Kauno rajone nukentėję čekų skautai nenori minti teismo slenksčių

Kauno rajono apylinkės teismas po kelių atidėtų posėdžių pradėjo nagrinėti per apleisto pastato griūtį nukentėjusių čekų skautų bylą.

Per du posėdžius paskelbti nukentėjusiųjų Čekijos piliečių parodymai ir apklausta 12 liudytojų.

Šioje byloje baudžiamojon atsakomybėn patrauktas Kauno rajone įsikūrusios žemės ūkio bendrovės pirmininkas 69-erių Antanas Koženiauskas, jam pateikti įtarimai dėl neatsargaus gyvybės atėmimo, sunkaus ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo dėl neatsargumo. Vyras savo kaltės dėl nelaimės nepripažįsta.

Valstybės kaltintoja šioje byloje, Kauno rajono apylinkės prokuratūros prokurorė Vitalija Gabartienė, trečiadienį sakė, kad 11 nukentėjusių Čekijos piliečių teismui yra atsiuntę prašymus, jog nedalyvaus nagrinėjant bylą. Jie sutiko, kad būtų paskelbti jų parodymai, duoti ikiteisminio tyrimo metu. Esant tokiai situacijai, vasario 28 dieną teismas paskelbė nukentėjusiųjų parodymus, kurie užfiksuoti byloje.

Paskelbus ikiteisminio tyrimo metu nukentėjusiųjų duotus parodymus, pradėta liudytojų apklausa.

Pasak V.Gabartienės, apklausta dalis tiek kaltinimo, tiek kaltinamojo A.Koženiausko liudytojų. Baigus jų apklausą, planuojama apklausti kaltinamąjį.

„Kaltinimo liudytojai tvirtina tas aplinkybes, kad pastatas priklausė “Dasiūnų„ žemės ūkio bendrovei, remdamiesi rašytiniais įrodymais. Kaltinamojo liudytojai aiškina, kad tie pastatai nepriklausė“, – sakė V.Gabartienė.

Žemės ūkio bendrovei ''Dasiūnai" vadovauja A.Koženiauskas.

Kitas posėdis vyks balandžio 18 dieną. Jo metu bus apklausiami kiti liudytojai.

Pirmus bylos posėdžius bandyta surengti pernai, tačiau jie neįvyko neatvykus nukentėjusiems.

2010 metų liepos 25 dieną būrelis dviračiais per Lietuvą keliavusių jaunuolių užėjus audrai pasislėpė apleistame pastate, kuris pučiant stipriam vėjui užgriuvo ant jų.

Per įvykį mirtinai sužalotas Čekijos pilietis J.H. Dviem čekų skautėms konstatuotas sunkus sveikatos sutrikdymas, dar penkios sužalotos nesunkiai.

Kaltinamajame akte teigiama, jog A.Koženiauskas pažeidė Statybos įstatymo nuostatas, kurios įpareigoja organizuoti ir (ar) atlikti statinio techninę priežiūrą, suremontuoti, rekonstruoti arba nugriauti statinius, jeigu tolesnis jų naudojimas kelia pavojų žmonių sveikatai ir aplinkai.

Pasak prokurorų, Pakapių kaime per audrą žolės miltų agregato pastate besislėpę skautai nukentėjo nuo netinkamai prižiūrėto pastato griūties.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad už minėtas nusikalstamas veikas gresianti maksimali bausmė – laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Kauno rajono valdžia buvo įpareigojusi A.Koženiauską nugriauti pavojų keliantį pastatą. Į bylą liudyti kviečiama nemažai vietos gyventojų, taip pat seniūnijos, savivaldybės atstovai – prokurorai bandys įrodyti, kad būtent A.Koženiauskas buvo pastato savininkas ir atsakingas už jo eksploataciją.

Nukentėjusieji nepateikė ieškinio dėl turtinės ar neturtinės žalos atlyginimo.


Šiame straipsnyje: čekų skautai

NAUJAUSI KOMENTARAI

....

.... portretas
Su lietuvos teismais geriau netureti jokiu reikalu.. paprasciau butu nusisauti, nei su jais susideti.

Arnas

Arnas portretas
Kodėl Kauno savivaldybės funkcionieriai nesima sankcijų prieš savininkus apdegusių ir beveik sugriuvusių pastatų, kurie yra prie greitkelio pav. priešais Kleboniškio parką ar kt. Atrodom kaip po karo ! Gal čia to kupčinsko ĮMYŽIO darymas?
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių