Darbo biržos slenkstį mina jaunų bedarbių armija

Kauno mieste ir rajone bedarbių armija pagausėjo. Palyginti su praėjusiu mėnesiu, rugpjūtį nedarbas šiek tiek išaugo ir siekė 9,4 proc.

Kauno mieste ir rajone bedarbių armija pagausėjo. Palyginti su praėjusiu mėnesiu, rugpjūtį nedarbas šiek tiek išaugo ir siekė 9,4 proc.

Užplūdo jaunimas

Kauno teritorinės darbo biržos duomenimis, oficialių bedarbių gretos padidėjo dėl didesnės aukštųjų ir profesinių mokyklų absolventų registracijos.

„Vien per rugpjūčio mėnesį biržoje registravosi 685 Kauno mieste ir rajone gyvenantys jaunuoliai, baigę mokslus“, – portalui kaunodiena.lt skaičius vardijo Kauno teritorinės darbo biržos Darbo išteklių skyriaus vedėja Inga Balnanosienė.

Jos teigimu, didžioji dalis užsiregistravusių absolventų per pirmuosius mėnesius sėkmingai įsidarbina, kiti – nuo rudens tęsia studijas.

„Iš visų absolventų, kurie biržoje užsiregistravo rugpjūčio mėnesį, apie pusę sėkmingai įsidarbino – kiti vis dar bedarbiai“, – teigė I. Balnanosienė.  

Daugiausiai darbo biržoje registruojasi absolventai, baigę socialinių mokslų, medicinos studijas.

„Medicinos specialybių absolventai įsidarbina per 1-2 mėnesius. Medikų paklausa Kauno regione išlieka didelė. Sudėtingiau sekasi verslo administravimo, viešojo administravimo, verslo vadybos studijas baigusiems absolventams: jų darbo paieška užtrunka nuo 2 iki 4 mėnesių“, – pasakojo skyriaus vedėja.

Be darbo patirties

Portalo kaunodiena.lt žurnalistai, užsukę į Kauno teritorinę darbo biržą, sutiko ne vieną jauną žmogų, kuris arba ketino užsiregistruoti, arba atvyko į konsultaciją dėl darbo paieškų.

„Šiemet baigiau žemėtvarkos studijas A.Stulginskio universitete, todėl darbo biržoje užsiregistravau dar birželio mėnesį, nes reikėjo ir socialinių garantijų“, – sakė Tomas Bychovecas.

Nors vaikinui nuo rudens prasidėjo magistro studijos, jis tikisi mokslus suderinti su darbu.

„Vasarą tikrai intensyviai neieškojau darbo, dalyvavau keliuose biržos organizuotuose seminaruose apie sėkmingo verslo pradžią, kaip susirasti darbą. Labai norėčiau dirbti pagal specialybę“, – pasakojo jaunuolis, pripažinęs, kad neturi jokio darbo patirties.

Darbo ieško ir abiturientai. Laura Majauskaitė, gyvenanti Kauno rajone, Saulėtekio kaime, šiemet baigė 12 klasių, bet nusprendė kuriam laikui atidėti studijas ir iš pradžių pabandyti padirbėti.

„Teko šią vasarą skinti braškes. Norėčiau galbūt kokioje parduotuvėje iš pradžių padirbėti, o po to žiūrėsim“, – teigė Laura.

Bevaisės paieškos

Kauno kolegijoje įgijusi turizmo ir viešbučių vadybos žinių, Aistė darbo biržos slenkstį mina jau metus. Anksčiau ji dirbo pagal specialybę, bet darbo neteko dėl etatų mažinimo.

„Tikrai norėčiau vėl turėti darbą, kuriame pritaikyčiau studijų metu įgytas žinias“, – neprarado vilties kaunietė.

Mergina tikino, kad ir pati stropiai ieškosi darbo, eina į įvairius pokalbius, bet vieni darbdaviai reikalauja didelės darbo patirties, kitų siūlomas darbas netinka jai pačiai. 

Rugpjūčio mėnesį Kauno mieste ir rajone registruota 4,1 tūkst. laisvų darbo vietų, o įdarbinta 1,5 tūkst. asmenų. Per mėnesį pagal verslo liudijimą pradėjo 617 darbo biržos klientų, išduoti 35 leidimai įdarbinti užsieniečius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaunietis

Kaunietis portretas
Tai gal mes ruošiame ne tuos specialistus, kurių mums reikia?

Kaunietis

Kaunietis portretas
Tai gal mes ruošiame ne tuos specialistus, kurių mums reikia?

maxsima-senukai

maxsima-senukai portretas
maxsimoi ira laisvu darbo vietu ir senukosia,
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių