Skelbdamas turizmo sezono pradžią, Kaunas siūlo du viešbučius, turinčius vadinamąjį „Žaliąjį raktą“. Tai reiškia, kad įstaigos paiso ekologijos idėjų, atitinkamai šviečiami ir klientai.

Štai nedideliame 24 kambarių Kauno viešbutyje – mediniai langai, lininės užuolaidos ir patalynė, įranga taupo energiją, kitus išteklius. Be, to įsigyta pusšimtis specialių dviračių, jais galės naudotis viešbučio svečiai.

„Jei verslininkai į tai investuoja, vadinasi, buvo tokių paslaugų poreikis“, – komentavo Kauno regiono turizmo informacijos centro (TIC) direktorius Sigitas Sidaravičius. Jis nemano, kad pritrūks norinčiųjų apsistoti Kaune.

S.Sideravičiaus teigimu, tikimasi, kad šią vasarą turistų į Kauną pritrauks gyvosios istorijos festivalis „Europa. Napoleonas I Kaune. 1812 m.“. Kauno regiono TIC direktoriaus duomenimis, Napoleono persikėlimo per Nemuną inscenizacijos dalyviais bus apie 800 karo istorijos rekonstruotojų iš Prancūzijos, Rusijos, Lenkijos, Čekijos, Austrijos, Baltarusijos, Latvijos ir Lietuvos. Tiesa, šie svečiai neapsistos viešbučiuose, jie gyvens palapinėse.

Sezono naujiena – birželį startuojantys baidarių žygiai nuo Kauno hidroelektrinės iki pilies. Žygiai, kuriems būtina iš anksto registruotis, bus rengiami du kartus per dieną. Nedidelė prieplauką planuojama pastatyti prie „Žalgirio“ arenos, todėl bus galima sustoti ir apsižvalgyti Nemuno saloje.

Kaip ir anksčiau, gausiausiai Kauną lanko vokiečiai. Pastaruoju metu pagal užsienio turistų skaičių antroje vietoje yra suomiai, trečioje – rusai.

Teigiama, kad Kaune atsigauna ir vandens turizmas bei pramogos. Šiais metais vėl bus galimybė savaitgaliais Kauno mariomis nuplaukti į Rumšiškes bei Kruonį pramoginiais laivais „Nemunas“ bei „Algirdas“. Be to, bus galima praleisti laiką pramoginiame laive „Aitra“, netradiciškai pažvelgti į Kauną iš vandens – tam organizuojamos ekskursijos baidarėmis „Kaunas vandeny“.

Be to, šiais metais atgyja ir duris lankytojams atveria VII fortas. Tai antrasis fortas, kuriame veikia karybos istorijos ir karo technikos ekspozicija. VII forte bus galima susipažinti su Kauno tvirtovės istorijos esminiais momentais, forto teritorija, statiniais bei jų paskirtimi. Taip pat pradėtos rengti teminės ekskursijos ir edukacinės programos.


Šiame straipsnyje: kaunasturizmasNapoleonas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Fridrichas Diteris

Fridrichas Diteris portretas
Kadangi Kauną kaip pasirodo labai myli vokiečiai, jeibogu po Napoleono žygio reikia švęst ir fiurerio žygį į Kauną. Vokiečiams nepatiks kad Kaune šlovinamas tik prancūzų agresorius.

emigrant

emigrant portretas
niekada nesumastyciau savo brangu atostogu laika lietuvos runkelyne su "atrakcionais" svaistyti !!!

Valickas

Valickas portretas
Tegul surengia alaus degustaciją "Ragučio" alaus bravore, kuris vienintelis Kaune išlaikė senąją architektūrą ir yra pačiame miesto centre ties Savanorių ir Laisvės alėjos sankryža. Smetonos laikų pavadinimą buvo pasisavinęs Volfo-Engelmano bravoras. Neduokdie, kokiam verslinykui užeis tą atmintiną bravorą nugriauti ir įrengti automobilių parkingą.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių