Kauno miesto politikams nepavyko sužinoti savo įmonės darbuotojų algų

Savivaldybės įmonės „Kauno vandenys“ vadovas miesto tarybos nariams atsisakė atskleisti dviejų į darbą priimtų pavaldinių atlyginimus. Vienas jų - Kęstutis Kriščiūnas, kuriam yra pateikti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba, rašo „Lietuvos žinios“.

Miesto politikai „Kauno vandenų“ generalinio direktoriaus Lino Baltrėno klausė, kiek konkrečiai uždirbs anksčiau tos pačios įmonės vadovu dirbęs, o dabar generalinio direktoriaus patarėju tapęs Vilius Burokas. L.Baltrėno taip pat teirautasi, koks bus į specialisto dumblo tvarkymo klausimais pareigas priimto buvusio Kauno vicemero K.Kriščiūno atlyginimas.

Tačiau L.Baltrėnas atsisakė pateikti duomenis ir tvirtino, esą taip elgtis jį verčia Darbo kodeksas.

Vyriausybės atstovė Kauno apskrityje Rasa Noreikienė pabrėžė, kad reikalavimas skelbti, kokias pareigas einančiam valdininkui kiek yra mokama darbo užmokesčio, galioja nuo 2003 metų. Iš pradžių buvo privalu internete skelbti aukštas pareigas einančių valdininkų, savivaldybių administracijų darbuotojų algas. Dabar šis reikalavimas galioja ir valdžios institucijų valdomoms įmonėms bei bendrovėms.

„Kauno vandenų“ generalinis direktorius L.Baltrėnas dienraštį tikino dviejų darbuotojų atlyginimų tarybos nariams neatskleidęs būtent dėl to, kad šie klausė apie konkrečių asmenų atlyginimus.

„Jei būtų įvardiję tik pareigas, būčiau tas algas atskleidęs. Tačiau politikai paklausė, kiek uždirba šie du konkretūs asmenys, o to be pavaldinio leidimo negaliu daryti pagal įstatymą“, - tvirtino bendrovei neseniai ėmęs vadovauti pašnekovas.

Dienraščiui raštu pateikus klausimus apie minėtas pareigas einančių asmenų atlygį, L.Baltrėnas informavo, kad vyresniojo specialisto dumblo tvarkymui mėnesinis atlyginimas yra 2800 litų, generalinio direktoriaus padėjėjo - 3300 litų (neatskaičius mokesčių). Taip pat atsižvelgiant į bendrovės veiklos rezultatus jiems gali būti mokama iki 80 proc. atlyginimo kintama dalis.


Šiame straipsnyje: Kauno vandenysatlyginimaitaryba

NAUJAUSI KOMENTARAI

kaunietis

kaunietis portretas
Kas čia per nesąmonės, kad savivaldybės įmonės direktorius, kuris yra išlaikomas Kauniečių maivosi neatsakydamas kiek mes per mokesčius mokame Kauno darmajedams už jų politines rokiruotes. Aplamai kas per nesąmonės dedasi tose savivaldybės įmonėse. Jose kvepia giliu socializmu , čia gerai gyvena tik valdžia, kurios prikurta etatų etatai. Nei vienas iš užimančių tuos etatus nėra specialistai ir jie nieko nedirba.Dar juokingiau skamba tie 80 procentų priedai. Povelnių, ar kas nors padarys tvarką su tom savivaldybės įmonėm- seniai laikas jas išparduoti ir skelbti viešuosius pirkimus jų paslaugoms pirkti.

SAULENS

SAULENS portretas
V. Brokas yra patyres savo srities specialistas,gaila zmogaus. Naujieji direktoriai,tik aukstus atlyginimus gali plest.Is savivaldybes ismete tai dabar vandenyse lupikaus. Dabar gerai dirbanti imone bus varoma i bankrota ,o po to privatizuota.Gerbiami kaunieciai po 5lt uz 1m kuba vandens, tai dabar,po privatizacijos bus 10 lt ir nereikes raukytis.Tai jei tylesit tai ir bus parduota-prichvatizuota,pirmyn?

klausimėlis

klausimėlis portretas
kadangi VTEK-e nėra gudišauskienės privačių interesų deklaracijos kyla klausimėlis ką ši moteriškė slepia, kur ji dabar dirba, kodėl jai negalioja įstatymai
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių