„Kauno liftų“ vadovas: važinėti daugiabučių liftais visiškai saugu

Penktadienį portale kaunodiena.lt svečiavosi bendrovės „Kauno liftai“ generalinis direktorius Jonas Guzavičius, sutikęs atsakyti į skaitytojų klausimus apie miesto daugiabučių liftus, jų būklę ir perspektyvas. Pašnekovas patikino, kad nesaugių liftų miesto daugiabučiuose nėra.

– Kas nustato mokestį už liftą? Ar jūsų įmonė, ar bendrija? Ar tas mokestis visiems daugiabučiams vienodas?

– Bendrovė „Kauno liftai“ nuo 1998 m. mokesčio už liftą, kuris buvo nustatytas tuometinės miesto tarybos, nedidino. Be abejonės, jis šiuo metu yra mažiausias visoje Lietuvoje (įskaičiuojant priežiūros mokestį, metinio remonto išlaidas, avarinės tarnybos darbą, atsarginių detalių kainas). Tačiau, kaip minėta, galutinė suma nedidėjo jau 15 metų.

Mokestis už liftą priklauso nuo lifto tipo ir namo aukštų skaičiaus. Bendrijose mokestį gyventojams skirsto pačios bendrijos pagal jose nustatytą tvarką. Pavyzdžiui, už liftą mokama atsižvelgiant į gyvenamą plotą ar gyventojų skaičių.

– Įdomu, kas gamindavo sovietinius liftus ir kas dabar? Kurios firmos ar šalies geriausi?

– Seni liftai Kaune, neskaičiuojant keleto prieškarinių, buvo gaminti buvusiose sovietinėse gamyklose. Šiuo metu liftai gaminami kai kuriose Pietų ES valstybėse, šiek tiek Skandinavijoje, taip pat ir Lietuvoje.

„Kauno liftai“ gamina liftus, kurie yra specialiai pritaikyti dabar esančioms daugiabučių šachtoms. Olandijos „Liift Institut“ šį liftą sertifikavo ir pripažino tinkamą naudoti bet kurioje ES šalyje. „Kauno liftų“ pagamintas liftas buvo eksponuojamas parodose Lietuvoje, Rusijoje. 2004 metais Kaune vykusios parodos metu bendrovės liftas iš visų įvairios paskirties gaminių buvo pripažintas geriausiu parodos gaminiu. Prieš dvejus metus bendrovės pagamintas liftas Kaliningrado parodoje buvo apdovanotas specialiuoju diplomu.

Lietuvoje šis liftas yra populiarus – pagaminta ir sumontuota beveik 200 tokio tipo liftų.

Mano nuomone, Lietuvos sąlygomis geriausias ir tinkamiausias yra mūsų bendrovės pagamintas liftas. Svarbu paminėti, kad jis taupo apie 50 proc. elektros energijos palyginti su sovietiniais liftais.

Mes, kaip ir kitos Europos gamyklos, iš gamintojų perkame saugos mazgus, kilimo mechanizmus, valdymo pultus, o lifto kabiną, šachtos duris ir kitus metalo gaminius gaminame Kaune. Aš manau, kad mūsų specialistai yra ne žemesnės kvalifikacijos negu, sakykime, Pietų Europos gamyklose dirbantys darbuotojai.

– Daug metų dirbau „Kauno liftuose“. Kaip manote, ar jūsų bendrovėje darbuotojai uždirba pakankamai?

– Bendrovėje „Kauno liftai“ darbuotojai uždirba šiek tiek aukštesnį nei vidutinį atlyginimą, nes jie aptarnauja potencialiai pavojingus įrenginius, todėl jų kvalifikacija privalo būti aukšta.

– Liftuose įvyksta nemažai nusikaltimų, pradedant pačių liftų niokojimu, baigiant žmonių užpuolimais. Gal žadate dėl saugumo sumontuoti kokias vaizdo stebėjimo kameras?

– Daugiabučiuose nemontuojame vaizdo kamerų, nes reikėtų derinti su visais gyventojais. Pasaulinėje praktikoje svarbus gyventojų privatumas. Kameros montuojamos viešbučiuose, parduotuvėse, privačiuose namuose.

Yra liftų valdymo dispečerizacija, kuri iš kiekvieno lifto priima po 16 signalų, ir bendrovė „Kauno liftai“ visą informaciją, išskyrus vaizdą, turi. Pagal tuos signalus labai greitai sureaguojame, informuojame avarinę tarnybą ir policiją.

Prieš keletą metų Vilniuje per kelių mėnesių laikotarpį liftams dėl spalvoto metalo vagysčių buvo padaryta nuostolių už 600 tūkst. litų. Dėl Kauno miesto liftų dispečerizacijos iki šiol nebuvo apvogtas nė vienas liftas arba įsilaužta į lifto mašinų patalpą.

– Neseniai Kaune krito liftas. Tai baisu, galėjo gi žmonės užsimušt. Aš ir dabar bijau į liftą eit. Kaip žadate užtikrinti mūsų saugumą ir ar galime išvis jaustis saugūs?

– Nei Kaune, nei kituose miestuose nei vienas keleivinis liftas per Nepriklausomybės metus nekrito. Minėtu atveju Kaune keleivis paprasčiausiai įstrigo, suveikė saugos įtaisas – gaudyklės. Liftas buvo staigiai sustabdytas.

Liftai yra pakabinti ant trijų lynų, kurių atsargos koeficientas yra labai didelis. Net nėra buvę atvejų, kad Kaune būtų nutrūkęs bent vienas iš trijų lynų.

Kiekvienas keleivis, važiuodamas liftu, jaučia ne greičio pojūtį, o pagreitį arba staigų stabdymą. Šiuo atveju buvo staigus stabdymas, dėl to keleivis galėjo pamanyti, kad jis krito.

Kaune liftais važinėjantys gyventojai gali jaustis saugūs.

– Kiek liftų pastaruoju metu buvo suremontuota ar renovuota Kaune ir kiek planuojama renovuoti artimiausiu metu?

– Labai gerai sekasi dirbti su bendrijomis. Jos pačios pasirenka rangovą, su jomis suderinama kaina. „Kauno liftai“ sutinka modernizuoti liftą, jei bendrija įmoka bent 30 proc. liftui reikalingos kainos, likusiai 70 proc. kainos taiko atidėjimus iki 36 mėnesių.

Kaune nuo 2000 iki 2007 metų buvo modernizuoti 99 liftai, nepriklausantys bendrijoms. Nuo 2007 metų nebuvo atnaujintas nei vienas liftas, kuriuos prižiūri daugiabučių administratoriai. Per tą laiką bendrijoms buvo modernizuota apie 20 liftų.

Gaila, bet Vilniuje šiuo metu modernizuojame žymiau daugiau liftų nei Kaune.

– Dėkojame „Kauno liftams“ už prikeltą Žaliakalnio funikulierių. Sektinas pavyzdys Kauno miesto savivaldybei.

– Žaliakalnio funikulierius yra kultūros paminklas. Jis yra labai svarbi transporto priemonė tiek Žaliakalnio, tiek Centro gyventojams. Užtikriname, kad funikulierius dar ilgai dirbs.

Visą pokalbį su portalo svečiu skaitykite forume.


Šiame straipsnyje: Kauno liftai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Liftų ekspertas

Liftų ekspertas portretas
Pas mus Vilniuje Kavoliuko g. 19 keitė liftą Rubikonas "Baltijos liftai" vai,vai katastrofa su šitais "sistemos" sukčiais.Vittur Lenkijoje sukomplektuotą liftuką 5,700 Eur vertės mums ikišo už 140 Tūkst. Litų. O pakeitė tik 70 procentų lifto.Džiaukitės kol Kaune dar nėra Rubikono.

v

v portretas
Kazkam norisi suzlugdyti tvarkingai dirbancia bendrove-stai ir viskas !

viktoras

viktoras portretas
guziavicius - tu mums nepatinki
VISI KOMENTARAI 21
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kaune – enciklopedinio žinyno apie holokaustą Žemaitijoje pristatymas
  Kaune – enciklopedinio žinyno apie holokaustą Žemaitijoje pristatymas

  Du žinomi mūsų istorijos tyrinėtojai – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Aleksandras Vitkus drauge su ekskursijų vadovu Chaimu Bargmanu parengė ir išleido solidžios apimties enciklopedinį žinyną "Holokaustas Žemai...

 • E. Stancikas: gerbiantis kitą, nesmurtauja
  E. Stancikas: gerbiantis kitą, nesmurtauja

  „Kauno vyrai už visuomenę be smurto!“ Kauno apskrities vyrų krizių centro organizuota visuomenės sąmoningumo didinimo akcija tęsiasi ir dar vieno pilietiško vyro interviu. Aktorius ir kultūros vadybininkas – taip save pristato ...

  3
 • Kauniečius šildė maltiečių sriuba
  Kauniečius šildė maltiečių sriuba

  Kalėdinio miestelio atidarymo šventės sūkuryje atsirado vietos atjautai. Jau 10 metų vykstanti akcija „Maltiečių sriuba“ abejingų nepalieka. Skelbiama, kad šiemetinėje akcijoje siekiama surinkti 250 tūkst. eurų. ...

  1
 • Įsisuka kalėdinė karuselė Rotušės aikštėje
  Įsisuka kalėdinė karuselė Rotušės aikštėje

  Šeštadienį paskelbtas oficialus kalėdinio miestelio Rotušės aikštėje atidarymas. ...

  1
 • Stiprybei negalios paliestųjų – socialinė akcija
  Stiprybei negalios paliestųjų – socialinė akcija

  Minint tarptautinę žmonių su negalia dieną, gruodžio 3-iąją, kauniečiai Rotušės aikštėje įgyvendino iniciatyvą „Aš ir tu – tai mes!“. ...

  2
 • „Megos“ atidarymas – lyg mažos Kalėdos
  „Megos“ atidarymas – lyg mažos Kalėdos

  Po metus trukusių plėtros darbų, tapusi didžiausiu prekybos ir laisvalaikio centru Vidurio Lietuvoje, „Mega“ lankytojus pasitiko dovanomis, žaidimais, koncertais. ...

  16
 • A. Palionis: turi užaugti karta, nepatyrusi smurto
  A. Palionis: turi užaugti karta, nepatyrusi smurto

  Andrius Palionis, aktyvus kaunietis, Kauno miesto savivaldybės tarybos narys ir visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ direktorius taip pat prisijungė prie visuomenės sąmoningumo didinimo akcijos „Kauno vyrai už visuomenę be smu...

  14
 • Gyvenimą žydams dovanoję lietuviai
  Gyvenimą žydams dovanoję lietuviai

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė šiemet apdovanojo 46 piliečius Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi, vokiečių okupacijos metais gelbėjusius žydus. Tik du jų gelbėtojai sulaukė šių dienų, o kitų apdovanojimus atsiėmė jų vaikai. Tarp ...

  4
 • Kaunas gražėja: atnaujinama vis daugiau pastatų
  Kaunas gražėja: atnaujinama vis daugiau pastatų

  Vairuotojai trina rankomis – miesto gatvės jau neprimena Mėnulio ar Marso kraterių, o paveldosaugininkai pastebi, kad atnaujinama vis daugiau pastatų. "Kauno diena" pasižvalgė po miestą su Kauno paveldosaugininkų vadu. ...

  13
 • Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedra: pradžių pradžia
  Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedra: pradžių pradžia

  Šiandien Ramybės parko pietinėje dalyje, šalia Kristaus Prisikėlimo cerkvės, stovi Apreiškimo Švč.Dievo Motinai katedra. Jos istorija siekia XX a. ketvirtąjį dešimtmetį: šventovė pašventinta ir atidaryt...

Daugiau straipsnių