Kauno opozicija: Kaunui ateina dumblinas metas

Opozicinės miesto tarybos frakcijos valdančiųjų darbą prilygino sovietinei Naujosios Ekonomikos Politikai – NEP, kuomet žmonėms žalingi sprendimai priimami už uždarų durų.

„1921–1929 metais Sovietų sąjungoje buvo įgyvendinama Naujoji ekonomikos politika , kuomet politbiuras sprendimus priiminėdavo už uždarų durų, o viešai skelbdavo, kad taip šalį gelbsti nuo suirutės“, – aiškino opozicinę frakciją „Dirbame Kaunui“ taryboje įkūręs Gintautas Labanauskas.

Į spaudos konferenciją sukvietę „Dirbame Kaunui“, Darbo partijos ir Liberalų sąjūdžio frakcijų atstovai negailėjo kritikos nuo spalio valdžios vairą perėmusiems valdantiesiems.

Opozicijai kliūva, kad konkurse Panemunės tiltui statyti eliminuota pigiausią pasiūlymą pateikusi Latvijos bendrovė, o objektas atiduodamas „Kauno tiltams“. Ši bendrovė niekaip nesugeba išgabenti netoli Žalgirio arenos užsigulėjusio iš Nemuno senvagės išvalyto dumblo.

„Pelningai dirbanti „Kauno švara“ kelia gyventojams įkainius. Tai, kas vyksta bendrovėje „Kauno vandenys“, aiškinsimės per prokuratūrą. Už verslininko paramą laiduoja bendrovė „Kauno energija“, ir klausimas, ar ten nėra viešųjų ir privačiųjų interesų konflikto“, – vardijo G.Labanauskas.

„Panemunės tilto konkursas parodė, kiek mes permokame už darbus. Atrodė, kad auksinis tualetas yra amžiaus afera, bet dabar tas tualetas už varganus 600 tūkst. litų atrodo visiškas menkniekis palyginti su Panemunės tiltu“, – pastebėjo Darbo partijai atstovaujantis Gintaras Jonas Furmanavičius. Anot jo, kaltinti Latvijos bendrovę, kuri prie Klaipėdos stato moderniausią ir didžiausią Ba;ltijos šalyse transporto mazgą Jakų žiedą, nesupratus konkurso sąlygų yra naivu. „Iš bendrovės „Latvijos tiltai“ Kauno savivaldybė reikalavo metus laiko projektą vykdyti už bendrovės apyvartines lėšas, kas protu sunkiai suvokiama“, – užsiminė G.J.Furmanavičius.

„Paskutiniai valdančiųjų žingsniai patvirtino buvusio mero Rimanto Mikaičio įvalgą, kad Kaunui ateina dumblinos dienos“, – priminė liberalė Ona Balžekienė.

Į kolegijos sudėtį nepriimta ir kolegijos posėdyje ignoruota tarybos narė piktinosi, kad ši savivaldybės institucija dirba kaip sovietinių laikų politbiuras. „Ostapas Benderis tokio lygio nebuvo pasiekęs. Jis turėtų ko pasimokyti iš kauno mero Andriaus Kupčinsko“, – ironizavo O.Balžekienė.

Ji paskelbė, kad Liberalų sąjūdžio nariai jau ruošia interaktyvią interneto svetainę, kuriai tiek kauniečiai, tiek politikai, tiek savivaldybės darbuotojai galės pranešti apie nešvarius valdžios darbus.

Spaudos konferencijoje dalyvavę politikai tikino negalintys suprasti, kodėl į kolegijos posėdžius nebegali būti įleidžiami žurnalistai. Tarybos nariai replikavo, kad galbūt žurnalistams reikėtų gauti Valstybės saugumo departamento leidimus dirbti su slapta informacija – tuomet valdantieji gal ir įsileistų į posėdžių kabinetą.

Frakcijos „Dirbame Kaunui“ narei Antaninai Medviedevienei užsiminus, kad Antikorupcijos komisijai turėtų vadovauti opozicijos atstovas, darbietis G.J.Furmanavičius pripažino, kad pusmetį miestui vadovavusi valdančioji dauguma padarė didelę klaidą šį postą patikėdama liberalcentristui Arvydui Garbaravičiui. Liberalcentristai tiek tuomet, tiek dabar yra valdančiojoje koalicijoje.

Opozicijon perėję politikai ir toliau su blogybėmis ketina kovoti viešindami informaciją, kreipdamiesi į prokuratūrą, o galbūt ir piketuodami prie savivaldybės arba prie mero namų.


Šiame straipsnyje: Kauno valdžiasocialdemokratai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Aleksas

Aleksas portretas
Mikaičio pranašystės pildosi. Dumblo koalicija jama viską iš eilės. Šlovė Politinio biuro nariams: Kupčinskui, Garbaravičiui, Kriščiūnui ir Ručienei!

x

x portretas
Kokios paslaptys už uždarų durų ? Mes norime viską girdėti , ir žinoti kas yra kas ....

Kavenskas

Kavenskas portretas
Arkivyskupas S. Tamkevičius LR Seimui pateikė priimti naują nutarimą ''Nevok''. Pagaliau, po ilgų, beveik tris metus vykusių diskusijų, svarstymų ir per 200 pataisų bei papildymų, jis buvo vienbalsiai ...atmestas.
VISI KOMENTARAI 51
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių