„Kauno vandenų“ ramybę sudrumstė kova dėl valdžios

Vienas Kauno socialdemokratų lyderių Gintautas Labanauskas užsimojo uzurpuoti valdžią strateginėje savivaldybės bendrovėje „Kauno vandenys“.

Rado gerą saviškę

Rytoj vyksiančiame „Kauno vandenų“ valdybos posėdyje numatyta iš pareigų atleisti dabartinį „Kauno vandenų“ direktorių Vilių Buroką, o jį jo kėdę pasodinti socialdemokratę  Editą Vaitkūnienę. Dabar ji dirba valstybinės įmonės „Vidaus vandens kelių direkcija“ plėtros direktore, o šiai įmonei vadovauja miesto tarybos Socialdemokratų frakcijos seniūnas Gintautas Labanauskas. E.Vaitkūnienė taip pat padeda G.Labanauskui rūpintis jo paties įsteigto labdaros ir paramos fondo reikalais.

„Vidaus vandens kelių direkcijos“ gamybos direktorius Mindaugas Šimkūnas yra socialdemokratų deleguotas „Kauno vandenų“ valdybos pirmininkas, oficialiai pasiūlęs kolegės kandidatūrą į šį strategiškai svarbų postą.

Pasak „Kauno vandenų“ darbuotojų, aktyvūs socialdemokratų vizitai į bendrovę prasidėjo dar vasarą, o dabar nuspręsta imtis ryžtingų veiksmų. Neoficialiai kalbama, kad pagrindinis masalas šioje įmonėje yra dideli europinių lėšų srautai. Valdančiosios koalicijos sutarimu svaresnį balsą naujoje „Kauno vandenų“ valdyboje ir du narius turi socialdemokratai.

Direktoriui nieko nepaaiškino

„Kol kas man niekas neįvardijo, dėl kokių priežasčių atleis ir kodėl aš neįtinku. Tikriausiai niekas ir nepasakys“, – stebėjosi dabartinis „Kauno vandenų“ vadovas V.Burokas.

Anot jo, dirbant įvairių  klausimų iškyla, tačiau iki šiol gerai sekėsi įgyvendinti investicinius projektus, panaudoti Europos Sąjungos fondų lėšas – pastatyti vandens valymo ir vandens kokybės gerinimo įrenginiai, išplėstas nuotekų tinklas.

Iki šiol rimtų priekaištų nesulaukęs vadovas nusiteikęs dirbti ir toliau, tačiau tik tuo atveju, jeigu valdybos ir jo pozicijos sutaps. „Koks čia darbas, jeigu skersai vieni į kitus žiūrėsime ir valdyba manimi nepasitikės“, – svarstė V.Burokas.

 

Bando išsisukinėti

Vakar Kauno socialdemokratai nenoriai pasakojo apie planuojamus pokyčius „Kauno vandenyse“ ir nenorėjo įvardyti, kas ir kodėl pasiūlė atleisti V.Buroką.

Vicemeras  Kęstutis Kriščiūnas anksčiau „Kauno vandenyse“ dirbo konsultantu, tačiau dabar apie planuojamus pasikeitimus  šioje bendrovėje kalbėti nenori. „Klausimas apie tai – ne man. Yra socialdemokratų frakcijos seniūnas G.Labanauskas, „Kauno vandenų“ valdybos pirmininkas M.Šimkūnas, savivaldybės administracijos direktorius Antanas Navakauskas. Jie gal ir žino, kokios ten problemos“, – atkirto vicemeras.

„Negaliu komentuoti fakto, kol nežinau, ar čia gandų lygio, ar kokio kitokio“, – nebuvo kalbus ir A.Navakauskas.

Socialdemokratų frakcijos miesto taryboje seniūnas G.Labanauskas taip pat nenorėjo girdėti klausimo, kodėl užsimota daryti perversmą „Kauno vandenyse“.

G.Labanauskas neįžvelgė nieko blogo, kad į „Kauno vandenų“ vadovo kėdę jo pavaldinys M.Šimkūnas siūlo kitą pavaldinę E.Vaitkūnienę ir visais klausimais apie šią bendrovę siūlė kreiptis būtent į M.Šimkūną.

Panoro reaguoti skubiai

„Nutarimo projektas paruoštas. Dėl jo valdyba balsuos penktadienį, tuomet viskas ir paaiškės. Šis klausimas buvo derintas su valdybos nariais ir valdančiosiomis partijomis“, –  paklaustas apie direktorių pakeitimo planą, aiškino M.Šimkūnas.

Paprašytas įvardyti motyvus, kodėl V.Burokas nebetinka eiti šių pareigų, valdybos pirmininkas išsisukinėjo tvirtindamas nesantis kompetentingas komentuoti. „Yra didelį nerimą keliančių dalykų, o valdyba tiesiogiai atsako už įmonės veiklą ir jos efektyvumą, skaidrumą ir visa kita. Turime skubiai į tai reaguoti“, – pareiškė M.Šimkūnas.

Jis  tikino, neabejojantis  E.Vaitkūnienės kompetencija. Pasiteiravus, ar siūlomos kandidatės narystė socialdemokratų partijoje turėjo įtakos, M.Šimkūnas bandė neigti. „Lemiamos tikrai ne. Šitoje vietoje man partija kaip valdybos pirmininkui įtakos nedarė, su mano nuomone sutiko.  Tai neturi nieko bendro su partijos valia“, – bandė įrodinėti socialdemokratų deleguotas valdybos pirmininkas.

 

Skaldo koaliciją

Žinia apie planuojamą perversmą „Kauno vandenyse“  įnešė sąmyšio į valdančiosios koalicijos gretas.

„Tai vaikų kalbos“, – pyktelėjo Liberalų ir centro frakcijai taryboje vadovaujantis Arvydas Garbaravičius. Jis tikino per dešimt metų negirdėjęs nė vieno neigiamo atsiliepimo apie V.Buroko darbą, todėl nesupranta, kodėl socialdemokratai užsimojo išversti jį iš posto.

„Atleidžiant žmogų iš darbo  turi būti pateikti aiškūs motyvai ir reikia paisyti įstatymų, o ne vadovautis principu „aš noriu“. Jeigu jie nori vogti, tai jau be manęs“, – kategoriškai nukirto A.Garbaravičius.

„V.Burokas – vienas geresnių savo srities specialistų visoje Lietuvoje. Savo įmonėje tokį vadovą saugočiau ir branginčiau“, – pareiškė ir  „Vieningo Kauno“ lyderis miesto taryboje Visvaldas Matijošaitis. Pasak jo, bendrovėje „Kauno vandenys“ galima įžvelgti tam tikrų trūkumų, tačiau ne tokių, kad reikėtų keisti direktorių.

V.Matijošaitis tikino nematantis priežasčių daryti tokius kardinalius pokyčius. Jis užsiminė, kad tarp koalicijos partnerių yra ir daugiau politikų, pasisakančių už V.Buroko išlikimą direktoriaus kėdėje.

„Kauno dienai“ pavyko sužinoti, kad partijos „Jaunoji Lietuva“ frakcija kreipėsi į administracijos direktorių, prašydama pakeisti jų deleguotą narį „Kauno valdyboje“ kitu asmeniu. Neoficialiai kalbama, kad jaunalietuvių deleguotas Juozas Kameneckas neatsižvelgia į jį delegavusios partijos interesus, o palaiko socialdemokratų poziciją.

A.Navakauskas neslėpė gavęs tokį raštą, tačiau paklaustas, kokį sprendimą priims, bandė išsisukinėti aiškindamas, kad raštą nukreipė „Kauno vandenų“ valdybos pirmininkui ir laukia jo atsakymo.

Kaip žinoma, savivaldybės kontroliuojamos įmonės valdyba tvirtinama savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu. Gali būti, kad A.Navakauskas delsia priimti sprendimą nenorėdamas pakenkti socialdemokratų parengtam perversmo planui, kurį turi patvirtinti dauguma valdybos narių.

Šluoja iš peties

Praėjusią savaitę bendrovės „Autrolis“ valdyba atleido praėjusią kadenciją konservatorių paskirtą generalinį direktorių Mindaugą Legą.

„Autrolio“ valdybai vadovauja Darbo partijos deleguotas buvęs Specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdybos operatyvinės veiklos skyriaus viršininkas Vitalijus Latypovas.

Naujuoju „Autrolio“ vadovu valdyba patvirtino prieš kelerius metus skandalingai pagarsėjusį Gintautą Činiką.

G.Činikas jau yra dirbęs „Autrolio“ direktoriumi. Jį atleidus, 2004 m. viešumon išlindo tai, kad miesto tarybai buvo teikiamos pagražintos ataskaitos apie bendrovės veiklą ir finansinę būklę, o „Autrolio“ pečius slėgė apie 14 mln. litų skolos.

Prieš pusantros savaitės Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Darbo partijos nario Andriaus Stankevičiaus pastangomis buvo atleistas bendrovės „Būsto valda“ direktorius Gaudentas Žilys, o į jo vietą paskirtas energetikos liūto Rymanto Juozaičio svainis Egidijus Pažarauskas.

Dėl politinio spaudimo nusprendė trauktis savivaldybės įmonės „Kapinių priežiūra“ direktorius Valdemaras Olšauskas. Nesulaukus reikalingų dokumentų laikinuoju vadovu paskirtas K.Kriščiūno senų laikų draugas, A.Stankevičiaus brolis, socialdemokratas Evaldas Stankevičius.


Šiame straipsnyje: Kauno vandenys

NAUJAUSI KOMENTARAI

oi

oi portretas
tai bent naujiena...Taigi viskas toliau tęsiasi, kaip ir buvo. Konservuotieji atėjo, išmėžė kažkokius blerbirelus. Šitie klykė gvoltu, kad taip daryt negalima, bo nukenčia savivaldybės įmonių darbas , nuo to ir gyventojai. Socialistiniai darbodomkratai jiems turavojo, choras buvo neblogas, rarotus traukė vienbalsiai.Praėjo, kai sako, laikas, atėjo nauja šaika, pasikeitė vietom. Dabar rarotus traukia kita pusė, o dabartinė , atsiprašant, valdžia ( vien jau juokdarys ko vertas...) daro visiškai tą patį, už ką prie kryžiaus kalė buvusiuosius. Taip ir gyvenam š...krūvoj, kuri vadinasi tėvynė..Bet susipraskim, brangūs tautiečiai, kad visa tai daroma mūsų,ir tik mūsų naudai beigi gerovei.. Na, argi nejuokinga?

tvarkos nebus

tvarkos nebus portretas
nafik tas partijas ir partiecius, dirbti turi ismanantys o ne partieciai

klausimas

klausimas portretas
Ar vadovai yra nekeiciami ? Nelieciami ? Cia verta prisiminti apie prezidentes issakyta rotacija.
VISI KOMENTARAI 67
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių