Kauno dramos teatras tapo nacionaliniu

Kauno valstybinis dramos teatras (KVDT) tampa trečiuoju nacionaliniu teatru Lietuvoje.

Suteikti jam nacionalinio teatro statusą trečiadienį posėdyje nutarė Vyriausybė, susilaikius finansų ir teisingumo ministrams Ingridai Šimonytei bei Remigijui Šimašiui.

Šį statusą pirmajam profesionaliam Lietuvos dramos teatrui nuspręsta suteikti už išskirtinę veiklą – „nacionalinės dramaturgijos puoselėjimą, produktyvų bendradarbiavimą su lietuvių dramaturgais, nuoseklią edukacinę veiklą ir išskirtinio kūrybinio braižo repertuarą“.

Tokį pasiūlymą Ministrų kabinetui buvo pateikusi Kultūros ministerija.

„Pirmą kartą po ilgų dešimtmečių dar kažkas įgis (nacionalinį) statusą nusistovėjusioje struktūroje“, – yra sakiusi ministerijos Profesionaliojo meno skyriaus vyriausioji specialistė Rasida Žygienė.

Kauno teatrui įgijus nacionalinio teatro statusą, anot ministerijos, būtų plačiau pristatyti iškiliausi Lietuvos ir užsienio scenos meno kūriniai bei užtikrinta visavertė šalies meninės kultūros sklaida šalyje bei užsienyje.

KVDT pradėjo Lietuvos profesionaliojo teatro gyvavimą. Kauno dramos užuomazga tapo Juozo Vaičkaus režisuotos Hermanno Sudermanno „Joninės“, suvaidintos 1920 metų gruodžio 19 dieną buvusiuose rusų Miesto teatro rūmuose (dabar – Kauno valstybinis muzikinis teatras).

Kauno dramos teatre dirbo ir kūrė tokie režisieriai kaip Konstantinas Glinskis, Borisas Dauguvietis, Andrius Oleka-Žilinskas, Romualdas Juknevičius, Algirdas Jakševičius, Henrikas Vancevičius, Jonas Jurašas, Jonas Vaitkus, Gytis Padegimas, Gintaras Varnas ir daugelis kitų.

Teatro sceną puošė tokių aktorių kaip Ona Rymaitė, Teofilija Vaičiūnienė, Antanina Vainiūnaitė, Henrikas Kačinskas, Petras Kubertavičius, Juozas Laucius, Kęstutis Genys, Liubomiras Laucevičius, Valentinas Masalskis, Algimantas Masiulis, Algimantas Voščikas, Gražina Balandytė, Rūta Staliliūnaitė, Jūratė Onaitytė, Regina Varnaitė ir daugybės kitų talentų vaidmenys.

Šiame teatre savo kūrybinį kelią pradėjo Monika Mironaitė, Regimantas Adomaitis, Laimonas Noreika, Vytautas Tomkus.

KVDT priskirtini ir lietuviškos dramaturgijos puoselėjimo nuopelnai, atvedę į sceną daugybę pačių įvairiausių autorių. Būtent šiame teatre intensyviai bendradarbiauta su Kaune gyvenusiais bei kūrusiais dramaturgais Petru Vaičiūnu ir Juozu Grušu ar vienu garsiausių savo laikmečio autorių Kaziu Saja.

Lietuvoje yra dar du nacionaliniai teatrai: Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras bei Lietuvos nacionalinis dramos teatras. Abu jie įsikūrę Vilniuje.

Lietuvos teatrų sistemą sudaro valstybės, savivaldybių, privatūs (nevalstybiniai) ir mėgėjų teatrai. Šalyje iš viso yra 13 valstybės teatrų, aštuoni iš jų – dramos teatrai.


Šiame straipsnyje: Kauno dramos teatrasteatrai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Neringa

Neringa portretas
Puiki zinia! Neseniai pirma karta po rekonstrukcijos lankiausiu siame teatre. Teatras labai pasikeites, modernus. Tik labai daug jjuodos spalvos interjere, kuri nemaloniai nuteikia. Ir kavinukes labai nejaukios...

Balys

Balys portretas
Tai ar čia bus tiktai papildomas žodis teatro pavadinime, ar taip pat teatro finansavimo padidėjimas. Gal būt, jeigu balsuojant susilaikė ministrė I. Šimonytė.

Neringai

Neringai portretas
Prie juodos galima priprasti. aš taip regavau negatyviai kai Rūtos salę atidarė. Bet kad teatro kainos pasidarė neįkandamos eiliniam mirtingajam, prabangos paslauga tapo dramos teatras, na nebent norinteims pasnausti gale salės pigiau. Aš taip pasiilgau sentimentalaus , gražiai nemodernaus , be nekaimietiško spektaklio, kaip antai "Dviese stotyje", su gerai aktoriai. Šaltas toks šitas teatras su savo repertuaru tapo. Jurašas su savo skausmingom temom, plėšikai su keiksmais ....
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių