Studentai: nesvarbu, kad lyja, šiandien – šventė

Nors šventinę dieną Kauną apniaukė tamsūs debesys, o vėliau iš dangaus pasipylė lietus, tai neišgąsdino studentų.

Per vasaros atostogas apsnūdęs Kaunas pirmadienį atgijo. Į mokyklų suolus vėl atsisėdo moksleiviai, o universitetus užplūdo tūkstančiai studentų.

Nauja pradžia

Nors šventinę dieną Kauną apniaukė tamsūs debesys, o vėliau iš dangaus pasipylė lietus, tai neišgąsdino studentų. Prie Kauno šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios dar prieš 10 val. pradėjo būriuotis Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) studentai ir šįmet duris atvėrusios LSMU vidurinės mokyklos mokiniai. 

„Tai nauja pradžia. Prieš prasidedant mokslo metams visada apmąstau, kas praėjusiais buvo blogai ir gerai, tada atverčiu naują lapą“, – portalui kaunodiena.lt sakė LSMU trečio kurso studentė Laura Tautvydaitė, ateityje tapsianti vidaus ligų gydytoja.

„Nesvarbu, kad lyja, vis tiek šiandien šventė ir norisi būti kartu su visais“, – sakė šalia stovėjusi jos grupės draugė Miglė Baranauskaitė.

Vėliau iškilminga būsimų medikų eisena nusidriekė per visą Laisvės alėją. Pučiant stipriam vėjui ore plaikstėsi universiteto fakultetų vėliavos, skambėjo orkestro muzika.

Halė – kaip per varžybas

Naujų mokslo metų pradžiai Kauno technologijos universitetas (KTU) paruošė netradicinę šventę. Kauno sporto halėje susirinkusi universiteto bendruomenė išvydo teatralizuotą spektaklį „KTU – tai gyvas mechanizmas“, kuriame dalyvavo meno kolektyvai, savo sportinius sugebėjimus demonstravo imtynininkai, krepšininkai, boksininkai, gimnastės.

Pasveikinti studentų halėje susirinko Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas, Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

„Laiką aš visada skaičiuoju ne pagal kalendorių, metai man visada prasideda rugsėjo 1-ąją, todėl ši diena yra ypatinga. Aš tikiu, kad jūs esate mūsų šalies ateitis, jūs Lietuvą ištrauksite iš krizės“, – kalbėjo švietimo ministras D. Pavalkis.

Seimo pirmininkas V. Gedvilas pašmaikštavo, kad tokia pilna halė paprastai būna tik per krepšinio varžybas, studentams linkėjo gerų pažymių.

„Jūs esate individualybės minioje, nebijokite kritikuoti, diskutuoti – tik taip eisime visi kartu į priekį“, – į studentiją kreipėsi KTU rektorius Petras Baršauskas.

Po oficialių sveikinimo kalbų KTU pirmakursiai davė priesaiką. Šventę vainikavo studentų himnas „Gaudeamus“. 

Pasveikino ir V. Adamkus

Po pietų šventinis šurmulys persikėlė į Vytauto Didžiojo universitetą. Šiųmetė mokslo metų pradžios šventė universitetui ypatinga – VDU pradėjo jubiliejinius 25-uosius mokslo metus.

Pasveikinti studentų atvyko būrys garbingų svečių: VDU tarybos pirmininkas, prezidentas Valdas Adamkus, Europos parlamento narys Vytautas Landsbergis, Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius, Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis. 

„Mes gyvename pasaulyje, kuris suteikia neribotas galimybes, todėl aš jums linkiu visomis jomis pasinaudoti. To tikisi ne tik jūsų tėvai, bet ir visa tauta“, – kalbėjo prezidentas A. Adamkus, kurio žodžius pirmakursiai pasitiko gausiomis ovacijomis.

Universiteto garbės daktaras V. Landsbergis studentams palinkėjo nepamiršti ir linksmybių, kad šiandien universitete vyraujanti džiugi nuotaika juos lydėtų visus metus.

VDU rektorius Zigmas Lydeka jau aštuntus metus iš eilės priėmė pirmakursių priesaiką ir paskelbė, kad nuo šiandien jie tampa pilnateisiais VDU bendruomenės nariais.

Kauno universitetų šventinės dienos akimirkos – portalo kaunodiena.lt vaizdo galerijoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Sveikinu Kauną

Sveikinu Kauną portretas
Tur būt čia Kauno jaunasis meras tokią gražią eiseną sugalvojo, Labai labai gražu. Kaunas yra Kaunas.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių