Kauno meras siūlo griauti daugiabučius, kurių neapsimoka renovuoti

Seimui šiemet padidinus valstybės paramą daugiabučių renovacijai bei pagerinus kitas sąlygas, Aplinkos minsterija teigia pagaliau išjudinusi iki šiol vangiai vykusį procesą. Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė antradienį sakė, jog pagal naująjį renovacijos modelį jau renovuojama arba netrukus bus pradėti renovuoti apie 200 namų, o per du etapus numatoma atnaujinti apie 1600 namų. Tuo metu kai kurių miestų merai teigia, jog kai kurių namų neapsimoka renovuoti, juos geriau nugriauti.

Pasak D.Matonienės, vien per šešis mėnesius pradėtas 50-ties daugiabučių atnaujinimas. Be to, anot jos, eilėje dar laukia apie 150 projektų.

"Kaip per keturis metus pagal senąjį modelį buvo renovuoti aštuoni namai, tai šiuo metu per šešis mėnesius, tik patvirtinę teisinę aplinką, turime šiai dienai apie 50 namų, kur realiai yra pradėti darbai. Šis ir kitas mėnuo bus labai karštas - renovacija įgauna vadinamąjį pagreitį ir eisime į pirkimus. Jau šiandien Būsto energijos taupymo agentūrai yra pateikta 150 investicijų projektų, kuriuos patvirtino 13 savivaldybių ", - antradienį spaudos konferencijoje sakė aplinkos viceministrė.

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, antradienį susitikęs su šalies miestų merais, paskelbė antrojo daugiabučių namų renovacijos etapo pradžią.

"Šis procesas jau juda, todėl reikia pradėti ruoštis kitam etapui, kai statybininkai baigs darbus pirmajame etape", - kalbėjo V.Mazuronis. Anot jo, renovacija sėkmingai vyksta Druskininkuose, Kaune, Molėtuose ir kituose miestuose, o be kita ko, vienas renovacijos tikslų - atgaivinti per krizę smarkiai susitraukusį statybų sektorių.

Kauno meras Andrius Kupčinskas spaudos konferencijoje sakė, jog Kaune pagal naująją programą dabar ketinama renovuoti 34 daugiabučius namus.

"Palyginti su ankstesne Aplinkos ministerijos vadovybe, tikrai progresas jaučiamas, jis įpareigoja pačias savivaldybes. Savo konkrečius pavyzdžiu galiu pasakyti, kad mums buvo skirti 34 daugiabučiai namai - jų (renovavimo - BNS) projektai pateikti agentūrai įvertinti. Bet žiūrinti į ateitį, tie 34 projektai yra lašas Kauno mariose, nes Kaune yra 5 tūkstančiai daugiabučių. Didiesiems miestams turėtų būti skirtas didesnis dėmesys", - kalbėjo A.Kupčinskas.

Be to, Kauno meras kalbėjo, jog mieste yra pastatų, kurių neapsimoka visai renovuoti - esą juos geriau griauti ir statyti naujus.

"Yra tokių daugiabučių, kurių išvis neapsimoka renovuoti. Juos reikia griauti ir vietoj penkiaaukščių statyti devynaukštį, ypač ten, kur socialinės atskirties gyventojų yra daugiau kaip 50 procentų", - sakė Kauno meras.

Per pirmąjį naujojo modelio daugiabučių renovacijos etapą ketinama už 0,5 mlrd. litų renovuoti apie 830 namų. Šalyje yra apie 2-3 tūkst. namų, kuriuos reikia renovuoti dėl blogos energetinės būklės.

Antrojo etapo darbai galėtų prasidėti 2015 metais - ketinama renovuoti taip pat apie 800 namų.

Seimas ir Vyriausybė, siekiant gyventojus dar labiau įtraukti į renovaciją, nutarė padidinti paramą daugiabučių renovacijai - valstybė kompensuos 40 proc. paskolos, imamos būsto renovavimui, išlaidų. Anot aplinkos ministro, bendra parama renovavimo projektams dabar viršys 45 procentus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Baisu

Baisu portretas
Konservatorių hobis griauti ir šūdą malti........pirmiau pastatyk....apgyvendink....tada griauk....pinigų tai nėra.....ir nebus...išvogta.

Teisingai

Teisingai portretas
Griauti, senos technologijos nieko gero neatrenovuosi. Rytu Vokietijoje is kart pradejo palikti blokinius"tarybinius " namus. Kelius irgi isardo ir tiesia grynai naujus, ne ant seno pagrindo.

vaclovas.

vaclovas. portretas
be abejo-griaut reikia..,perkelus gyventojus i naujai pastatytus ekonomiskus,ekologiskus namus...Savo nama noreciau pati pirma griaut...,o renovuoti-nenorejau,nenoriu ,nenoresiu.Uz tuos pinigus praktiskai galima butu 2.5 namo restauruot.Kodel tureciau kist savo pinigus ...kazkam i kisene...?Netikit...?paskaiciuokit ,kiek kainuotu jei pats restauruotumet...ir palyginkit su samata ,-pamatysit patys.As nekalbu,kad renovuot reikia valstybei,o ne zmogui....
VISI KOMENTARAI 19
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių