Kauniečius subūrė energingas šokis

Sekmadienį kauniečiai pradėjo energingu ir laisvu šokiu. Nepriklausomybės aikštėje pirmą kartą surengtas projektas „Kaunas šoka“ pritraukė įvairaus amžiaus žmonių.

Individualus šokis

Iniciatyvūs kauniečiai pakvietė žmones išreikšti meilę miestui per šokį. Daugiau nei 50 įvairaus amžiaus kauniečių sekmadienį pradėjo laisvu ir individualiu šokiu. Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios prieigose skambėjo šokių muzika, privertusi pajudėti ir pašokti taip, kaip kiekvienas moka. Organizatoriai prašė atsinešti mobiliuosius telefonus ir ausines tam, kad šokis būtų kuo individualesnis.

„Visi vienu metu pasileido mūsų sukurtą šokių muzikos grojaraštį ir pradėjo šokti su ausinukais savam pasaulyje, savam kosmose. Atrodo, kad grojo ta pati muzika, bet žmonės skirtingai šoko. Pasimatė, kad kiekvienas yra asmenybė, turi savo šokį ir šiandien jį parodė kitiems. Taip ne tik prasimankštinom, bet ir atgyvinom Kauną“, – sakė viena organizatorių Greta.

Visi vienu metu pasileido mūsų sukurtą šokių muzikos grojaraštį ir pradėjo šokti su ausinukais savam pasaulyje, savam kosmose.

„Ausinės suteikia galimybę žmogui pabūti su savimi savo vidiniame šokyje. Taip buvo galimybė tiesiog girdint muziką ausyse, atsijungti ir atsipalaiduoti. Galima sakyti, kad čia kauniečiai šoko mieste, bet kartu su savimi. Tikslas ir buvo, kad žmogus pajaustų savo šokį. Čia nereikėjo nieko mokėti, nes buvo šokis be jokių taisyklių ir ribų. Tiesiog reikėjo šokti“, – sakė projekto „Kaunas šoka“ iniciatorė Silvija.

Šokių muzikos ritmai

Sekmadienio šokiui buvo pasirinktos įvairiausios dainos. Grojo žinoma muzika, skambėjo įvairios dainos, tad kauniečiai galėjo ne tik šokti, bet kartu ir užtraukti gerai žinomus dainų posmus.

„Stengėmės parinkti kuo žinomesnę ir įvairesnę muziką, kad žmonės atpažintų dainas ir kartu padainuotų. Tai buvo visiškas energijos užtaisas, nes ir pati projekto idėja buvo pažadinti savo miestą ir padėkoti jam.  Kaunas labai daug ką daro dėl mūsų, tad čia buvo galimybė mums kažką padaryti dėl savo miesto ir parodyti, kaip mes dėl to džiaugiamės. Atrodo, kad bandome žodžiais pasakyti, koks yra mūsų miestas, bet reikia tai ir parodyti“, – kalbėjo įvairių šokių trenerė Silvija.

Pozityvios nuotaikos užtaisas

Pusšimtis kauniečių Nepriklausomybės aikštėje laisvai šoko apie pusvalandį. Po šokio dalyviai neslėpė teigiamų emocijų ir tikino, kad tokie renginiai labai reikalingi miestui ir jo žmonėms, nes ne tik visus suartina, bet ir pakrauna teigiamomis emocijomis.

„Labai smagu, patenkinta, kad atėjau. Mačiau reklamą, tad visus kviečiau ateiti, bet pažįstamų nesutikau. Galvojau, kad reikia atsikelti, atbėgti pažiūrėti, kas čia šoks ir pati pradėjau šokti“, – tik po šokio tikino kaunietė Birutė.

Galvojau, kad reikia atsikelti, atbėgti pažiūrėti, kas čia šoks ir pati pradėjau šokti.

Jai antrino ir kiti sekmadienio šokėjai. Sudalyvauti šokių akcijoje ir laisvai per šokį išreikšti savo jausmus nusprendę dalyviai džiaugėsi, kad sekmadienis prasidėjo būtent taip.

„Bandau atgauti kvapą. Net nežinau, kaip pasidalinti įspūdžiais, nes jų čia tiek daug. Reikia šokti, judėti, skleisti savo laisvumą ir parodyti tai kitiems. Reikia parodyti kitiems, kad esame energingi ir galime išeiti iš savo komforto zonos ir išsilaisvinti iš minčių, ką apie mus pagalvos kiti, kaip į mus pažiūrės. Dabar tikrai nuostabus jausmas“, – geromis emocijomis pasidalijo kita „Kaunas šoka“ dalyvė Karolina.

Pajudinti kūnus ir pašokti atėjo ne tik jauni žmonės, bet ir vyresni. Iš pradžių jie tikino, kad yra kiek nejauku tarp jaunimo šokinėti, tačiau vėliau taip pat džiaugėsi, kad prisijungė prie tokios akcijos.

„Mėgstam šokti ir esame kauniečiai, tad kaip nepalaikysi tokios idėjos. Šokame visur, kur tik yra galimybė, tad ir čia atėjome su pakiliomis nuotaikomis. Ko gero, esame vyriausi šios akcijos dalyviai“, – sakė „Kaunas šoka“ dalyviai Julija ir Povilas.

„Kaunas šoka“ organizatoriai viliasi, kad kitą kartą pavyks sukviesti dar daugiau kauniečių ir kartu per šokį išlieti savo jausmus.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Šv.Vito šokis?.. vėl Kaune pradėta užkrėsta duona prekiaut?..

cha

cha portretas
Pusšimtis studenčiokų pasistaipė....tai bent įvykis, sudrebinęs visą Kauną...ar nebeturite ko rašyti ?

Sabina

Sabina portretas
Vargsai,gyvenantys soc, neremontuotose bustuose...,o kodel patys negali pasidazyti,pasitvarkyti,gyventi svariau,graziau? Todel,kad tik moka laukti pasalpu .
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių