Kauno gatvių duobės žaloja ir dviratininkus

Duobėtas Kauno gatves keikia ne tik automobilių vairuotojai, bet ir dviratininkai. Su dviračiu nesiskiriantis Giedrius Balbierius dėl duobių susižalojo pats, buvo sužalotas ir jo mažametis sūnus.

Prilyti spąstai

„Pirmas mano „nuotykis“ buvo Pramonės prospekte. Namie su sūneliu remontavome prakiurusią baidarę ir pritrūkome klijų. Sėdome ant dviračio ir patraukėme į netoliese esantį prekybos centrą. Nusipirkę klijų, pamatėme, kad prapliups lietus, tad paskambinau iš darbo važiuojančiai žmonai, kuri paėmė į mašiną mūsų jaunąją atžalą. Tik vėliau supratau, kaip gerai pasielgiau, kad nevažiavau atgal su sūneliu“, - pasakojo G.Balbierius.

Pradėjus lyti jis sėdo ant dviračio ir patraukė į namus, kurie yra netoli VI forto. Važiuojant šlapiomis gatvėmis, nedidelės duobės prisipildo vandens ir jų nebeatskirsi nuo balų.

Kauniečiui apvažiavus kelias balas, priekinis dviračio ratas smigo į prilytą gilią gatvės duobę. Dviratininkas vertėsi per dviračio priekį, pavymui dviratis užlėkė ant G.Balbieriaus ir sužalojo veidą.

„Mėgstu dviračius, tad prakirstas antakis ir kraujuojančios alkūnės – ne naujiena, bet iš karto pagalvojau, kas būtų nutikę, jei dviračiu būtų važiavęs ir mano sūnelis“, - atsiduso pašnekovas.

Galėjo papulti po automobiliu

Po kurio laiko lietus vyrą, dviračiu važiuojantį su sūnumi, užklupo Bažnyčios gatvėje, netoli Kauno autobusų stoties. Berniukas sėdėjo priešais tėtį ant specialios sėdynės. Priekiniam dviračio ratui įsmukus į gilią pilną vandens duobę, tėvą ir sūnų smūgis nubloškė į važiuojamąją dalį, kur vyko intensyvus eismas.

Nors berniukas ir užkrito ant tėčio, jam buvo smarkiai nubrozdintas veidas, išjudinti viršutiniai dantys, smarkiai patempti kojos raiščiai.

„Noriu padėkoti geram mikroautobuso vairuotojui, kuris mus nuvežė į Kauno klinikas. Sūneliui ant dantų uždėjo specialų įtvarą. Dantys nebe pieniniai, tad neaišku, kokių liekamųjų reiškinių tai turės ateityje. Sūnaus koja atsidūrė įtvare", – pasakojo G.Balbierius.

„Dvidešimt metų važinėju Kaune dviračiu – tiek žiemą, tiek vasarą, – kalbėjo vyras, – tačiau dabar nusprendžiau, kad daugiau per lietų niekada nebevažiuosiu, nes prilytų duobių tiesiog nesimato. Nesinori galvoti, kas nutiktų, jei būtume papuolę po automobilio ratais.“

Siūlo ryškius maišus

G.Balbierius teigė suprantantis, kad miesto biudžetas skylėtas ir trūksta pinigų visų gatvių duobių lopymui. Jo siūlymu, būtų galima imtis prevencinių priemonių – į kiekvieną duobę įdėti smėlio maišą, nudažytą oranžine spalva, pabandyti sužymėti didesnes duobes elektroniniame žemėlapyje.

Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis teigė, kad dviratininkams galioja panaši tvarka, kaip ir automobilių vairuotojams.

„Dviračio vairuotojas nelaimės atveju taip turėtų išsikviesti pareigūnus, jie užfiksuotų įvykį, o speciali komisija prie savivaldybės administracijos svarstytų tokį įvykį ir teiktų išvadas administracijos direktoriui dėl žalos atlyginimo. Geriausiai būtų pateikti policijos aktą ir, jei leidžia galimybės, nuotrauką“, - paaiškino vedėjas.

A.Pakalniškis pripažino, kad Kaune nėra sudaryto bendro prevencinio žemėlapio, kuriame būtų sužymėtos didžiausios miesto duobės.NAUJAUSI KOMENTARAI

123

123 portretas
nu tai kad pats debilas... negali apvaziuot duobes kai normalus zmogus...

x

x portretas
cirkas, dviračiu važiuodamas nemato duobės. Toks jau geriau kieme važinėtų

666

666 portretas
ligoniai. Geriau pasidomėk kur dedamas senas asfaltas . Kodėl vandens surinkimas gatvėje o ne padarius intarpo šaligatvio pusėje , kodėl kanalizacijos šulniai padaryti tiesiai po ratu , kodėl yra autobusai ir troleibusai nors juos puikiai pakeistu auštos maršrutkės ( valdiškos maršrutkės ) jei kiek ir suprantat tai pastebėsit kad tarp autobuso ir maršrutkės didelis svorių skirtumas . O dėl duobių tai belieka tik teismai ir gal net kapinės , nes kiek pamenu rodos buve įvykių
VISI KOMENTARAI 28
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių