Kauno daugiabučio gyventojai nuodyti gyvsidabriu

Vieno Kauno daugiabučio laiptinėje užfiksuota didelė gyvsidabrio garų koncentracija. Įtariama, kad gyvsidabriu bandyta apnuodyti vieno buto gyventojus.

Pirmadienio pavakarę Kauno visuomenės sveikatos centras pranešė apie padidėjusią gyvsidabrio garų koncentraciją vienoje A. Ramanausko-Vanago gatvės daugiabučio laiptinėje. Didžiausia toksinių garų koncentracija buvo aptikta 37 buto lauko durų spynose. Portalo žiniomis, policija sulaikė įtariamąjį kaimyną.

„Įtariama, kad tai galėjo būti tyčinis užteršimas. Piktadariai galėjo įšvirkšti toksinės medžiagos į vieno buto durų spynas. Nutekėjęs gyvsidabris, vaikštant žmonėms, pasklido per kelis devynaukščio namo laiptinės aukštus, prikibęs prie batų pateko į butus“, – apie įvykį pasakojo Kauno miesto savivaldybės Civilinės saugos tarnybos vedėjas Gediminas Jankus.

Pajutę galvos svaigimą ir dusulį, gyventojai kreipėsi į policiją, o kilus apsinuodijimo įtarimui, buvo iškviesti Kauno visuomenės sveikatos centro specialistai. Nustatę, kad gyvsidabrio garų koncentracija viršija Lietuvos higienos normoje didžiausią leidžiamą koncentraciją, specialistai išėmė užterštas buto spynas, surinko grindų kilimėlius, toksinės medžiagos likučius valė pačiame bute. Surinktas gyvsidabris buvo išgabentas į bendrovę „Kauno švara“.

„Dar vakar mūsų tarnybos budintis specialistas rekomendavo gyventojams gerai išvėdinti kambarius, laiptinę, kuo mažiau būti namuose, pasitikrinti sveikatą. Žmonėms buvo išdalintos specialios atmintinės, kuriose yra svarbiausia informacija, kaip elgtis tokio pavojaus atveju, kokios grėsmės gali kilti apsinuodijus toksiniais garais. Laimei, šio įvykio metu, nors ir buvo kilęs pavojus žmonių sveikatai, gyventojai neapsinuodijo“, – teigė Civilinės saugos tarnybos vedėjas.

Pasak G.Jankaus, labiausiai užterštų 37, 39 ir 40 butų gyventojams buvo pasiūlytos laikinos apgyvendinimo vietos, tačiau jie jų atsisakė. Aštuonias dienas, kol jų butai bus valomi, matuojama ir stebima gyvsidabrio garų koncentracija, kauniečiai apsistos pas artimuosius.

Pirmadienį vakare specialistai pavojingų gyvsidabrio garų koncentraciją matavo ir gretimose namo laiptinėse, specialiu druskos rūgšties tirpalu valė ne tik bendro naudojimo patalpas, bet ir pripėduotus gyventojų butus. Antradienį valymo darbai tęsiami, vėl matuojama garų koncentracija. Pasak specialistų, gyvsidabrio garai išsisklaido maždaug per aštuonias dienas. Įvykį tiria Žaliakalnio policijos pareigūnai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Prisimenu

Prisimenu portretas
kaip vaikystėje,sudužus termometrui, žaisdavau su tuo gyvsidabriu ,toks gražus rutuliukas - suskyla ir vėl sulimpa - ir niekas neatsitiko. O dabar VISKAS nuodinga...

As

As portretas
Taigi,anais gerais laikais,stamatologai ldedavo dantu blombas is suduzusiu termometru ir nieko.

Gybsidabre

Gybsidabre portretas
Anais gudziais sovietiniais laikais tam kad geriaui butu tauta nutautint dauuug ko buvo imtasi, o geriausias tam metodas zmogaus nukvailinimas. Del to daug informacijos nebuvo. Nebuvo tuomet invalidu, nebuvo galima ir nacionaliniu svenciu svest ir Lietuvos tada Europos zemelapyje nebuvo, gybsidabris ne dabar tapo kensmingu ir nenunuodija jis tuoj po valandos... Neliudekit zmones del praejusios praeities ir nezaiskit su tais gybsidabrio rutuliukais....
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių