Kauno valdžia išsigando jaunimo eitynių, organizatoriai grasina teismu

Vasario 16-ąją Kaune turėjo vykti dvejos eitynės, skirtos Valstybės atkūrimo dienai. Kaip vakar skelbė portalas kaunodiena.lt, eisenos turėjo vykti panašiu maršrutu, skirtingu laiku, tačiau mero konservatoriaus-krikščionio demokrato Andriaus Kupčinsko vadovaujama savivaldybė Tolerantiško jaunimo asociacijos eitynių išsigando – jas pasiūlyta rengti Ąžuolyne.

Eitynių organizatoriams nesutikus su savivaldybės iškeltomis sąlygomis, jos tikriausiai neįvyks. Pasak antradienį uždaram posėdžiui pirmininkavusio savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Vygaudo Molio, „slapta informacija, kurią pateikė specialios tarnybos, rodo, kad su eitynių dalyviams būtų siekiama susidoroti“. Kokia tai informacija, direktoriaus pavaduotojas nepanoro atskleisti.

„Akcijos niekas neiškėlė iš Laisvės alėjos. Buvo duotas leidimas, tačiau kai pasklido informacija viešoje erdvėje, gavome tam tikrus slaptus duomenis iš tam tikrų tarnybų, kurių skelbti negaliu, kad pačių žygiuojančiųjų saugumai gręsia pavojus. Mes pasiūlėme variantą, kaip ir visiems kauniečiams – eiti nuo Prisikėlimo bažnyčios arba eiti kitoje vietoje – maždaug kilometro spinduliu nuo Laisvės alėjos. Dėl vietų galima kalbėti – buvo pasiūlyta Sporto gatvė, Ąžuolynas, Šančiai, Panemunė arba Baršausko gatvė", – aiškino V.Molis.

Posėdyje taip pat dalyvavo Miesto tvarkymo skyriaus vadovai, tarybos nariai, policijos atstovai.

Pasak eitynių organizatorės, Tolerantiško jaunimo asociacijos Kauno skyriaus vadovės Sandros Šuliauskaitės, policija teigė, kad nėra jokių grėsmių eitynėms ir jos gali vykti.

„Laisvoje Lietuvoje, laisviems žmonėms neleista laisvai reikšti savo nuomonės. Mums siūlė pakeisti vietą į Ąžuolyno parką, kuris yra labai nelogiška vieta – žiemos sąlygomis ten labai sudėtinga ką nors organizuoti, žygiuoti, išreikšti save – mes norime pasidaryti plakatus ir nešti Lietuvos vėliavą, o esant daugybei medžių tikrai nenorim, kad kas nors atsitiktų mūsų tautos simboliui“, – piktinosi S.Šuliauskaitė.

Organizatoriai šiandien pat žada kreiptis į teismą dėl tokio, jų teigimu, „grubaus Konstitucijos pažeidimo“.

„Šį sprendimą ketiname apskųsti, kadangi pagal Konstituciją, mes turim teisę į laisvą susirinkimą – labai nusivyliau Kauno savivaldybe, kuri davė leidimą, o paskui jį atšaukė ir pažeidė mūsų teises. Nenurodytos jokios logiškos priežastys, dėl kurių mes privalėtume atšaukti šį susirinkimą – tiesiog buvo pasakyta, kad visa tai valdininkai nutarė „slaptai ir objektyviai“. Kodėl nestabdomos kitos eitynės? Svarstėme galimybę prisijungti prie tautinės eisenos, tačiau žinant kai kurių jaunuolių poziciją šiuo klausimu, atsisakėme šios įdėjos“, – kalbėjo Tolerantiško jaunimo asociacijos atstovė.

Kaip ir kiekvienais metais, Vasario 16-ąją Kaune tradicinę eiseną organizuos Lietuvos tautinio jaunimo sąjunga (LTJS). Alternatyvią eiseną tą pačią dieną nusprendė surengti ir Tolerantiško jaunimo asociacija.

LTJS eitynės prasidės 13 val. ir tęsis iki 15 val. Planuojama, kad apie 1000 žmonių nuo Kauno ramybės parko žygiuos Vytauto prospektu, Laisvės alėja ir Vilniaus gatve iki Rotušės aikštės, kur išklausys sveikinimo kalbų, sugiedos Lietuvos himną ir išsiskirstys.

Po valandos turėjo prasidėti Tolerantiško jaunimo asociacijos Kauno skyriaus rengiama eisena „Už solidarią ir įvairią Lietuvą“. Nuo 16 iki 18 valandos apie 100 žmonių planavo žygiuoti Laisvės alėja ir Vilniaus gatve.

Miesto savivaldybė buvo išdavusi leidimus abejoms eitynėms, tačiau dabar nuomonę pakeitė.


Šiame straipsnyje: Vasario 16-ojiVasario 16

NAUJAUSI KOMENTARAI

Moli tu Moli

Moli tu Moli portretas
"slapta informacija, kurią pateikė specialios tarnybos, rodo, kad su eitynių dalyviams būtų siekiama susidoroti" tai Laisvės alėjoje ir Vilniaus gatvėje susidorojimas įvyktų, o va Ąžuolyne bus ramu? :))) Kokie proto bokštai taip nemoka meluoti, neįsivaizduoju.

valio

valio portretas
Vasario 16-toji be šiukšlių

Hm

Hm portretas
štai ir pavyko, pavyko tolerastams atkreipti į save dėmesį, kažką išgasdinti, kažką prajuokinti. Gal simboliška, kad jų, iš pažiūros, egzibicionistinėms užmačioms pasiūlytas Ąžuolynas.:DDD
VISI KOMENTARAI 103
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių