Kauno miesto abiturientai gavo 133 šimtukus, rajono – 12

Kauno miesto savivaldybė kol kas neskelbia, kurie abiturientai šiemet gavo daugiausia šimtukų iš egzaminų. Kauno rajono savivaldybė šiandien apdovanojo aukščiausiu balu egzaminus išlaikiusius abiturientus.

Sukvietė į pilį

Raudondvario gimnazijos abiturientė Raminta Rimkevičiūtė ir Garliavos vidurinės mokyklos auklėtinė Inesa Astramskaitė šimtukais išlaikė po du egzaminus. Šimtukais buvo įvertinti 10 iš 720 Kauno rajono jaunuolių, šiemet laikiusių abitūros egzaminus.

Vakar visi jie buvo pagerbti Raudondvario pilyje. Po du šimtukus gavusios Kauno rajono atstovės, laukdamos šventės, pasakojo, kad egzaminams rengėsi labai skirtingai. Viena išbandymų išvakarėse poilsiavo, kita – intensyviai mokėsi.

Šimtukais buvo įvertintos abiejų merginos lietuvių kalbos žinios. „Nors rašau eilėraščius, apsakymus, dalyvauju konkursuose, tačiau maniau, kad lietuvių kalbos egzaminą laikyti sekėsi prasčiausiai. Galvojau, kad surinksiu tik daugiau kaip 80 balų“, – prisiminė I.Astramskaitė.

R.Rimkevičiūtė aukščiausią balą dar gavo iš istorijos, o I.Astramskaitė – iš biologijos egzamino.

Skirtingos taktikos

R.Rimkevičiūtė pasakojo, kad prieš istorijos egzaminą besimokydama nemiegojo naktimis. „Pastangos nenuėjo veltui“, – šypsojosi raudondvarietė.

„Prieš biologijos egzaminą visą dieną praleidau kaime, vaikščiojau, ilsėjausi. Iš šio egzamino gavau šimtą balų, vadinasi, taktika pasitvirtino“, – juokėsi garliaviškė. Prieš kitus egzaminus ji irgi rasdavo laiko sau, susitikimams su draugais.

Geriausių įvertinimų abi Kauno rajono abiturientės tikėjosi iš matematikos egazamino, tačiau iš jo abi gavo po 98 balus.

Iš viso merginos laikė po keturis egzaminus. Mažiausią įvertinimą I.Astramskaitė gavo iš chemijos – 94 balus. „Man prasčiausiai sekėsi anglų kalba. Gavau 91 balą“, – nusiminti nebuvo ko ir R.Rimkevičiūtei.

I.Astramskaitė norėtų studijuoti odontologiją, R.Rimkevičiūtė – taikomąją matematiką arba finansus. Pastaroji laisvalaikiu itin mėgsta skaityti, o Inesa – groti gitara. Šiemet ji taip pat baigė ir Garliavos meno mokyklą.

Kvietė sugrįžti į rajoną

„Nesvarbu, kur ir ką jūs studijuosite, svarbu, kad mokslai jums sektųsi“, – įteikdamas apdovanojimus jaunuoliams linkėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas ir kvietė, baigus studijas, grįžti atgal į pakaunę.

Po vieną šimtuką gavo 8 Kauno rajono abiturientai.

Daugiausiai šimtukų pelnė Raudondvario, Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijų, Garliavos Jonučių ir Garliavos vidurinių mokyklų atstovai.

Kauno rajone daugiausia 100 balų įvertinimų gauta laikant lietuvių, o Kauno mieste – anglų kalbos egzaminą.

Miestas vis dar skaičiuoja

Kauno miesto savivaldybės Švietimo ir ugdymo skyriaus Formaliojo švietimo poskyrio vedėjos Vilijos Adaškevičienės duomenimis, Kauno miesto abiturientai surinko net 133 šimtukus.

Pirminiais duomenimis, daugiausiai šimtukų – 48 – gavo Kauno technologijos universiteto (KTU), 18 šimtukų įvertinti „Varpo“, 16 – J.Jablonskio gimnazijų atstovai. Kauno mieste abitūros egzaminus laikė 5,6 tūkst. jaunuolių.

„Prisijungę prie elektroninės sistemos nematome konkrečių mokinių įvertinimų. Juos žinosime tik tada, kai iš Vilniaus gausime protokolus. Jų kol kas neatvežė. Nežinome ir apeliacijų rezultatų. Nesuprantu, kodėl šiemet taip ilgai negauname protokolų“, – kalbėjo V.Adaškevičienė.

KTU gimnazijos raštinės darbuotoja teigė, kad maždaug penki gimnazistai gavo net po tris šimtukus.


Šiame straipsnyje: abiturientaiegzaminai

NAUJAUSI KOMENTARAI

peliukas

peliukas portretas
133 zmonės be gyvenimo :D

minde

minde portretas
baigiau 9 as klases,jokiu man simtuku ar tukstantuku nereikia.mano dienos atlygis-127 svarai...kam man tie simtukai???

to minde

to minde portretas
siais laikais seni,jokiu issilawinimu nereikia.tik laiko gaisimas...spaudziu penkis.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių