Kauno forte kojos netekusiai mergaitei – perpus mažesnė kompensacija

Lietuvos apeliacinis teismas trečiadienį paskelbė nutartį, kad perpus sumažina priteistą neturtinę žalą mergaitei, kuri per ekskursiją Kauno I forte įvykusio sprogimo metu neteko kojos.

Be to, teismas nusprendė, kad turtinės žalos nukentėjusioji galės reikalauti tik tada, kai jai sukaks 14 metų.

Vilniaus apygardos teismas 2010 metų gruodžio 3 dieną teismas mergaitei priteisė daugiau nei 447 tūkst. litų turtinei žalai ir 400 tūkst. litų neturtinei žalai atlyginti.

Tačiau Lietuvos apeliacinis teismas nusprendė, kad mergaitei valstybė turi sumokėti 200 tūkst. litų neturtinės žalos atlyginimo. Tokia suma buvo priteista vadovaujantis teismų praktika tokio pobūdžio bylose ir atsižvelgiant į jauną ieškovės amžių, sužalojimų sunkumą ir sveikatos sutrikdymo negrįžtamumą, esamus bei būsimus mergaitės išgyvenimus, todėl ši suma yra didesnė negu priteisiamos neturtinės žalos vidurkis tokio pobūdžio bylose, pranešė teismo atstovė spaudai.

Teismas konstatavo, kad kitose panašiose bylose dėl neturtinės žalos atlyginimo buvo priteistos kur kas mažesnės sumos, negu nukentėjusiai mergaitei pirmosios instancijos teismo sprendimu (pvz., 80 tūkst. litų garbaus amžiaus moteriai, netekusiai abiejų kojų; 200 tūkst. litų ligoninėje nudegintiems dvyniams, 100 tūkst. litų mokykloje akies netekusiam berniukui ir pan.).

Apeliacinio teismi vertinimu, turtinės žalos valstybė nukentėjusiajai kol kas mokėti negali. Teismas konstatavo, kad pagal Lietuvoje galiojantį Civilinį kodeksą, mergaitė teisę reikalauti turtinės žalos atlyginimo dėl prarasto darbingumo įgis sulaukusi 14 metų – tai yra nuo to amžiaus, nuo kada asmenims leidžiama pradėti dirbti. Turtinė žala, nustačius prarasto darbingumo lygį, jai galėtų būti atlyginama nuo 14 metų, iki ji sulauktų pensinio amžiaus.

Toks reguliavimas siejamas su tuo, kad tik nuo 14 metų asmuo gali įgyvendinti savo teisę į darbą ir gauti iš jo pajamų, todėl tik asmenims, sulaukusiems tokio amžiaus, prarastas darbingumas gali būti kompensuojamas.

„Tad nukentėjusiai mergaitei šiuo metu, kol jai nėra 14 metų, turi būti priteistas tik neturtinės žalos atlyginimas ir gydymosi išlaidos, bet ne turtinė žala, kaip buvo nuspręsta pirmosios instancijos teisme“, – paskelbė teismas.

2008 metų lapkričio 12 dieną Vilniaus Žemynos pagrindinės mokyklos trečiaklasė dalyvavo pažintinėje ekskursijoje po Kauną. Mokiniai buvo nuvežti į Kauno I fortą. Baigiantis ekskursijai vaikai ėjo autobuso link, kai staiga nugriaudėjo sprogimas.

Netrukus paaiškėjo, kad mergaitė užlipo ant vienoje iš aikštelėje esančių smėlio krūvų buvusio tamsaus buteliuko. Jam sprogus, mergaitei buvo nutraukta dešinės kojos pėda, vėliau amputuota ir dalis blauzdos. Medikai teigė, kad išgelbėti 9 metų vaiko koją jie buvo bejėgiai.

Valstybei atstovaujantys asmenys šį ieškinį ginčijo ir prašė sprendimą visai panaikinti.

Šis Lietuvos apeliacinio teismo sprendimas dar gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.NAUJAUSI KOMENTARAI

tyliu

tyliu portretas
IDIOTU SALY, IDIOTISKI IR SPRENDIMAI

VITIOCHAS

VITIOCHAS portretas
juk ne šunsnukių politikierių,teisininkų ar valstybininkų,bei pedofilų vaikas.Paprastam žmogui,runkeliui tautos rinkti šunys padėjo skersą.Va,kada politikierius važiuodamas viršija greiti ir užsimuša,tai išmokami milijonai ir vaikų mokslam ir pragyvenimui,ir dar velniai žino kokiom bėdom..DVASIOS UBAGAI PALIEKA VAIKUS ANT LEDO IR TAI LIETUVOS TEISINGUMAS.

va

va portretas
prasau jaunas zmogus invalidas suluositas gyvenimas del valdzios betvarkes ir sumazinta juk tegul sau sedi be koju be ateities ,bet cia kazkokia stankunaite pardavinejanti vaika tai jau baisus ivykis zodis ne jos puse ir visi paduodami i teismus ir kompensacijas skirti reikai negana kad yra islaikoma dikai uz nieka jau kiek laiko vot cia tai ivykis i ne luosas zmogus ,/stai ko verti pas mus zmones kaip kaip viskas tvarkoma ,/
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių