Kauno „stiklainio“ skandalas: paveldosaugininkai stos prieš teismą

Kauno miesto apylinkės prokuratūros Pirmojo nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus prokuroras Mazius Kuzminovas Kauno miesto apylinkės teismui perdavė Laisvės alėjoje pastatyto stiklinio antstato, paversto viešbučiu, baudžiamąją bylą, pranešė prokuratūra.

Kultūros paveldo departamento (KPD) Kauno teritorinio padalinio darbuotojai kaltinami tinkamai neatlikę savo pareigų. Nesilaikant norminių aktų nustatytos tvarkos, vadovaujantis negaliojančiais teisės aktais, rekomendacinio pobūdžio išvadomis, buvo padidintas valstybės saugomo Kauno Naujamiesčio pastato tūris į aukštį ir pakeista jo architektūrinė išraiška.

Šioje byloje baudžiamojon atsakomybėn patraukta Kultūros paveldo departamento Kauno teritorinio padalinio vyriausioji specialistė Rymantė Gudienė, kuri suteikė leidimą rekonstruoti Laisvės al. 90 esantį pastatą ir jame įrengti viešbutį.

Kaip teigiama kaltinamajame akte, R.Gudienė pažeidė Kultūros vertybių pagrindinį dosje, valstybės saugomos vietovės Kauno istorinės dalies, vadinamos Naujamiesčiu, vertingąją savybę − tūrį ir pobūdį, todėl jai pateikti kaltinimai tarnybos pareigų neatlikimu.

Baudžiamojon atsakomybėn taip pat patraukta tuometinė KPD Kauno teritorinio padalinio vedėja Irena Vaškelienė. Ji kaltinama tuo, kad išdavusi Laisvės al. 90 esančiam pastatui paminklosaugos sąlygas restauruoti gyvenamąjį namą ir jame įrengti viešbutį, netinkamai atliko savo pareigas.

Prieš teismą taip pat stos KPD teritorinio padalinio vyriausiasis specialistas (inspektorius) Liutauras Tarbūnas, kuris teisės aktų nustatyta tvarka turėjo vertinti ir kontroliuoti valstybės tarnautojų tarnybinę veiklą, darbų kokybę. Jam pateikti kaltinimai tarnybos pareigų neatlikimu.

Įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

Speciali komisija, vadovaujama KPD direktorės pavaduotojo Algimanto Degučio, pernai konstatavo, kad detaliuoju planu ir techniniu projektu leidus rekonstruoti pastatą, buvo pažeista valstybės saugomos vietovės – Kauno miesto istorinės dalies Naujamiesčio – aukštingumas, planinė struktūra, ir taip padaryta neigiama įtaka nekilnojamajai kultūros vertybei.

Rekonstrukcijos aplinkybes imta aiškintis visuomenėje kilus nepasitenkinimui, kad 90 numeriu pažymėtas pastatas su stikliniu antstatu darko Laisvės alėjos vaizdą.

Praėjusią savaitę KPD pranešė, kad jo gautame Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Antano Nesteckio pasirašytame rašte informuojama, jog savivaldybės komisija, daugiau nei metus tyrusi savo tarnautojų veiksmus antstato ant namo Laisvės alėjoje nr. 90 atsiradimo istorijoje, jokių pažeidimų nerado.

Paveldosaugininkų cituojamame A.Nesteckio rašte teigiama, jog administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija galimiems pažeidimams, padarytiems išduodant leidimus „stiklainio“ statybai, ištirti, praėjusią savaitę pateikė išvadą, kad statybos leidimai statinių, esančių kultūros paveldo objekto teritorijoje, rekonstrukcijai buvo išduoti pagal už kultūros paveldo apsaugą atsakingų asmenų išduotas projektavimo sąlygas bei institucijoms, atsakingoms už nekilnojamųjų kultūros vertybių apsaugą, suderinus rekonstrukcijos projektą.

„Todėl konstatuoti Kauno miesto savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų ar darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, padarytus pažeidimus, derinant Laisvės al. 90, Kaune, rekonstrukcijos projektą ar išduodant šio pastato statybos leidimus, nėra teisinio pagrindo“, – buvo teigiama rašte.


Šiame straipsnyje: stiklainis

NAUJAUSI KOMENTARAI

ko gero

ko gero portretas
gresiancios nuobaudos yra tokios menkutes palyginus su gautais kysiais uz isduotus leidimus, tad gresminga straipsnio antraste sukelia tik sypsena...

Idomu

Idomu portretas
Taip ir neaisku ar bus pagaliau nugriautas tas pabaisas?Tas "Fantomas"?

nieko tokio

nieko tokio portretas
Teismas konstatuos fakta del aplaidumo, o minetos veikejos bus pervestos dirbti i kitas pareigas. Gal but net paaukstintos. Stiklainis kaip stovejo taip ir stoves. Audra vandens stiklineje.
VISI KOMENTARAI 16

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių