Kauniečiams – nemokami europietiškų filmų seansai

Lapkričio pradžioje Europos Parlamento Informacijos biuras Lietuvoje kviečia kino mėgėjus į „LUX kino dienas„. Programoje – trys filmai, kurie šiemet varžosi dėl Europos Parlamento įsteigto „LUX“ kino apdovanojimo. Nemokami filmų seansai lapkričio 12-13 dienomis vyks Kauno Mykolo Žilinsko dailės galerijos kino salėje. Renginio partneris – Tarptautinis Kauno kino festivalis.

Šiais metais „LUX„ kino apdovanojimui nominuoti jauno vengrų režisieriaus Bence Fliegaufo filmas apie romų bendruomenę „Tai tik vėjas“ („Csak a szél„, Vengrija, Vokietija, Prancūzija), Veneto regioną vaizduojanti italų režisieriaus Andrea Segre juosta „Shun Li ir Poetas“ („Io sono Li“, Italija, Prancūzija) bei Lietuvos kino žiūrovų jau pamėgtas portugalų filmas „Tabu“ (rež. Miguel Gomes, Portugalija, Vokietija, Prancūzija, Brazilija), parodytas šiemet Tarptautinio Kauno kino festivalio programoje.

Tris „LUX„ apdovanojimui nominuotus filmus vertins Europos Parlamento nariai. Nugalėtojas bus paskelbtas jau lapkričio mėnesį. Laimėjęs filmas bus subtitruotas visomis oficialiomis ES kalbomis ir pritaikytas regos bei klausos sutrikimų turintiems žiūrovams. Tai suteiks „LUX“ laureatui galimybę pasiekti itin didelę auditoriją visose ES šalyse. Parama Europos kinematografijai, kultūrų dialogas ir vieši debatai apie europines vertybes - tai pagrindiniai Europos Parlamento įsteigto „LUX“  kino apdovanojimo tikslai.

Tikrais įvykiais paremtas filmas „Tai tik vėjas" pasakoja apie Vengrijoje vos prieš keletą metų įvykusias romų žudynes. Filme rodomas vienos romų šeimos gyvenimas: paauglė Anna lanko mokyklą, jos vienuolikmetis brolis Rio leidžia laiką slaptavietėje, motina Mari gretimame kaime dirba valytoja, o senelis Tomi atsigauna po insulto. Vasara. Jau keletą mėnesių šalyje siautėja „medžiotojų“ gauja, kuri žudo romų šeimas ir degina jų namus... Vieno garsiausių jaunosios kartos vengrų režisieriaus Bence Fliegaufo sukurtas filmas buvo apdovanotas Berlyno kino festivalio Didžiuoju žiuri prizu. Jam taip pat atiteko Paryžiaus kino festivalio žiuri simpatijos.

„Shun Li ir Poetas„ – tai pirmasis italų dokumentinio kino režisieriaus Andrea Segre vaidybinis filmas. Jis pasakoja apie kinų imigrantės Shun Li ir slavų žvejo pravarde „Poetas“ draugystę mažoje Venecijos lagūnos saloje. Pasak režisieriaus A. Segre, šį filmą sukurti įkvėpė moteris, sutikta viename Veneto bare. „Tai buvo tipiška Veneto užeiga, kurioje lankosi ištisos vietinių žvejų kartos. Šios moters veidas, toks svetimas šioms vietoms, nugairintoms laiko ir nudėvėtoms įpročių, niekada neišnyko iš mano atminties,“ – pasakojo A. Segre.

Portugalų juostos „Tabu" veiksmas, prasidėjęs Lisabonos daugiabutyje, toliau rutuliojasi toli už Europos krantų – prisiminimai ir paslaptys žiūrovus nuneša į kolonijinę Afriką. Čia, Tabu kalno papėdėje, skleidžiasi meilės ir nusikaltimo istorija. Šiuolaikinės Portugalijos kino žvaigždės Miguelio Gomeso sukurta juosta išsiskiria netikėta struktūra, peržengiančia įprastas žanrų ribas. Už meninį novatoriškumą „Tabu“ buvo apdovanotas Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje.



NAUJAUSI KOMENTARAI

o o o

o o o  portretas
Saunumelis.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių