Kauno meras A.Kupčinskas gąsdina investuotojus

Aršiai Kauno termofikacijos elektrinės (KTE) akcijų pardavimą kritikuojantis Andrius Kupčinskas gąsdina „Kauno energijos“ valdybą ir būsimą KTE pirkėją.

Kauno merą įpykdė „Kauno energijos“ valdybos ir stebėtojų tarybos sprendimas leisti „Gazpromui“ parduoti šios Rusijos kompanijos valdomas KTE akcijas. A.Kupčinskas žino, kad „Kauno energijos“ valdyba ir stebėtojų taryba pasielgė teisėtai, tačiau ėmėsi grasinimų, tikėdamasis, kad užkirsti kelią dar nevėlu. Viena iš poveikio priemonių – būsimam pirkėjui „Clement Power Venture“ skirti gąsdinimai.

„Jie („Clement Power Venture“ – red. past.) turbūt supranta, kad jiems teks daug bendrauti su savivaldybe, derinti įvairius leidimus ir t.t.“, – antradienį užuominomis kalbėjo meras.

„Mes jau anksčiau sakėme, kad meras skirsto investuotojus į jam tinkamus ir netinkamus. Žodžius, kad mums reikės daug leidimų ir kitų dokumentų iš savivaldybės, vertinu kaip užuominą, kad procesas bus vilkinamas visomis priemonėmis. Tai daroma ir dabar, tai vyksta jau penktas mėnuo. Visa tai rodo, jog meras suinteresuotas, kad nebūtų jokių pokyčių, miestas ir toliau būtų šildomas brangiomis dujomis”, – sakė „Clement Power Venture” akcininkas Rimandas Stonys.

A.Kupčinsko gąsdinimai skriejo ir į „Kauno energijos“ pusę. Nuspręsta atšaukti įmonės stebėtojų tarybą, o ant valdybos galvojama užsiundyti prokurorus, reikalauti, kad jos nariai atlygintų žalą, jei ji bus patirta dėl valdybos priimtų sprendimų.

A.Kupčinskas ir jo bendražygiai reikalauja, kad akcijos būtų parduodamos tam tikromis sąlygomis.

„Turėjome visus kozirius rankose , bet „Kauno energijos“ valdyba ir stebėtojų taryba juos atidavė neišsiderėjusi palankių sąlygų“, – antradienį pareiškė A.Kupčinskas.

„Kauno energijos“ stebėtojų tarybai vadovaujantis Rytis Šatkauskas atšovė, kad derybininkams pavyko iškaulyti išties geras sąlygas. Beje, portalo turimais duomenimis, su „Gazpromu“ suderėtos sąlygos ne ką tesiskiria nuo tų, kurių reikalauja A.Kupčinskas. Suderėta, kad naujasis akcijų savininkas atsisakys monopolio, investuos į šilumos energijos perdavimo tinklus, iki 300 mln. litų – į naujos biokuro elektrinės statybą, sumažins gaminamos šilumos kainą.

Kauno miesto savivaldybės tarybos konservatoriai teigia, kad akcijų pardavimui pritarę žmonės įtartinai skubėjo, tačiau galima įžvelgti atvirkščią procesą. „Gazpromo“ prašymas leisti parduoti akcijas savivaldybei žinomas nuo kovo, tačiau vis buvo tempiama link rudens.

Tuo metu, kai „Kauno energijos“ stebėtojų taryboje buvo sprendžiami svarbiausi klausimai, nedalyvavo konservatorių atstovai. Tačiau sprendimas buvo priimtas ir be jų, todėl penktadienį, net neturėdamas įgaliojimų, A.Kupčinskas ėmė kelti sąmyšį įsiveržęs į „Kauno energijos“ akcininkų susirinkimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

gazpromas uber ales

gazpromas uber ales portretas
Kaip galima parduoti neįvykdžius pirkimo metu sudarytos sutarties, t.y. neinvestavus žadėtų šimtų milijonų??? Vovka gal eik tu su borisovu kur nors šieno ravėt!

Tadui Sirvinckui

Tadui Sirvinckui portretas
Autoriau, susidari ispudis, kad alga moka ne tik romanovas , bet ir Gazpromas. Ar as klystu ?

Sukciams

Sukciams portretas
Kauno energijos valdyba be akcininku pritarimo (savivaldybe) padovanojo leidima parduot Gazmiasui elektrine plius nueme isipareigojimus del investiciju.. Sodint vagis reikia!
VISI KOMENTARAI 66
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių