Kauno teatralams išdalytos „Fortūnos“

Kauno rotušėje pirmadienį penkioliktą kartą išdalyti tradiciniai „Fortūnos“ apdovanojimai. Pirmą kartą Teatro dienos proga geriausi sezono darbai įvertinti ne tik tradicinėmis „Fortūnomis“, bet ir jaunųjų teatro kritikų įsteigtais prizais.

„Tai diena, kai Fortūna į teatralus atsisuka veidu. Diena, kai teatro žmonės susiburia kartu,“ – apie šventę sakė Lietuvos teatro sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Andrius Žiurauskas.

Miesto meras Andrius Kupčinskas „Fortūnos“ skulptūrėles ir diplomus įteikė geriausiems 2011 metų Kauno teatralams, kai kuriems jų įteikti ir miesto burmistro J.Vileišio medaliai. Apdovanojimai įteikti atsižvelgus į teatro meno žinovų komisijos pasiūlymus. Komisija visus metus stebėjo teatruose rodomus spektaklius, vertino aktorių, režisierių, scenografų darbus.

„Fortūnos 2011“ prizai atiteko:

Solistei Ramintai Vaicekauskaitei – už Liučijos di Lamermur vaidmenį Gaetano Donizetti operoje „Liučija di Lamermur“ (režisierius Gediminas Šeduikis, pastatymo meno vadovė Dalia Ibelhauptaitė). Kauno valstybinis muzikinis teatras.

Aktorei Eglei Mikulionytei – už Alydės Trū vaidmenį Sofi Oksanen dramoje „Apsivalymas“ (režisierius Jonas Jurašas). Kauno valstybinis dramos teatras.

Aktoriui Sigitui Šidlauskui – už JAH-2 (Juozapo Albino Herbačiausko) vaidmenį  dokumentinėje fantasmagorijoje „JAH“ (pjesės autorius ir režisierius Gytis Padegimas). Kauno valstybinis dramos teatras.

Režisieriui ir pjesės autoriui Gyčiui Padegimui už dokumentinės fantasmagorijos „JAH“ sukūrimą. Kauno valstybinis dramos teatras.

Kūrybinei grupei už Gaetano Donizetti operos „Liučija di Lamermur“ pastatymą. Kauno valstybinis muzikinis teatras.

Choreografei Birutei Letukaitei už šokio spektaklio „Medėjos“ sukūrimą. Kauno šokio teatras „Aura“.

Aktoriui Antanui Žekui –  padėkos „Fortūna“ už nuopelnus Lietuvos teatrui.

„Fortūnos 2011“ diplomai įteikti:

Aktoriui Sauliui Čiučeliui už Adomo Jakšto-Dambrausko vaidmenį dokumentinėje fantasmagorijoje „JAH“ (pjesės autorius ir režisierius Gytis Padegimas). Kauno valstybinis dramos teatras.

Aktoriui Remigijui Endriukaičiui už Edžio vaidmenį Gregory Burke juodojoje komedijoje „Gagarino gatvė“ (režisierius Vytautas Balsys). Kauno mažasis teatras.

Solistei Skaidrai Jančaitei už Medėjos vaidmenį šokio spektaklyje „Medėjos“ (choreografė Birutė Letukaitė). Kauno šokio teatras „Aura“.

Solistei Ievai Vaznelytei už Aidos vaidmenį Elton John ir Tim Rice miuzikle „Aida“ (režisierius Vytenis Pauliukaitis). Kauno valstybinis muzikinis teatras.

Kauno valstybinio muzikinio teaatro chorui už profesinio meistriškumo universalumą Elton John, Tim Rice miuzikle  „Aida“ ir operose: Gaetano Donizetti „Liučija di Lamermur“, Giuseppe Verdi „Atila“.

Kūrybinei grupei už meniškai įtaigų fantazijos pasaulio atvėrimą Lewis Carroll pasakos „Alisa stebuklų šalyje“ inscenizacijoje. Kauno valstybinis dramos teatras.

Vertinimo komisiją sudarė: dramaturgas Gediminas Jankus, teatrologė Elvyra Markevičiūtė (pirmininkė), teatrologė Rūta Mažeikienė, choreografė Lina Navardauskienė, rašytoja Aldona Ruseckaitė, teatrologė prof. dr. Jurgita Staniškytė, muzikologė Jevgenija Žakienė.

Be tradicinių „Fortūnos“ apdovanojimų už, žiuri manymu, geriausius 2011 m. scenos darbus, buvo įteikti ir jaunųjų kritikų apdovanojimai bei visiškai nauji prizai.

„Ilgai diskutavome, kaip pavadinti kiek ironiškas nominacijas: ar tai yra tuščia vieta, ar – skylė? Ir po ilgų diskusijų paaiškėjo, kad skylė vis dėlto yra geriau nei tuščia vieta“, – apie pastaruosius kalbėjo šventės vedėjas A.Žiurauskas. „Geriau būti metų skyle, nei būti niekuo“, – reziumavo riestainio skylių komisija.

Metų skylė skirta Kauno valstybinio muzikinio teatro stogui, gerokai apdegusiam per neseniai kilusį gaisrą.

Etato skylė – Kauno pantomimos teatro direktoriaus vieta. „Paprastai šilta vieta tuščia nebūna, tačiau Pantomimos direktoriaus vieta jau keletą metų yra tuščia“, – nominaciją komentavo A.Žiurauskas.

Jubiliejinė skylė – Kauno valstybiniam dramos teatrui. „Jeigu Kauno dramos teatras švęsdamas sugalvojo, kad reikia kiekvienam gyvam buvusiam meno vadovui sukurti po spektaklį, tai Jonas Jurašas pastatė du, Gytis Padegimas – taip pat du, Jonas Varnas – vieną, Vidmantas Bartulis – vieną, o Jonas Vaitkus, žinomas kaip teatro reformatorius, – skylė, t. y. nė vieno“, – pastebėjo akyla riestainio skylių komisija.

Repertuaro skylė atiteko Kauno kameriniam teatrui, nes jis turi vieną žavią jauną aktorę Astą Steponavičiūtę ir, ne paslaptis, kad jos buvimas darė įtaką repertuarui. Tačiau meilė ją veda į Graikiją – beje, taip pat kamuojamą krizių, bet ji išvažiuoja nežinomam laikui, o gal visam gyvenimui. Taigi repertuare lieka didžiulė skylė.

Sąjungos skylę pasiėmė pats A.Žiurauskas. Jam nebuvo leista dalyvauti Kaune surengtame Lietuvos teatro sąjungos suvažiavime, kuriame – vieša paslaptis – jis būtų kandidatavęs į sąjungos vadovo postą.

Mažoji skylė skirta Kauno mažajam teatrui, kurio likimas yra iki šiol neaiškus, nes jo jungimas su Kauno kino studija yra tik atidėtas, bet sprendimo nėra, o kadangi tai – personalijų konfliktas, tai ta skylė po vienokio ar kitokio sprendimo atiteks teatro vadovui Audriui Baniūnui arba meno vadovui Vytautui Balsiui.

„Ir paskutinė nominacija – ne skylė, ji susijusi su jubiliejumi, kuriame yra nulis, kito skaičiaus aš nenorėčiau įvardyti, – džiaugsmingai šią žinią pranešė šventinių apdovanojimų vedėjas A.Žiurauskas, – tai šokio teatro “Aura„ vadovės Birutės Letukaitės, gimusios Tarptautinę teatro dieną, jubiliejus.“

Jono Vileišio medaliu buvo apdovanota taip pat neįvardijamą jubiliejų mininti teatrologė ir profesionalų komisijos žiuri pirmininkė Elvyra Markevičiūtė, kaip ir visa komisija, „Fortūnų“ apdovanojimuose dirbanti tik visuomeniniais pagrindais.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių